Jump to content

пукане при потегляне


Recommended Posts

здравеите.!! абе хора не знам за вас ама аз колкото пове4е пазя колата тя толкова пове4е мизерии по4ва да прави.писна ми ве4е.миналата година смених ваншно каре.от няколко дена 4увам много леко пукане може би 2-3 пукания слаби при потегляне.тази сутрин маи ги усетих и леко при подаване на газ но не винаги.това ми говори за ватрешно каре.според вас какво е????

забелязах 4е е леко омаслено самото каре.кога ли щте претропа нацяло......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и друго да е. При мен така се чуваше и сменихме накрайници и втулки на носачите и спря да пука при потегляне. Тия накрайници ги сменяме 2 пъти за последните 2 год. при общ пробег от 25-30 хил.км. Нещо не съм много очарован от качеството на резервните части :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе щте 4акам.то щте стане ясно какво е.и без това много голям избор нямам...

с доста хора сам говорил, незнам как ги карат тези коли ама много се хвалят 4е освен гориво и масло нищто не са пипнали.моята горката все има какво да се прави,все нещто ме дразни и искам да е перфектно, ама 20 годишна щте стане все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта припуква ритмично при силно ускорение на 2-ра и на 3-та направо.Звъкът е същия като на външно каре, но в завой не пука каре. Дали е вътрешно каре!? При плавно ускорение не се чува звука.

Сменил съм втулките на носачите и шарнирите. Накрайниците не съм, но изглеждат здрави.

А колко стрвуат тези вътрешните за Б4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си тампоните на носачите, тампоните на макферсоните и тампоните на мотора....почти съм сигурен че там някъде ти е проблемът.

за омасленото каре- това значи спукан маншон и ако исакш карето да живее още някой и друг месец- сменяй маншонът веднагически. самият той не е скъп 5-7 лева....а карето си е цифра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за тампоните на макферсона.

Сложи ръка върху бомбетата на амортесьорите в коша на двигателя и разклати купето с другата ръка и ако има проблеми в лагерчето на тампона се усеща леко пукане.

Ако все пак решиш че е това колега МНОГО ВНИМАВАЙ точно какви тампони и откъде купуваш, защото преди време ме бяха прекарали с тампони, които с около 5-6мм по-къси (това го разбрах като ги свалях) и сдадоха багажа за НУЛА ВРЕМЕ.

Пожелавам ти да ти излезе МАКСИМАЛНО евтино.

Успех колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам от кво може да е точно. И а имам Б3 само че 1.6 90 к.с. На мен също ми пукаше така ама се оказа неква ламаринка. Ама моето тропаше и при завой. Още не съм се занимавал да го оправям. А що се отнася до омасляването и моите карета са омаслени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каретата могат да се омажат с грес, не да се омаслят. И ако са стигнали до там, значи като ги измиете и ще тръгнете за магазина. (най вероятно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГИ!!!!!!!!!!!

НАМЕРИХ РЕШЕНИЕТО НА ПРОБЛЕМА :hilezh:

КОГАТО ЗАПО4НЕ ЛЕКО ДА МИ ПУКА ОТПРЕД, ПУСКАМ МУЗИКАТА И НИЩТО ВЕ4Е СЕ НЕ 4УВА :blush::D

НИКАДЕ НЕ ТРОПА,НЕ ХЛОПА, НЕ СЕ 4УВА КАК ВАРВИ КОЛИЦАТА.ПРОСТО СТАВА ПЕРФЕКТНА :wall::D

ДНЕС МАИ САМ НА КЕФ,НЕЗНАИНО ЗАЩТО...ДАНО ОБА4Е ГАДЖЕТО НЕ МИ КАЖЕ 4Е Е БРЕМЕННО :D:D

ПО ОТНОШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА СКОРО ЩТЕ ПРОВЕРЯ ТАМПОНИТЕ НА МАКФЕРСОНА. БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха ... и мойто решение за момента е такова. VOLUMETO на max и газ :blush: .

Освен това съм забелязал, че така утихва и мотора. Вече не се чува присъщото за дизела ритмично потракване нито като е студена, нито като загрее. Усещам само ускорението и вибрациите на басите в гърба си. Мдааа ... чудесно обезшумяване имат купетата на Ауди :wall:

ПП: Само не разбрах какво общо има бременността на приятелката ти!? Да не би днеска да си прави тест!?

Е ако е положителен колега това ще е по-скоро още един повод да надуеш музиката на мах ... хахаха :D:hilezh::D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯМА ДА СТАВАМ ТАТКО. :D:hilezh::D:blush:

ЗА СЕГА Е ХУБАВА НОВИНА ТОВА БЕ ХОРА....

ДАНО И КОЛТА ДА НЕ РОДИ СКОРО ВРЕМЕ, НО КАТО СЕ ИМА ВПРЕДВИД 4Е Е АУДИ,МОЖЕ ДА ИЗДАРЖИ ОЩТЕ МНООООО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също имаше такова пукане, но да ви кажа проблема ми беше в стъблото на десния амортисьор, когато го свалих и го подложихме на тест на една машина се чуваше много яко, смених амортисьорите и заспа работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно приятелче колицата го правеше същтото и се оказа от 2 неща

1.Пружината на единия амортисьор беше излязла от мястото си тоест леко завъртяна и при всяко тръгване и спиране се чуваше едно много грозно чаткане дори и когато върти волана също се чува.

2.Освен пружината и самия амортисьор беше разхлабен горе при тампона на купето.

Така че провери ги тия две неща пък дано съм помогнал GOOD LUCK !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все още не си решил проблема, затегни с един тръбен ключ всички тампони на двигателя, а те трябва да са три, два отгоре и един отдолу. Аз така реших проблема с пукането при потегляне.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите.!! абе хора не знам за вас ама аз колкото пове4е пазя колата тя толкова пове4е мизерии по4ва да прави.писна ми ве4е.миналата година смених ваншно каре.от няколко дена 4увам много леко пукане може би 2-3 пукания слаби при потегляне.тази сутрин маи ги усетих и леко при подаване на газ но не винаги.това ми говори за ватрешно каре.според вас какво е????

забелязах 4е е леко омаслено самото каре.кога ли щте претропа нацяло......

колега и аз имах такъв проблем при тръгване на 1 и 2 предавка и се оказа че от разхлабена гаика на тампона на макверсона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги и аз имам проблем с едно пукане !!!

Става въпрос при тръгване и при каране се чува едно "пук" , което мисля че е от дясно, при каране със скорост над 80 и при отпускане на педала пак се чува същото !!!

Един майстор я гледа днеска ,даже се повози за да чуе това пукане и тъкмо вика " няма и нищо " и хоп на един завой - ПУК

:D:D:D:o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си проверете гумените прахоуловители на спирачните цилиндри ... При мене от това пукаше. След като сър Влади_Ди направи необходимата интервенция - спря да пука ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след ходене по сервизи от 9:00 до 15:00 най-накрая пукането спря...

Ще изтъркам клавиатурата да пиша простотиите на майсторите затова по същество !!!

Понеже си взех лети джанти а болтовете са за железни джанти...момчето на стенда ги затегна ( не че са били пред падане ) и всички шумове са в миналото...

Надявам се да съм ви полезен .... :dance::):dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...