Jump to content

гуми и джанти за 4ф


shter

Recommended Posts

здравейте колеги..

в момента на аудито сам със стандартният модел гуми -225/55/16.

в олх ми харесаха едни авус ронал-8jx18et 45 5x112,но гумите са 235/40/18,на капачката на резерваре този размер го няма а има245/40/18.

бих искал да попитам има ли колега да кара с такива гуми независимо че ги няма като като размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега купи си само джантите, после мисли за размера. Първо това е много ниска гума и ще си носиш всички последствия от това и второ не ми се вярва някой да е сложил хубави гуми на джанти за продан, в повечето случаи се слагат някакви боклуци, колкото да се каже, че има гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега..

обявата вече ги има и в форума в раздел джанти и гуми-цената тук е 1150 лв а в олх -1100.колегата пише че гумите са неразличими от нови.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам колега, аз понеже съм сменил няколко чифта джанти и винаги ако са били с гуми са били или супер боклуци или със стар дот. Аз карам с 235/45/18, това за мене е минимум размера, за да вози що годе меко, дори оригиналния размер 245/40/18, ми идва нисък и вози доста твърдо, камо ли 235/40/18. Понеже съм купувал доста джанти както писах, да ти споделя моя опит, говорил съм и с гумаджии. Първо вземи си само джанти и после си сложи нови гуми, за да знаеш, че няма да имаш после проблеми, защото дори и да изглеждат добре, гумите може да са криви, със стар дот или пък да шумят непоносимо. Джанти по Еконт не купувай, а само след щателен преглед при гумаджия, който разбира, защото няма да ти казвам как се заваряват, боядисват и после слагаш и при първата дупка се цепи. Когато е много стар материала, дори и да е оригинална джантга, се цепи лесно. Гледай централния отвор да е точен, че понякога и с втулките се появяват вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да качиш снимка, да видя как седи 235/45? Смятам лятото да сложа 18ки със същия размер, но се чудя чисто визуално как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с нормално, джантите са ЕТ30 на 8J, че обичам да са по-изнесени. И на мене ми се вижда нормално висока гумата, но с 245/40/18 не можах да изкарам и една седмица по софийските трапища и минах на този размер. Смея да кажа, че вози осезаемо по-меко от оригиналния размер. Е не е като 16-ка или 17-ка, ама това е то, ако искаш визия правиш други компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eBp7L65.jpg

 

ето още една снимка на въздух. и предупреждение към колегите на въздух много да внимават с офсета на джантите, че ако изпусне възглавницата в движение калника цъфва като майска роза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава нормално окачване?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Какво означава нормално окачване?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагах, но не бях сигурен дали съм разбрал правилно.Аз съм със същия размер 245/45/18 гуми и не съм имал проблем дори като я пусна на най ниска позиция.А иначе определено автомобила се държи перфектно на сняг със този размер гуми.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nichirenshu написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Не.Еднакво ниски са!Но мисля,че S-line е по твърдо

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чета в тази тема,че S-line е 3см по ниско от стандартното.В брошурата която имам,която обаче е за фейса кола със спортно окачване ,и S6 са еднакво високи.А  S-line окачването е такова като на S6 се предполага.

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, pe6koo написа:

4 вида са:

Нормално, спортно, S-line и въздушно.

5 вида са, има и комфортно, rough road suspension, моята е с такова сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

колега, ако колата ти е 4 х 4, забрави да правиш гореизбровните гимнастики.  Според мен с 18 ки не се занимаваи. 225 х 50 х R17 стоят Ок на колата. Защо ще минаваш на 235 или 245 ширина? А ако искаш да е наточиш макс отзад слагаш 225 х 55 хR17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте. От скоро имам А6 2010 фейслифт S line пакет и окачване. Джантите ми са 18 ки 8J  ET35. Искам да питам дали ще е проблем и дали ще опира в калниците или цапа това ЕТ35 на S line окачването, защото оригиналното знам че е 43? И другото е, какъв размер ще е най подходящата гума в този случай 245/40/18 или друг подобен? Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...