Jump to content

Закупуване на автомобил от чужбина на собствен ход - Германия или Австрия


Recommended Posts

Още става играта с жълтите, ма си е риск. Имаме една клиентка ,която живее в Ница и тя си пътува оттук до там с жълти без грижи.  Поне 10 пъти досега ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми не, жълтите номера са валидни само в Германия или така седят нещата законово.

Червените са единственните с които може да се кара извън Германия ако колата се експортва на собствен ход.

 

Който иска да експериментира нека мине през Унгария със жълти номера шансът за хващане на хубав бонус е доста висок ...

И за да е всичко точно схемите които минават при Сърбите не стават с Унгарските полицаи и при опит за даване на пари е силно вероятно да имате доста разправии и плащане на солени глоби.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм минавал с жълти преди 15 години :) тогава си ставаше, а те румънците и сърбите винаги си искаха по 10/20 евро, независимо от номерата.

Даже още унгарците ме почваха с развален български и: "здрасти, братко"

чш, чакай малко, маджар, какъв брат си ми точно ти?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямам как е било преди 15 години ама сега е така ... то едва ли и преди жълтите номера са били валидни извън Германия ама знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааа, за унгария не става. Исках да кажа че хората си бръмчат с тях и извън Германия ,но както каза другарят Петков ,незаконно е 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва неприятностите и рисковете. Нямаш и застраховка така. Само заради това са големи глобите.

Изобщо не се опитвай. 

 

А тази от Ница отива до германия да си купи жълти номера или си ги поръчва да й ги доставят, за да спести 100 евро ли? Ей това не го разбирам. В БГ също не може да се кара с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, mshbul написа:

 

 

А тази от Ница отива до германия да си купи жълти номера или си ги поръчва да й ги доставят, за да спести 100 евро ли? Ей това не го разбирам. В БГ също не може да се кара с тях.

Всъщност не съм я питал кой е решил да пътува с жълтите, дали тя или някой от нашите е решил така.  Предполагам че мъжа ии е взел това решение ,щот тя само кара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...