Jump to content

Препоръчайте летни гуми 195/65/15


Recommended Posts

Здравейте колеги, моля да ми препоръчате летни гуми 195/65/15 . Основно се колебая между Континентал Премиум Контакт 5, Дънлоп СП Блуреспонс, Унироял Rainexpert 3 и не на последно място има ли смисъл от Мишлен Крос Климат , които са  XL в моя размер само.... колата е шкода октавия 2, на която ще се карат 140 дизел коня на предно... Отворен съм и за други предложения като марки и модели....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от Контито. Казват, че има меки бордове, но аз през какви кратери минавам (същия размер за който питаш) за три сезона нямаше проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този размер , чесно казано какъвто и модел и марка да съм слагал все съм бил доволен . Незнам нови ли търсиш или втора ръка , гледай да е мек каучука да не въртиш гуми и другото е на каква оферта ще попаднеш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хвалят Uniroyal Rainexpert 3 , обаче не виждам кой е вносителя и има ли представител във Варна искам да ги пипна тези гуми на живо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце препоръчвам Uniroyal Rainexpert 3.

По-добра гума на дъжд не съм карал,на сухо е също е страхотна.

Мека е и има сцепление,за тези който искат да карат 6 години не става,

защо не е пластмасова и материала си върви :hilezh:.

Вземи си ХL версията ,с по-усилени бордове е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя висок 65 борд все тая дали е мека или твърда. Да укривиш 15'' с такава гума си е доооста трудно.

По мекия борд ще наруши отзивчивостта на колата в завой, но пък по твърдата гума ще се отрази на комфорта.

 

Uniroyal-а е идеална гума. И предвид че най-вече на мокро ще ти трябва по екстремно спиране си е добър избор. Имах Bluresponse 14-ка на старата кола. Нищо особено, а и има доста оплаквания такивa ЕКО, efficcient, Блу, грийн модели.

 

Мишлен Крос Клаймът е всесезонна гума. За нашите сезони е напълно излишна и неприложима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RainExpert3 не съм карал, но предните поне за мен бяха пръчки неземни. Като цяло размера е много евтин и не знам дали си заслужава да икономисваш 50-60 лева спрямо премиум марките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

RainExpert3 не съм карал, но предните поне за мен бяха пръчки неземни.

И аз първоначално бях доволен Uniroyal-а но само докато карах по хубави пътища. За няма и месец из селата наизлязоха много балони и просто ги изхвърлих. RainExpert3 може да са ги направили с по здрави бордове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са.

 

По-миналото лято купих два Дънлопа блуреспонс, а тази есен два Континентала премиумконтакт5.

Континенталът се държи по-добре. А за комфорт не може да се сравняват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein sportrac 5 - гумата с най-меки бордове, която съм карал.
Иначе са тихи и приятни. Все още са ми на едната кола, вече като задни, че като предни не се издържаше постоянно блъскане на джанта, дори от малки неравности.
 

Редактирано от Миланов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Цитиране на предходно мнение! 

Това за този рамер ли се отанся 195/65/15  ..... или за по-ниска гума ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.03.2016 г. at 12:15, МММ1 написа:

Вземи си гуми с по здрави бордове. Имам доста километри с BRIDGESTONE Turanza T001 и е отлична гума.

+1

Същата работа и при мен,но с BRIDGESTONE Turanza T001 размер 235/45R17,здрава и отлична гума.

 

Скоро трябва да монтирам нови летни гуми,но със специфичен размер 205/45R16.

Засега нямам идея каква марка да слагам,гумаджията ми предложи даже LASSA,била с усилен борд,но нещо не ми харесва.

Новите предложения април ще ги видим.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 24.03.2016 г. at 21:01, piaggio написа:

Lassa е фирма която се държи от Bridgestone и също е много здрава гума, заслужава си.

Така e,плюс това размера е малко шит.

Поръчах 4 броя,остава да ги монтирам.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...