Jump to content

Избор на лаптоп


Recommended Posts

1 hour ago, G&G said:

Погледнах първият възможен линк за М2, още по-добре за мен в такъв случай.

Заслужава ли си 100-те лв в повече, според вас?

Това

Заслужава си. Но ако беше i7 можеше да е още по добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1 hour ago, HannoSLM said:

 

 

ти сериозно ли показваш този смешник? На тая цена е лаптопа, който ти пратих, а мачка този по всички възможни параграфи!!

???? Нещо или не четеш или не подхождаш сериозно!?

 

Тази част не ми харесва.

Иначе и на мен ми се искаше да е с i7, но няма средства за по-мощен.

wp_ss_20160503_0001.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина купих и асус нов който беше от Х серията, която я има и сега. Макар, че беше от по-ниския клас, мога да кажа, че качествата са му много над сегашното Леново.

Имаха предишна серия, която са идвали за ремонт с разлепени чипсети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми излиза 1669.70 лв с ддс от линка, който ти дадох. Освен процесора, забележи дисплея (IPS срещи лед - сигурно гланцов) и най-вече видео картата. Между gtx950 и gtx960 разликата е много голяма (виж и паметта -ddр3 срещу ддр5). Под GeForce gtx960 една игра не можеш да подкараш като хората. Без мощен процесор и ссд фотошоп е мъка. 8 гб памет са ок за всичко (дори 2 гб фотошоп файл не е проблем). рендер с gtx950 е бавно и често води до син екран (особено, ако има много светлосенки, които трябва да се преизчисляват)

 

тоя acer са пак го прегледах и ми се струва, че не си заслужава парите, в сравнение с алтернативите. Aко го спазариш на 1300 може :)

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, tufata said:

Преди година и половина купих и асус нов който беше от Х серията, която я има и сега. Макар, че беше от по-ниския клас, мога да кажа, че качествата са му много над сегашното Леново.

Имаха предишна серия, която са идвали за ремонт с разлепени чипсети.

 

а какво ще кажеш за northbridge и асус? Преди 1 година от 3 броя асус N53 едвам сглобих един, който пак от време на време му изчезва периферията .... това са несериозни и смешни изказвания за леновото. Мога да ти покажа едно на 4 години (G50 май), което е в супер състояние - без следи от износване и най-вече много добра работа на всичко вътре, без да се подменят пасти и пр.

 

От асусите ни за последните 3 години нямаме нито един работещ нормално :( Ако ще е асус, най-добре g55 или 75/77, другите са доказано калпави.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чувам много противоречиви мнения за Леново и от високия и от ниския клас, този Асер който пуснах сега и в началото също мисля че ми допада най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, G&G написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

не виждам дали има свободен слот за втори диск? без ссд е тъпо! По-добре другия асус :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, HannoSLM написа:

 

а какво ще кажеш за northbridge и асус? Преди 1 година от 3 броя асус N53 едвам сглобих един, който пак от време на време му изчезва периферията .... това са несериозни и смешни изказвания за леновото. Мога да ти покажа едно на 4 години (G50 май), което е в супер състояние - без следи от износване и най-вече много добра работа на всичко вътре, без да се подменят пасти и пр.

 

От асусите ни за последните 3 години нямаме нито един работещ нормално :( Ако ще е асус, най-добре g55 или 75/77, другите са доказано калпави.

Остави ти преди 4г... преди 4г много неща бяха други :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, tufata написа:

Купих висок клас Леново - боклук и половина, такава излагация не съм виждал до момента!

Ползвам го за аудио обработка - бави се, засича...

Параметрите сякаш не са реални.

Вградения говорител, е един и свири пъти по-зле от телефона ми дори!

Тъч пада вече се изтърка.

Залагам на Асус или Делл!

1000лв за нищо!

 

Ако си дал 1000 лв определено не е било за висок клас леново ;)

 

Уви цените на високия клас техника продължават да са високи (за пример P и Т сериите). Това, че се рекламират разни лъскави "лаптопи" е съвсем друга бира.

 

Иначе към автора ако ще вършиш сериозна работа по-добре се огледай за нещо 2-ра ръка, но с Quadro или FirePro дискретно видео.

 

п.с. Малко в кръга на шегата, но избягвай лаптопи на които името почва с "А", тук донякъде може да се изключи отхания плод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най лесно земи си лаптоп за над 2к лева и си реши бъдещи ъпдейти на него. При по евтините лаптопи се набляга на 1 нещо или процесор или рам или видео. Няма от всичко по много.. 

Редактирано от Syrrixx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, дори е още по-добре да даде 4К лева или евро още по-добре. Супер подходящ съвет за 15 годишен ученик който не изкарва и 5 лв с машината.

Няма да давам съвети защото явно няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обобщим излиза, че с този бюджет вариантите са ти няколко, колегите ги постнаха по горе. Извади си ги един по един, грабни един от тях и това е. Няма как хем да дадеш 1000 лв, хем да имаш мега хардуера с мега здравата кутия. Каквото и да вземеш от линковете на колегите разликите ще са малки. Всеки от тези компютри има предимства и недостатъци. Не разбирам защо толкова се чудиш. Ако искаш нещо което да ти върши работа 5-6 години се насочи към профи клас на която и да е марка, но втора употреба или рефърбиш, защото няма да ти стигне бюджета. Новите компютри от нисък и среден клас са лотария, я устиска след гаранцията, я не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, P_PETKOV написа:

 

Ако си дал 1000 лв определено не е било за висок клас леново ;)

 

Уви цените на високия клас техника продължават да са високи (за пример P и Т сериите). Това, че се рекламират разни лъскави "лаптопи" е съвсем друга бира.

