Jump to content

Какви летни гуми за А6?


Ivan2256

Recommended Posts

Е щом са почти нови си остави едната за резервна и си вземи 2 бр. същата марка. Слагаш новите отпред, старите отзад и ще се изравни износването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами незнам колегите казват по 4 еднакви неможело 2 износени и 2 нови не било добре за куатрото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да не може, айде стига.

Гледах един phaeton скоро идваше всеки ден около нас - предна лява джанта различна от задна лява, едната гума лятна, другата зимна и така в продължение на седмици.... сигурно му се е прецакало 4х4 и затова вече не го виждам. Ок това е крайно освен от т.А до гумаджията.

Спокойно може дори 2х2 различни марки гуми, нищо няма да му стане на quattro-то. Не е толкова кекава системата. Най-важното е един и същ размер отпред и отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 аз колега имам приятел със фаетон който не е 4х4, незнам този който си гледал какъв е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с 7.5J джанта 1 година, докато другите бяха 7J.. Така я купих, оказа се че 4тата е сложена за резервна.

Относно износването, повечето гумаджии (Диана със сигурност) слагат гумите там откъдето са ги махнали, т.е. предните отпред, задните отзад. Нали се сещаш, че след 2 сезона половината колеги са в тази ситуация с различно износени гуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/16/2016 at 8:50, hysterics написа:

Цитиране на предходно мнение! 

даже мойте като ги давам на хотел понеже имам зимен и летен комплект с джанти,при свалянето на тях пишат ПЛ,ПД ( предна лява/дясна) и ЗЛ,ЗД (задна лява/дясна) и така си слагат след това

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/16/2016 at 10:25, hysterics написа:

Цитиране на предходно мнение! 

нали са гумаджии,реномирани сервизи и т.н. :) аз ли да им се бъркам :) както ти каза в Диана прават така от опит го знам и аз,Маргел и Примекс и АДК съм ползвал услугите пак така процедират

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва предни / задни да се разменят всеки сезон не е равномерно износването. Не разчитайте на компетентност в тези фирми дори напротив претупват всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Дайте предложение за летни гуми с размер 255/35/19 кой какво е карал и какво поведение на сухо/мокро имат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не взимай Нокиан Зет-лайн, супер са като сцепление, но са шумни доста. Аз се наиграх преди два сезона с такива.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ве Аудитата най-много харесват Континентал. След тва са Дънлоп, Гудяр и Фулда ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се загледах в унироял че индекса за мокро е А и 69дб шум в сравнение с доста по марковите които са 71 и 73дб и клас В и С на мокро,а разликата в цената заради марката е голяма

А за тоя нексен? https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nexen/fera-25535-p-177463.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам пичове.... тия Нексен са нищени нищени тук по форума, ама реално е евтина гума без претенции.

Като обръщах летните със зимните гуми в Дианата, понеже пак беше нашумяла някаква тема тук за тези Нексени и ги питах момчетата кво мислят, щото вътре навсякъде има флаъри, рекламни пана и клипове по тв-тата им.... и казаха да не си и помислям.

 

И като ги питах що толкова ги рекламират? Може да се досетите отговора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N8000 карах на Нексен есента и сигурно ще ги слагам пак сега.. бих казал, че се държи доста прилично тая гума. Верно, нова е, ама си е стабилна в завои, спира добре и не е шумна. За 800 лв комплект 19ки си е направо без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein цена/качество къртят. А и изглеждат добре :) На мокро са супер, но на сухо след като се изтъркат малко почват да не ме кефят много. Шумнички са обаче. Това е опит от 2 комплекта 18-ки. Това лято ще слагам или Континентал или пак Vredestein.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Семо написа:

Аз съм с Continental Conticontact 245-40-18. Много съм доволен много добре се държат на пътя и не са шумни. Силно ги препоръчвам.

Хубавото си е хубаво, но той търси бюджетна гума, ти премиум му предлагаш. Само чакаше накой да го окуражи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и като карам с Мишелин които са премиум та какво?с пирели също карам,щом търса нещо по евтино,значи съм разбрал че марка не ми трябва за която да дам 50% по скъпо от стойноста

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, aleksandrov84 написа:

Аз се загледах в унироял че индекса за мокро е А и 69дб шум в сравнение с доста по марковите които са 71 и 73дб и клас В и С на мокро,а разликата в цената заради марката е голяма

А за тоя нексен? https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nexen/fera-25535-p-177463.html

Унироала е супер, имах 18-КИ на джипа такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много си прав, аз сцепих една в тротоар-а още на 1000 км като бяха.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нексен Н8000 се държи повече от добре. Има огромни канали за вода и контактната площ на 240 е като на 195 но си е стабилна и спира добре.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...