Jump to content

Бюджетна екшън камера


Recommended Posts

Здравейте, колеги! Искам да си взема екшън камера, която да мога да си закача на каската, като ходя да карам ски, НО не ми се дават пари за GoPro..има ли нещо на пазара, от което сте доволни и което се доближава, като стабилизация, звук, аксесоари (различни стойки и опция за купуване на допълнителни батерии). Няма да се впускам в правенето на ефекти от клипчетата..интересува ме да мога да си преглеждам клипчетата спокойно и все пак да се вижда какво се е случило на тях 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Зависи колко пари ти се дават. GoPro не си струва парите според мен. Аз съм доволен от две камери:

 

Ele explorer (от 1 година е в мен и е пушка, има всякакви стойки и аксесоари и изкарва няколко часа на батерия) Ползвам я в момента в колата. Иначе и под вода снима добре и като цяла е с много наситени цветове. Вечер на тъмно не снима добре и от време на време се усеща лек frame drop. Около 100-120 лв е. Не може да снима в 4к. 120 кадъра прави само на 720p. Понеже е 170 градуса, не всичко се вижда ясно, особено ако трябва да прочетеш нещо, което се пада в ъгъла на кадъра. Има и по-нова версия, която снима в 4к но не съм я пробвал.

 

Xiaomi Yi 2 - към 400-450 лв, но е много добра, с по-висок битрейт (по-мазна и хубава картина) с по-голям сензор, така че и на тъмно снима добре. Снимка и 4к. Образа е много ясен и всичко се вижда супер.

 

Иначе ако ти се дават пари, виж това филмче, което показва колко сензори са набухали в новите екшън камери:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xiaomi... дали първата версия или втората си прецени според изискванията ти за качество и според това колко пари ти се дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това е че не знам какво получаваш срещу какви суми...тва Еле го разгледах, не изглежда никак лошо, а в продавалник намерих доста оферти за Xiaomi Yi , само че първата версия и като пари е същото..около 150 лв., което за мен ще ми е тавана..най-много ме грабна че получаваш целия пакет с всичките му приставки, което си е много удобно

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче ксайомито сякаш е с по-добра стабилизация, което е по-важно за мен при положение, че ще се ползва като екъшн камера..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недей купува втора ръка. Мойта толкова пъти е изпускана, че не мога да ти опиша .... чудя се как не се е строшила. Няколко пъти я сглобявам от 3-4 отделни парчета (облепена е с тиско, че се разпада, но въпреки това продължава да снима нормално). Тези камери са лесни за изпускане ;) По-добре новичко.

 

аксесоарите в алиекспрес са без пари (по 4-10 лв), и понеже камерата е с еднакъв размер като yi, го про и sj има много и най-различни методи да я закачиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих ELE-то последния модел за 100 лв. нова от Чайна, но досега не съм поръчвал техника от ибей..та ще плащам ли мито, като дойде..защото в бг има същата за 180...оказа се че има и ПРО версия, която стабилизацията е още по-добре, само че не намирам аксесоарите за нея..http://www.elephonestore.com/ele-explorer-pro-4k-sport-camera-voice-broadcast-white.html

 

 

Намерих и видео със сравнението между последния модел и ПРО версията

Редактирано от bonevstiliyan
Добавяне на инфо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще платиш мито и най-вече ще си изгубиш времето във висене в митницата, ако го поръчаш от китай. Ето от тука поръчай:

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_265306.html?wid=3 (около 115 лв трябва да стигне при теб с пълен комплект аксесоари). Внимавай да си сигурен, че си отбелязал EU warehouse.

