Jump to content

Избор на лаптоп


Recommended Posts

И така предстои ми закупуване на нов лаптоп, понеже старият ми вече сдаде багажа.За сега търся нещо с i7, поне 4 гб рам, като е препоръчително да е повече, паметта не ми пречи стига да е поне половин терабайт, видео картата предполагам ще е nvidia, иска ми се да е 4гб, като дисплей 15,6.

Животът на батерията не е толкова определящ.

Не на последно място понеже няма да е от "мама и тати" цената също е важна.

Знам че звучи нещо непосилно, но открих няколко лаптопа които отговарят що-годе на изискванията, ще се радвам и за мнения от вас.Лаптопа ще се използва за фотошоп,рендъри и програмиране от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За тези цели търси 8gb ram и процесор i5/7 не завършващ на U/M видео картата не е толкова важна. Кажи и бюджет за да ти препоръчат модел

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв дисплей  15.6 инча / 39.62 см 1366x768 матов LED е много куц за обработка на снимки. По-добре по-слаба машина с по-хубав дисплей. Нещо с 1920х1080 IPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ССД ти трябва задължително. Колкото и як да ти е процесора и рамта, един умрял и бавен диск спъва цялата система.

 

http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15_ab206nu_250gbssd - тоя влиза в бюджета...

http://laptop.bg/laptops-acer-V15_V5_591-acer_aspire_v5_591g_NX_G5WEX_038_128gbssd тоя бих избрал аз...Жесток! Едно слабо място не му виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ревю във сайта продавача? Ревютата са в Амазон от хора които са си го купили вече. Също не чети тези с 5 звездички и тези с 1 здвездичка - те не са верни. Чети само тези с 4, 3 и 2.

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ти казвам едно стабилно слабо място на този Ейсър и всички останали подобни лаптопи с изместен тъч пад - ОТВРАТИТЕЛНО Е! <_<:puke:Ултра неестествено поставяш ръцете си на всичко, което до момента си употребявал. Да, свиква се, но защо по дяволите трябва да бъде причинено на човечеството? :( Не съм сигурен дали Леново не започнаха това първи, но който и да е гръм да го удари!

 

Изобщо кому е нужен този num pad на лаптоп отказвам да разбера, но хайде....Видно е, че отърване почти няма, явно трябва И с това да се свиква :(

 

Предвид гореописаната ситуация предложението на @Audi_FeN_1 е перфектно. Лаптоп с DDR4 памет е топ актуално предложение! :gut:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На счетоводителите. Даже счетоводителката на една фирма в която работих преди 10 години натискаше един несъществуващ клавиш след всяко вкарнане на число. Такъв клавиш нямаше на клавиатурата, но тя си натишкаше върху капака на клавиатурата. :)

 

Иначе фактурите ги вкарваше в компютъра с внушаваща скорост!

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, целият сват ли е само счетоводители? :) То си е цяло геройство да намериш 15" и нагоре лаптоп без нъм пад... ако въобще! <_<

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сегашният ми лаптоп е Acer със numpad и същото разположение на тъча, така че това не ми е проблем само стрелките само ми малко странни, но ако е той ще свикна.

А да попитам SSD-то предполагам ще ми е нужно, без него не е оферта нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо избягвай асер и асус, няма такива пробити пластмасарници, които и гаранцията си не могат да изкарат.

SSD задължително.

Вргадена видео карата задължително, другата само грее, дърпа ток и гори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Wizi said:

Брат, целият сват ли е само счетоводители? :) То си е цяло геройство да намериш 15" и нагоре лаптоп без нъм пад... ако въобще! <_<

 

 

Колега, всички лаптопи са така вече. Обаче ако това те дразни, има един лаптоп и за тебе: http://www.gadgetreview.com/7-sharp-facts-to-know-on-the-razer-blade-pro-gaming-laptop

 

Razer-Blade-Pro-650x433.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HP Pavilion не ти трябва. Точно 3 съм изхвърлил и трите можеш да вариш айца на тях. Всички чипове по дъното са залепени с лепило, за да не падат като се разпоят от жегата. Поне така беше до преди 3 години. Сега може и да са ги оправили... а може и да не са.

Редактирано от papi92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще се ренди аз предлагам да се вземе стейшън, например EliteBook 8760w

С малко повече търсене ще се намери много малко използвана машина, да не кажа перфектна.

Добавя се едно ссд в другия слот за системно и така.

 

За около 1100 лева се намира.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/laptop-asus-k550jf-xx006d-intel-core-i7-4720hq-up-to-3-60ghz-6mb-15-6-hd-1366x768-led-glare-8192mb-ddr3-1600mhz-4gb-on-board-1tb-hdd-nvidia-geforce-930m-2gb-ddr3-dvd-rw-802-11n-bt-4-0-free-dos-dark-gray-izbrahme-za-vas-podar-k-game-m-90nb08y2-m00230/pd/DQC8SYBBM/

Какво ще кажете за този?
Рендването напоследък съм го поспрял по простата причина че лаптопа не отваря файловете които съм правил или забива зверски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/laptop-asus-rog-c-procesor-intelr-coretm-i7-6700hq-2-60ghz-skylaketm-15-6-full-hd-8gb-1tb-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-950m-4gb-free-dos-metallic-grey-gl552vx-cn059d/pd/DYXJY3BBM/  И този е без ССД обаче като параметри е много добър (геймърски е обаче) 

Редактирано от Syrrixx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...