Jump to content

Почистване на катализатор


Manniakk

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме някой дали е ходил да му чистят химически катализатора и къде? Не искам да го махам, а всякакви добавки и carbon cleaner-a ми се струват пълна пародия. Чувал съм че ставало с газ за горене, но има ли някой, който може да демонтира и почисти катализатора, без рязане на фланци, тръби и други тем-подобни интервенции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Доста добре звучи.

Във VW форума един колега, който прави това в германия беше писал как може да стане и самостоятелно.

Обаче предполагам, че с тази машина ще е по-ефективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадоха ми цена 350 лв с монтаж/демонтаж в ЕМ комплект. Мой познат е мил катализатора сам с обикновени препарати. След почистването - по нисък разход и разлика във вървежа. Мисля да го направя и аз. Трябва само да намеря кой да ми свали катализатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой чистил ли е с карбон клийн? Искам да видя преди и след разликата в колектора. В момента карам един дизел V6, на който не можах да изчистя нагара до край, но все пак ми свали 1 литър надоле и стана по-пъргав. Купих си също EGR cleaner на WYNNS и се чудя дали да не пръскам с него в колектора, отделно щом чисти колектор сигурно има и некви свойства да чисти и катализатора след турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни имаше кола 2ка 140 кс  на а4 б6 след такова чистене. В колектора не знам дали е станало нещо но при турбото нищо не беше изчистило,трябваше си разглобяване. Имам едно 2 компонентно нещо си за катализатори,забравих името,с него има ефект,става на пяна и си иска време, мога да погледна за името.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да изпръскам два флакона за почистване на ЕГР и после яко газ по магистралата и трябва да го продуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поинтересувай се за чистене на нагарите с вода (пръскане на малко количество с диспенсер в интейка). Има много изписано по разни международни форуми.
Не съветвам никого, всеки сам си знае, но аз лично съм го правил на комън рейл с пръскане преди турбото (около 2 литра общо с диспенсер за растителни препарати) и имаше доста осезаем ефект. Двигателя утихна доста, а какви неща излезнаха от ауспуха... Важно е само да се пръска малко и да се поддържат примерно 2000 оборота, за да не стане хидравличен удар. За разлика в разхода не мога да кажа, не съм засичал, но колата си е в прекрасно здраве много километри след интервенцията.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/26/2017 at 11:54 PM, kpematop said:

Някой чистил ли е с карбон клийн? Искам да видя преди и след разликата в колектора. В момента карам един дизел V6, на който не можах да изчистя нагара до край, но все пак ми свали 1 литър надоле и стана по-пъргав. Купих си също EGR cleaner на WYNNS и се чудя дали да не пръскам с него в колектора, отделно щом чисти колектор сигурно има и некви свойства да чисти и катализатора след турбото.

 

Ако се чуваш скоро с Ники го питай, ако си спомня, какво е било положението при мен като сменяше дюзите в колекторите и цилиндрите, понеже преди време я давах в Митвас сервиза на БОШ да я минат на прочистване с WYNNS. От към разход и състояние на дюзите тогава нямаше никаква разлика, но със сигурност е имала нагар преди това. За турбото не може да ти каже само, че тамън го бях рециклирал като му я дадох за дюзите и сигурно още е светело :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изпръсках два флакона с ЕГР cleaner ама не усетих разлика в работата, освен, че миришеше ужасно колата след това 15 минути...

Audi V6 може да свалиш тръбата към катализатора откъм турбото и да го изпръскаш с този флакон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.04.2017 г. at 13:37, snk1 написа:

Колега ходили  в ем 33 да споделиш мнение.

 

Не. Скъпо ми е. Като имам време ще сваля катализатора в сервиз ище го мия с водоструйка.

На 27.04.2017 г. at 8:30, buzzi написа:

Имам едно 2 компонентно нещо си за катализатори,забравих името,с него има ефект,става на пяна и си иска време, мога да погледна за името.

Дай повече подробности. Как е името на препарата, каква е процедурата и какъв ефект има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз скоро ще поръчам magnaflow и ще споделя мнения. Н едно бензиново а8 слагахме 2 броя и колата заспа направо. няма мирис и върви чудесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...