Jump to content

Масло пести до 7/100 от бензина


Recommended Posts

Ново моторно масло,което намалява разхода на гориво до 7% ще излезе на пазара от 15 февруари. Енергоспестяващият продукт ( OMV Bixxol ) е съвместрна разработка с турската Петрол и ОМВ.

Новата марка позволява смяната на маслото да се прави на много по-дълги интервали-до 50 000 км. В същото време се запазват филтрите и катализаторите на автомобила.Емисиите на вредни газове се намаляват до 7%. Петте разновидности на ОМВ Биксол,ще заменят всички досегашни марки моторни масла на компанията ОМВ.

Предполагам за да се дава толкова дълък пробек на маслото,това ще важи за новите коли. Незнам. Но не е лошо да се опита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да.

Всъщност всяко масло от клас 0W30 се води Енерджисейвър. Т.е. пести тези 3-5% гориво. И убива двигателя за 300000км. Има избор поне. :hilezh:

А смяна на 50000 изобщо не мога да коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да.

Всъщност всяко масло от клас 0W30 се води Енерджисейвър. Т.е. пести тези 3-5% гориво. И убива двигателя за 300000км. Има избор поне. :hilezh:

А смяна на 50000 изобщо не мога да коментирам.

Ние много знаеме,с какви масла са карани колите от предишните собственици. И те си викат така за 300 000 хиляди,ама тях ги боли оная работа,защото на 100-150 ще я сменя и някой балък да му мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема да се наметкат щото сигурно ще е по 50лв/литъра. А за тях това е непосилна сума. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да.

Всъщност всяко масло от клас 0W30 се води Енерджисейвър. Т.е. пести тези 3-5% гориво. И убива двигателя за 300000км. Има избор поне. :hilezh:

А смяна на 50000 изобщо не мога да коментирам.

Съгласен съм напълно. Само да добавя, че се препоръчва всеки, който си обича колата, да сменя маслото веднъж на 6 месеца, независимо от пробега. Това е така, защото от контакта с въздуха маслото оксидира, губи част от смазващите характеристики, намалява вискозитета и стабилността му в различните температурни диапазони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор. Ама за такъв като мен който кара 3 - 4000 годишно смяна на 6 месеца нема ли да ми приседне малко. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор. Ама за такъв като мен който кара 3 - 4000 годишно смяна на 6 месеца нема ли да ми приседне малко. :hilezh:

Абе карай тогава с ОМВ! При него можеш да сменяш на 8 месеца.........колата... :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен всички доводи, силно ме съмнява да икономисва 7% гориво. При най-добрите синтетични моторни масла този показател е около 3%.

Нали не мислите, че водещите производители на масла ще позволят на фирма, която се занимава с преработка и дистрибуция на нефтопродукти (99% горива) първа да открие формулата и да внедри такива масла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен точно защото ще ми досвиди да си сменям маслото на всеки 6 месеца гледам за този период да съм си минал 15те хиляди километра :flipoff:

:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, киселяк ти да не си българин?

Само те могат за 10лв икономия да изгорат 2 тона гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой е по-добрия от двата варианта:

1. Някой от нас пробва маслото и задоволява жаждата ни за знания и експерименти. Ама кой ли колега ще се реши да рискува?

2. Всички бягаме като опарени от маслото - не знаем дали е добро, но пък и пострадали няма.

P.s.: Не, сериозно - маслото няма как да е много лошо, все пак се произвежда по някаква технология, но въпросът е дали е толкова добро, като каквото се рекламира.

PPS: Аз лично съм много доволен от Приста М 10 Д :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой е по-добрия от двата варианта:

1. Някой от нас пробва маслото и задоволява жаждата ни за знания и експерименти. Ама кой ли колега ще се реши да рискува?

2. Всички бягаме като опарени от маслото - не знаем дали е добро, но пък и пострадали няма.

P.s.: Не, сериозно - маслото няма как да е много лошо, все пак се произвежда по някаква технология, но въпросът е дали е толкова добро, като каквото се рекламира.

PPS: Аз лично съм много доволен от Приста М 10 Д :flipoff:

Колега Александров, Приста М10Д беше култ, пък и не се намираше навсякъде :dance: Как му вдъхваше живот на малкото фиат-че.....:bia: 180к и беше за основен ремонт...:bia:

по повод първа точка - не смятам, че някой от този форум си е прежалил колата, аз лично повече от 10к с едно масло не карам, пък ако ще да пише , че се минават 100к с него :bia:

по втора точка - предлагам да го заклеймим като поредната щуротия, която някой се опитва да ни пробута, след универсалния модификатор, с който можеш да караш ладюхата си без масло...Дайте и да изправим на съд компании като Кастрол примерно, че ни вземат паричките без смисъл :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали помните - бях пуснал тема за масло което не се сменя изобщо. Тук е старата тема.

Ето и сайта на SynLube

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, киселяк ти да не си българин?

Не бе, бате, то просто така се получава - искам не искам километрите си се навъртат. В интерес на истината и аз не предполагах в началото, но.... Вече съм с впечетлението, че 1000км са нещо съвсем нормално за изминаване в границите на 2 седмици... Говорим само за градски условия. Съжалявам, ако съм подтиснал някого :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, бате, то просто така се получава - искам не искам километрите си се навъртат. В интерес на истината и аз не предполагах в началото, но.... Вече съм с впечетлението, че 1000км са нещо съвсем нормално за изминаване в границите на 2 седмици... Говорим само за градски условия. Съжалявам, ако съм подтиснал някого :dance:

Ти спиш ли за тези 2 седмици??? :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...