Jump to content

Съвет за покупка на телефон


Recommended Posts

Пичове,искам да купя на жената телефон за коледен подарък.Признавам ,че не разбирам много от тия техники,затова искам мнения от вас.Не искам айфон/не знам защо/..Телефоните ще бъдат два,един за нея и един за мен.За база давам,че сега сме и двамата със Самсунг S3 Neo.Не сме доволни как снима,бавничък е ,а и вече са на две години и са амортизирани..Та какво бихте ме посъветвали да търся и защо?Бюджет около 1000 лева достатъчен ли е за един брой?Темата е сериозна!Предпочитам мнения от тук/колкото и да са масонски/,отколкото да вляза в магазина и да ме набутат като видят че не разбирам/както стана със сегашните ни телефони/.Чакам мнения,че мисля да пазарувам тези дни.Не знам дали има значение,но ще ги купувам от теленор,лоялен клиент съм  и ползвам много преференции там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 19 минути, plamen sf написа:

Не искам айфон/не знам защо/..

тук спрях да четЪ.....

отивай за два айфоня ве, да се видиш у телефон!

нема кво толко да го мислиш, дори да ти го откраднат, после на тебе ти ги носят с комплименти от заведението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си свикнал със Самсунг си вземи нормалния S7 и ще ти хвърчи. Edge е малко особен за пипане и доста чуплив иначе много елегантен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва Самсунг ли?

преди 1 минута, grizzly написа:

Като си свикнал със Самсунг си вземи нормалния S7 и ще ти хвърчи. Edge е малко особен за пипане и доста чуплив иначе много елегантен.

Чуплив като техника или при изпускане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При изпускане. Дисплея е над 600лв Аз съм с Edge от 2 седмици и съм супер доволен но много внимавам. Иначе е много красив.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, plamen sf said:

Тва Самсунг ли?

Чуплив като техника или при изпускане?

Samsung е много чуплив телефон. Две години бях с такъв и го пазех много, защото съм виждал на една приятелка как диспея му става на сол след едно изпускане.

 

Iphone е много по-здрав. Другото голямо предимство му е батерията. На самсунг и като цяло всички андроид телефони положението с батериите е плачевно. Това се определя и от операционната система, на андроид няма никакво преизползване на процеси и е пълен хаос всяко приложение си отваря нов. Та за мен ай фона е по-добър телефон. Мисля, че ще се вместиш в цената на седмицата, а 7+ вече е доста по-скъп.

 

И не мисли че съм някакъв фен на епъл, айфон не бих си взел и като цяло не бих дал 1000лв за телефон. Сега си взех Huwavei P9 Lite за 220лв и съм много доволен.

Минуса на айфона е че докато си копираш един файл от компютъра има да четеш половин час как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самсунг е точно толкова чуплив колкото всички останали. Новите батерии са 3000 или 3600 мА които са достатъчни за до 2 дни умерено ползване или една седмица в енергоспестяващ режим. Фотоапарата е бясно добър щом успях да направя нощна снимка на фокус от ръка без светкавица от раз. Така че за 200лв няма никаква база за сравнение с топ модела.

Айфона е подходящ ако имаш Апъл система и всичко трябва да е интегрирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно ми е да държи батерията и да прави хубави снимки,използвам вайбър най вече.Айфона ми се струва по сложен,не ползвам разни приложения и т.н. Трябва ми предимно за разговори,снимки и вайбър.Батерията е ясно ,че държи по един ден..Сега ще погледна предложения Самсунг 7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айфона е значително по прост телефон от всеки андроид, даже и баба ми може да бачка с него само дето не спира да си плюнчи пръстите като прелиства снимките :hilezh:

 

 

взимай 7/7+ и си решавай проблема кардинално, заеби ги тия пласмасарници андроидите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стегни се бе, с тоя самсунг хората си мислят че тая д4ка си я взел под наем и наливаш само да изгасне резервата...

всичко от айфон 7 надолу в твоя случай крещи едни неща, които ти много старателно прикриваш с последните две букви на ника си :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айфона символ за масонство ли е?Питам,защото съм виждал ползватели в градския.От всичкото андроид телефони които съм разглеждал,самсунга прави най-хубави снимки,дори и при бюджетни модели.Другия модел e huawei P9  с двойна камера разработена с Leica

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, grizzly написа:

Baseline е Vertu.

Твоят бейслайн е твърде високо за разбиранията ми...

похвално, ще си купя шапка, да ти я свалям ако те видя някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 10 години съм имал 3 Iphone-a и 2-Samsung-а. С последните имах такъв апокалипсис, че никога повече няма да доближа тази марка, ако ще и да разправят, че всичко вече им правят вече по друг начин. Скоро ще сменям пак телефона, защото вече ме е малко срам от настоящия Iphone - напукал съм му предния скрийн, както и задния капак, който даже леко отзява, но въпреки това от 8 месеца не е спирал да работи или покаже значим дефект (с телефона и в банята влизам!), от тук нататък нямам коментари за бойни качества.

Аз имам едно мото за подобни случаи: "Телефона е телефон защото е телефон!". Щом качествено задоволява този критерий значи ще съм доволен. Какви снимки правел не ме интересува особенно, но на жена ми, на която професионално и се налга да прави снимки, за неочаквани ситуации от работа и купиха не друго, a Iphone. Освен това съм любител и на интернет сърфирането при необичайни ситуации и по-добро от последния пак не съм видял. Дано съм бил изчерпателен.

Всички ревнахте за 7-цата, не виждам защо и 6-цата да не е вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много злорадствате за Самсунга,аз от 2 години ползвам S4 и нямам грам проблеми.....а си представям за 7 как ли е.Това с проблемите не е масово явление,има го и при ябълката,и без случая със Нот7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щото вече има 7мица...ся....нов телефон, тралала

а и човека не е слОчаен , нищо че се праЙ скромен с некви гозби....за него даже и 8мица ше изкарат изпод тезгяха :hilezh:

Just now, Denyo написа:

Много злорадствате за Самсунга

Location: Шумен

Кара: 2.5 TDI....

that's enough... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@yavor20v Сега локацията ли не ти хареса или нещо за Душегуба,то е ясно че не се слагам от прослойката на Масонйите но всеки може да си позволи ябълката,друго е дали му харесва!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...