Jump to content

Избор на фотоапарат


Recommended Posts

Привет колеги,

Да започна така - щом пускам тема за фотоапаратче, колата ми е здрава, което е добре :hilezh:

И сега малко по-серизоно - търся фотоапарат. Пълен лайк съм ... Сестра ми иска в свободното време да снима кучето и природата, и кой знае още какви глупости, та се е записала на курс и ще трявба апарат.

На първо време нещо по нормално 400-600лв да видим колко ще е зарибена, пък по натам по-Убав. Дайте някакви предложения - нови или вотра употреба, за мен няма значение. Съвветват ме тука приятели - канон или никон, огледални (рефлексни) и че в тоя ценови диапазон нямало какво толкова да избирам.

Та питам аз, някой вече го е вървял тоя път преди мене, какво да наръчвам. Ако имате нещо, което не позлвате и е в добро състояние, споделете, както казах и втора употреба мога да взема.

Благодаря за всички съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, petrishki написа:

Това загледах аз цък

По-добре турбо-сапунер, пред тая безсмислица, която едва ли ще го превъзхожда при любителски снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, piaggio написа:

RX100 ли е най-добрия избор на Сони в тоя клас ? И заслужава ли си да се дават пари за RX100 2 и 3 ?

 

Да, заслужава си. Разликата има, сензорът от MkI напред е осезаемо по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, ogip said:

По-добре турбо-сапунер, пред тая безсмислица, която едва ли ще го превъзхожда при любителски снимки.

http://brosbg.com/CANON-PowerShot-SX60-HS-product-5760  е това си взе един прЕАтел наскоро, 65 оптичен зуум идеален за любителски снимки (и воайорстване какво правят комшийте в съседния блок :hilezh: ) и прави страхотно видео фул хЪ дЪ. За любителски снимки ДСЛР е безмислено, защото читавите обективи са една торба пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги гледай горните предложения. Аз бих и взел някакъв втора употреба, по-висок клас DSLR. Ще снима чудесно и ще и е много удобен. За учене да снима ще и е супер неудобно с нещо като RX100 и трудно ще се запали по фотографията. С DSLR от масова марка ще има избор и на различни обективи, ще разбере разликата между тях и ще научи много повече за фотографията. След години опит, има вероятност тя сама да си избере нещо с размера на РХ100 или дори телефона си, но за да се научи да снима, и трябва подходящ инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, alexvan said:

Преди 4-5 месеца питах същото и ме посъветваха същото. Доволен съм! За лаик като мен си е супер апарат. Разцъках на един приятел Nikon D90, но си е сложно за мен :)

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Сапунерките" имат един осноооовен плюс-събират се в джоб с цип и не ги мислиш:hilezh:

Тая събота на Шипка  мъкнах д7000+16-85-е не ми откачи рамото,но си е в тежест сравнено с едно фуджи XF-1 ,което ми е за като ходя на ски и го нося в джоба на якето:flehan:

Редактирано от dafil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам RX100. Нощни снимки от Витоша ми се получиха по-добре от на приятели с фотоапарати с обективи и т.н., а нямах дори статив, а го държах на ръка. Да си прецени за какви цели и трябва самия фотоапарат. Ако е за любителски - не си заслужава мъкненето на обективи и т.н. и обемни апарати, ами по-добре една сапунерка.

 

11705529_1120639684629359_68222438322787

11722069_1120639027962758_30245998021970

Като пак казвам- това са снимки на ръка при вятър на един от автоматичните режими на RX100. Със статив + следващ модел предполагам, че ще станат още по-добри.  Снимките са копирани от facebook, нямам оригинали в момента. И btw - това е луната, а не изгрев слънце.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че по-нагоре беше предложен Canon SX60. Преди година и половина си взех SX50 с 50х оптичен зуум. Това е снимка с него от ръка и се наложи да е с по-високо ISO (треперят ми ръцете :D), за това има малко повече шум. 

 

Ако е решила твърдо да се занимава с фотография по-добре започни с истински DSLR втора ръка. После ще се наложи да купиш още 1-2 обектива.

 

Ако не е толкова твърдо решена да се занимава с фотография, по добре сапунерка или нещо средно като SX40, SX50, SX60 които имат доста от възможностите на DSLR-а. Имаше модел на Сони от този клас, който дори има енкодер на обектива за ръчен фокус и зуум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина снимка, много добро увеличение :) Аз се колебаех между този апарат и сонито, когато си купувах. В крайна сметка избрах по-компактния размер на сонито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не спори, че RX100 или други негови преки производни не прави фантастични снимки, но това което Спънки и аз се опитваме да кажем е, че с такъв апарат доста трудно някой би се запалил по фотографията. Да се научи на основните неща и всичко останало. По-скоро RX100 би дошъл на по-късен етап само за да запълни онези разходки, които не задължително изискват DSLR/безогледалка. 

 

Така погледнато някакъв хубав DSLR втора употреба би бил доста добро начало, пък натам каквото желанието покаже :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не хвърлиш едно око на nex-овете на сони? Безогледалките са поносим компромис между възможностите на дслр-ите и размера на сапунерките. Аз години наред мъкнех един туч (канон) и откакто си взех един некс 5р с 2 обектива уж за втори апарат канона рязко залежа в шкафа и в последствие замина да служи на друг...

Редактирано от GRUEL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нексовете и подобни малки безогледалки също са доста неудобни. От ергономична гледна точка, нищо не може да бие по-висок клас DSLR, а в случая това е най-важното. 

 

За разходки и туризъм, аз също искам нещо максимално компактно, но ако отивам някъде или излезна с единствената цел да снимам нещо, бих предпочел голяма камера дори пред А7 и Олито Е-М1(което е великолепно, като ергономия, но за безогледалка). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа като пълен лайк,що не погледнеш и Nikon Coolpix P900 има 83 оптичен зоом нека по запознатите да кажат дали е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Spunky е приключил темата. Вземи и някакъв DSLR втора употреба, но гледай да има нещо от рода на 50/1.8 или 35/1.8 като обективи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, трябва да почета пвоече по темата. Какви са разликите, огледала без огледала, ДСЛР, "сапунерки" и прочие. Че така и да влизам да гледам някакви модели не става като не разбираш. Май по-добре е тия пари за нещо втора употреба, което ще е добър старт от колкото за ново но ограничено от към възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако иска да направи опит да стане фотограф, то не виждам как би дтанало с телефон или сапунерка. Един канон 350д и да влиза в джаза...

 

Само да вметна, че повечето познати купили си апарати от тоя тип са се зарибили и повечето вече са си купили по няколко обектива.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канон 350D и ще се откаже от фотографията точно за половин час за вечни времена :)

 

Един Canon 1200D или нещо аналогично от Nikon или Sony. Един китов обектив + един твърд 50мм = добро начало, мисля си аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Canon 1200D съм загледал и аз, в amazon има добри предложения, но има ли смисъл от такъв пакет, предвид че съм пълен лаик или по-добре само апарата? Без никакъв опит съм, нямам намерение да се занимавам професионално, просто като ново хоби занимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста излишни неща в пакета включени единствено за парлама. Този 75-300мм обектив е без стабилизация, което не е хич любезно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този (такива) пакет(и) пробутват неща, които никой не би си купил поотделно - безсмислени китови обективи и тъпи китайски аксесоари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...