Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 10


zafirovp

Recommended Posts

@zafirovp, защо изкл варианта със запушване на радиаторчето. 

Ако си сигурен, че е от въздух, все си мисля, че можеш да намериш някой читав майстор да погледне и да свърши работа.

Не е rocket science някакъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз като сменях антифриза обезвъздушавах по процедурата в ELSA, нямаше нищо трудно и си имах парно. За мен или имаш проблем с радиаторчето, или някоя клапа в купето за топло/студено или помпата електрическата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пак обезвъздушавах но на изключен двигател с пуснато парно. Ел. помпата си върти така. Буквално чух как влиза въздух някъде под въздушния филтър и след секунда и радиаторчето започна да бълбука.

 

Някой може ли да прати процедурата за обезвъздушаване от Елса понеже нямам достъп.

 

Явно ми дърпа въздух от някъде защото на загрят двигател си махам капачката на разширителния съд без да има голямо налягане, само леко съскане се чува. На BMWто ако направя така в Пирогов ще ме карат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Manniakk said:

 

Има я вече 4Е0 060 884 ER - DVD europe 2017... 628лв... Просто помня че миналата година ги имаше доста рано

 

Купувай и дай после да споделя на всички безплатно да имат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zafirovp написа:

Сега пак обезвъздушавах но на изключен двигател с пуснато парно. Ел. помпата си върти така. Буквално чух как влиза въздух някъде под въздушния филтър и след секунда и радиаторчето започна да бълбука.

 

Някой може ли да прати процедурата за обезвъздушаване от Елса понеже нямам достъп.

 

Явно ми дърпа въздух от някъде защото на загрят двигател си махам капачката на разширителния съд без да има голямо налягане, само леко съскане се чува. На BMWто ако направя така в Пирогов ще ме карат.

 

 

vw-wi___rl_A.en-GB.A00.5A60.13.wi__46673243.xml_xsl=3.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стойката за номер на фейсовата решетка по-разична ли е от преди фейса без парктроник ?

Защото си купих фейсова броня+ маска но нямам стойката,и немога да намеря а в порше е близо 100лв 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 06/01/2017 at 12:09, trapera94 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Около 11 литра 11 и малко събрах аз след напълно празна система източена с вакуум разредил съм го 60 към 40% в случая сипах 6 литра антифриз на хепу G12

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 06/01/2017 at 18:00, Mafiqta_94 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Благодаря и аз взех червен -80 градуса 

Ще го разредя и съм готов!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 4 часово въртене на Битака въздуха взе че излезе. :)

 

@Mafiqta_94 Ако си от София би ли споделил къде са имали вакум. 

 

Аз попитах в Heed и ми отговориха, че машина нямат.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, zafirovp написа:

След 4 часово въртене на Битака въздуха взе че излезе. :)

 

@Mafiqta_94 Ако си от София би ли споделил къде са имали вакум. 

 

Аз попитах в Heed и ми отговориха, че машина нямат.

 

 

От Пловдив съм :) става и с машина за обезвъздушаване на спирачки ;) само да е някой който знае какво прави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често срещан проблем ли е набиването на Airbag грешка при шофьорския колан? Закопчалката де! Трия я и след една седмица или месец - набива грешка. Явно прекъсва за кратко някъде.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм чувал за такъв проблем с колана на шофьорската седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да е сменял преден зумер на паркасистманта. В смисъл как се сваля мрежата на таблото има ли някакъв чалъм да не се криви драска и тн. и ако може парт номера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маха се долната кора над краката на шофьора, има 3 болта и от към таблото е на щипки, ако не е запекла нещо се сваля за 10 мин. 8E0 919 279  e номера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Tipp написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

http://imgur.com/a/gzcOG

 

на последната снимка е позицията на зумера

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И докато сме в тази част на таблото (над шофьорските крака, вляво), някой има ли идея за някакво реле или не знам какво ще е... Цъка ми постоянно откакто стана студено. Опитах се да го запиша, че да не се мъча да го описвам тук, обаче не се получава...

 

Звукът си е точно като от реле - цъква и след около 3-5-10 секунди цъква обратно. И после пак. Не успях да определя някакъв конкретен интервал от време през който прецъква.

Почна да го прави откакто стана студено, но може и да не е свързано със студа, а просто да му е дошло времето сега. Дразнещото в случая е, че като цъкне и ми преиграват оборотите. На всяко прецъкване се появава някаква разлика в оборотите на мотора на празен ход в порядъка на +- 30 до 50 оборота. Заедно с това, ако съм светнал плафон, той също леко примигва (не изгасва, но му намалява силата на светене в момента на цъкване). Не знам кое от кое следва и дали това "реле" или кво е там причинява колебанията в оборотите и примигването на плафона.

Звукът определено идва отпред, отляво на волана, някъде вътре в таблото. Проверих бушоните щото нямах идея кво може да е. Всичките са си читави.

 

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, ще се радвам да сподели. 

Не успях да намеря подобен проблем в по-старите теми тук, както и в чуждестранните форуми.

Редактирано от lmbr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес цял ден в колата е баня, спрях я за час-два , след това тръгвам и вентилатора не духа. Нито силно, нито слабо, ни топло, ни студено. 
Дава ми грешка  Fresh Air Blower (V2)
До колкото разбирам става въпрос за вентилатора, който се намира под чистачките.
Ако четките му са заминали, има ли вариант да се сменят само те?
Преди да спре мих колата, може ли да е влязла вода и да е замръзнал?
Ако се стигне до смяна, от фейслифт същия ли е?
 

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...