 

Иначе към автора ако ще вършиш сериозна работа по-добре се огледай за нещо 2-ра ръка, но с Quadro или FirePro дискретно видео.

 

п.с. Малко в кръга на шегата, но избягвай лаптопи на които името почва с "А", тук донякъде може да се изключи отхания плод.

Много ще ме извиняваш но това, че някой иска пари за нещо колкото не струва, не значи, че е нисък клас.

Ако един модел с дадени параметри е 1000лв, а същия с малко по бърз процесор или с още 2гб рам е 1700лв, това не го прави друг клас!

За компонент който е 50лв, да дадеш разлика в цента от 700лв - то това може да го направи само един малоумен клиент, който не знае кое колко струва. Фирмите на това разчитат за да печелят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Spunky написа:

Ама само до някъде, а? :hilezh:

 

иначе младежа ги избира по цвят, а вие му се връзвате да му давате акъл...

 

Прав си аз спирам до тук всеки сам да си решава какво що :)

 

п.с. Иначе отхапаните ябълки от както минаха на Интел архитектура не са вече толкова уникални и специални, но това си е лично мое мнение де.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, tufata said:

Ако един модел с дадени параметри е 1000лв, а същия с малко по бърз процесор или с още 2гб рам е 1700лв, това не го прави друг клас!

 

Не си прав. Разликата в класа не идва само от 2-та ГБ рам или 200 мегахерца по-бърз процесор. В по-високия клас имаш по-добро/здраво шаси/кутия, по добре направено охлаждане (по-тих), по-ефективно захранване и още други неща. Сигурно знаеш, че при лаптопите нямаш много поле за ъпгрейд. Можеш да смениш хард диск, рам и евентуално процесор. От тук следва, че е много важно как е проектирано дъното, какви компоненти са ползвани и т.н. Също така имат порт за докингстанция от която можеш да изведеш какъвто се сетиш порт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

47 minutes ago, P_PETKOV said:

п.с. Иначе отхапаните ябълки от както минаха на Интел архитектура не са вече толкова уникални и специални, но това си е лично мое мнение де.

 

Мнението ти за съжаление е изградено върху тотална липса на представа къде е ключът от палатката при Епълските компютри. :) 

 

1 hour ago, tufata said:

Много ще ме извиняваш но ...

 

Извинен си за безсмисления пример, който даде :) @papi92 е бил така любезен да обясни в детайли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Wizi написа:

 

Мнението ти за съжаление е изградено върху тотална липса на представа къде е ключът от палатката при Епълските компютри. :) 

Това си е така, но просто до сега не съм имал желание да си играя с тях.

 

п.с. Освен ключът да е в операционната система :lupe: или нещо ми убягва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не изкарвам и 5лв. с машината не е вярно изобщо.Ако лаптопа ми беше за игри или някакъв тип забавление бих се съгласил че мога да ги избирам по цвят, проблема е че тези пари които съм събрал и част от тях изкарал от конкурси,диагностики и всякакъв вид състезания за мен са ценни и ако тръгна да ги събирам отново ще са ми нужни една,две години, заради това се чудя.Не съм от децата за които хиляда лева за лаптоп е нещо нищожно и мама и тати утре ще купят друг по-цветен както се изразихте.Така че избора ми е сведен до това да дам пари,но да съм сигурен че няма да се прецакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, P_PETKOV said:

Това си е така, но просто до сега не съм имал желание да си играя с тях.

 

п.с. Освен ключът да е в операционната система :lupe: или нещо ми убягва.

 

Преди всичко е OS-а, след това идва изработката на самите лаптопи и настолни машини. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, papi92 написа:

 

Не си прав. Разликата в класа не идва само от 2-та ГБ рам или 200 мегахерца по-бърз процесор. В по-високия клас имаш по-добро/здраво шаси/кутия, по добре направено охлаждане (по-тих), по-ефективно захранване и още други неща. Сигурно знаеш, че при лаптопите нямаш много поле за ъпгрейд. Можеш да смениш хард диск, рам и евентуално процесор. От тук следва, че е много важно как е проектирано дъното, какви компоненти са ползвани и т.н. Също така имат порт за докингстанция от която можеш да изведеш какъвто се сетиш порт.

Шасито при асус за 450лв и при този за 2000лв е едно, според серията.

Захранването проблеми няма при никой лаптоп, дори да не е толкова ефективно. Консумацията е ниска - ел енергия има на воля!

Охлаждането не е никакъв проблем да се направи добро при нисък или високи класове, това е до кадърност на инженерите, а не до нужни финанси.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, tufata said:

Шасито при асус за 450лв и при този за 2000лв е едно, според серията.

 

Нали за Леново говореше, "колега"? Ако при асус са еднакви шаситата, толкова по-зле за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...