Jump to content

Домашен рутер между 50 и 100лв


Recommended Posts

Не са само Apple устройствата... Имам и лаптоп Acer, с него е още по-голяма драмата :)

 

Ще разгледам и аз Hiaomi. Изглежда интересно :)

 

 

Няк’си останах с впечатление че говорим за проблем с apple-ски дивайси. 

 

Днеска говорих с момчето за което беше Xiaomi-то, доволен е, каза че за тия пари работи повече от добре.

Старият му е бил някъв ТП линк с 3 антени ма не запоних модела, най-малкото дуал банд за 25-30$ е добра оферта. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Просто се чудя дали и как става, с наличния ми ресурс (buffalo 54g с dd wrt). Миротик за конкретната задача си мисля че е прекалено :)

Доколкото виждам бриджове и в момента имам в настройките на рутера..

Звънни на доставчика и питай.

Като ти каже, че има ауторизация и по мак адрес, не съм сигурен, че ddwrt може да ти помогне....но не съм го разглеждал отдавна...

Задачата изглежда елементарна, но всъщност ти искаш доставичка да има достъп на layer2 до устройството си, а същевременно твоите устройства да са зад рутер (или поне би трябвало да искаш:))....и всичко да се реализира с едно устройство....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата та да питам - Има ли начин да премахна един суич?

Схемата е следната. Вкъщи влиза един кабел. Влиза в суич. От суича излизат един кабел до рутера и един до СТБто на оператора за кабелна телевизия. Няма ли начин кабела към СТБто да си излезе от рутера, като същия не дава ИП на СТБто а само пропуска сигнала от СТБто до оператора, наместо рутерчето? Не знам дали се изразих правилно и дали ме разбрахте.

 

Благодаря предварително за отделеното време.

Без много да му разбирам в случая това не е ли DMZ което искаш? Да се пробие във файъруола директна връзка между WAN и машина във вътрешната мрежа с конкретно IP.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Към колегите дето се опитват да се оттърват от старите си за по 20-на лева, ако изпълняват тия функция веднага отнасям единия. :)

Да попитам пак за всеки случай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

dmz си го представям по друг начин, също без да му разбирам. Но все пак ще проверя да не се окаже че точно това ми трябва :) Благодаря за насоката :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично портовете не ги ползвам (освен ако не намацам нещо по настройките на рутера, та трябва да се закача някак на него да го оправям), та ми  е все тая на каква скорост са. Важното е да имам читава безжична свързка.

 

 

Да използвам темата та да питам - Има ли начин да премахна един суич?

Схемата е следната. Вкъщи влиза един кабел. Влиза в суич. От суича излизат един кабел до рутера и един до СТБто на оператора за кабелна телевизия. Няма ли начин кабела към СТБто да си излезе от рутера, като същия не дава ИП на СТБто а само пропуска сигнала от СТБто до оператора, наместо рутерчето? Не знам дали се изразих правилно и дали ме разбрахте.

 

Благодаря предварително за отделеното време.

Може, сложи си Layer 3 switch и ще заместиш двете устройства. Най-вероятно по тоя switch вървят 2 отделни VLAN's, един за интернета и един за тв-то. За да е по-весело слагаш кабела от ментел на компа директно и пускаш един tcpdump или wireshark и гледаш какво идва. Дали са тагнати VLAN или каквото там си идва. След това може да обсъждаме варианти. Сложи тук pcap файла направо.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става прекалено сложно. Или ще стане с това което е предложил колегата по-горе или въобще няма да се занимавам. А и ако ще се взема ново устройство, то ще е рутер с по-нов/бърз вифи стандарт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак може да не стане. Ако VLAN ти идват тагнати от кабела ти трябва устройство, което да ги untag. Това се случва на layer 2 и ти трябва switch или умен switch който може да рутира и да untag. Ако питаш мен не се занимавай ами просто си пусни дълъг кабел от този switch за тв-бокса и сложи един хубав wifi рутер на другия порт и си свиркай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз си имам кабел, за съжаление.. единственият вкъщи е за целите на мтел телевизията... Чуденката ми беше от чист инат, да махна едно устройство, в случай че се окаже че може и без него. На теговете не им разбирам, но може и да няма такива, понеже в стария форум на мегалан имаше описано как да се прехвърли сигнал от рутер до рутер към който е вързано стбто. Не вярвам с кабел да е по-сложно. Пък може и да е... не разбирам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Да изровя темата малко.

Ще минавам на 160Mbps нет и естествено се промениха условията за рутер.

Имате ли "бюджетни" предложения за гигабитов, двубандов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти е провайдера? След като ти осигуряват 160 Мbps не ти ли дават и рутера да си го ползваш?

 

Мисля че това е добро бюджетно решение: http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-9_TL-WDR3600.html

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да купя от тях рутер за 80 лева, но е нещо, което дори не го запомних като име.

И това е вариант, но се оглеждам за алтернативи до към 200 лева.

 

След съвета на гризли се насочих и към Асус и намерих:

http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-asus-ac1200g-plus-dual-band-gigabit-rt-ac1200g/pd/DDJSD3BBM/ = 144лв

http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-asus-ac1200-300-867-mbps-4-x-rj45-10-100-1000-mbps-usb-3-0-cheren-rt-ac55u/pd/D66VZMBBM/ = 147лв

http://www.emag.bg/asus-2-4ghz-600mbps-high-power-router-gigabit-ethernet-usb-3-0-rt-n18u/pd/DX90QBBBM/ = 133лв

 

Някой отзиви за горните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но не ми се пишеше сравнение, което така и така е видимо от описанието в сайта.

Питам за hands-on експириънс.

 

ТП-Линк имат много добри оферти, но там е бинго-нова... зависи на какъв ще попаднеш. Имаме 3 в момента, от които само единият работи без да прекъсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с арчър ц8 вече доста време. Скороста ми по wan  не е висока, но често се случва лана да се товари с големи файлове, никакви ядове. Гледам си директно филми от пц-то по кабел до рутера и от там по безжичната мрежа към телевизора... Доволен съм и мисля, че е добре за парите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъп-Линк 3600 е желязо! Поне една стара версия, която ползвах и беше адски читав рутер, който вероятно и до ден днешен бих ползвал, ако не го беше поразил гръм :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуе, някой знае ли за Wifi рутер, който да има 2 WAN порта и да са свързани по м/у си? Дадоха ми едно IPTV, но не искам да ползвам още едно устройство да разделя лан кабела, а искам да го бодна директно.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...