 

Тия за 180 да го духат деба измекярите :hilezh: 

 

това не е про-версията. Про-то изглежда по-ясен образа, иначе като стабилизация не виждам разлика от филмчето. Ти прецени дали си заслужава да дадеш повече пари ;) Задължително гледай да мине през европейски склад, за да не се занимаваш с митници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поръчах я директно през сайта на ELE имаха намаление на ПРО-то и излезе 60 долара с доставката....но там сякаш нямаше опция за отбелязване на ЕУ warehouse..в най-лощия вариант ще ме накарат да платя 20% отгоре, нали така..или аз се бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, мисля че нямат мито камерите. По DHL ли ще я пратят? Ако да, значи ще ходиш на митница на летището и там имаш две възможности: да си изкараш електронен подпис или да ползваш някоя фирма да ти я освободи - към 20 лв май струва. Трябва да си принтираш потвърждението на поръчката. Попълването на митническа декларация струваше някакви пари също (10-20 лв), ако не решиш сам да си я попълваш. Така че по-добре имай с теб некви пари като отидеш.

 

Браво и само хубави моменти да снимаш :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси мерси..не са ми написали още с какво ще я пращат..пише интернешънъл пост сървис и може би, като я пратят и получа тракинг номера ще стане ясно. Четох и аз че за стоки до 150 еврака се плаща само ДДС..ама колкото и да е по това, което гледах от клипчета за сравнения, за цената си е направо бонбон. Цветовете изглеждат мноого добре..надявам се и стабилизацията да ме удовлетвори. Благодаря за пожеаланията и съпорта, като дойде ще кача клипче..ако все още има сняга :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакам мнението ти за тази камера с нетърпение , и аз съм се ориентирал към нея но elite варианта.

 Относно поръчките от Китай , поръчвах няколко пъти от Gearbes и всичко идва в местната поща без да ми искат ДДС , просто китайците обявяват стойност 15 евро , а за пратки до тази стойност не се дължи нищо. На последната която е на стойност 67евро са написали gift :hilezh: пък ще видим дали ще мине номера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз купих на 3 годишната си дъщеря, елекам 4к да се учи и троши без да ми пука особено за цената и. Ако искате мога да направя някакви кадри и да ви кача някъде за сравнение с други. Само кажете какви. Поръчах я от гиър бест европейски склад за около 120-130 лв с доставката ми излезе, пощальонката я донесе вкъщи даже. Кутията е пълна с аксесоари, които не знам дали ще ползвам някога. Ако имате въпроси  - питайте :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gopro-то си заслужава всяка стотинка, нека не се заблуждаваме. 

 

 

Имам hero 4 black, като ползвам и едно xiaomi yi първата версия, за парите си китаеца е повече от идеален, лека намеса за фокуса (клипчета в нета бол) и камерата става супер. Други китайци не съм гледал но имам бая продукти на xiaomi и цена/качество са ненадминати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мен ми е по- скоро интересно сравнение между gopro session и цитираните в темата китайци, че разликата в цената при hero става значителна. Някакви впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, zlobil написа:

gopro-то си заслужава всяка стотинка, нека не се заблуждаваме. 

 

 

Имам hero 4 black, като ползвам и едно xiaomi yi първата версия, за парите си китаеца е повече от идеален, лека намеса за фокуса (клипчета в нета бол) и камерата става супер. Други китайци не съм гледал но имам бая продукти на xiaomi и цена/качество са ненадминати.

ВЪпроса е какво искаш да получиш и за колко пари..гоу про си е марка, която се развива във всеки един параграф, интерфейс, апп френдли, юзер френдли..разработка на приложения за правене на клипчета при настолните версии и т.н. Реално погледнато, с малко компримис за качество, фокус и стабилизация получаваш нещо 10 пъти по евтино БУКВАЛНО, защото едно гоу про с всички приставки ще излезе майка си и баща си като цена, а същевремено разликата между едното и другото, като краен продукт не ми излежда 10 пъти повече Не случайно собственика на тая марка взема най-голямата заплата в световен мащаб :D. 

 

P.S. Аз исках друго да попитам..сега тая камера ще стане ли за вече закупената ми каска за ски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, bonevstiliyan said:

 10 пъти по евтино БУКВАЛНО, защото едно гоу про с всички приставки ще излезе майка си и баща си като цена, а същевремено разликата между едното и другото, като краен продукт не ми излежда 10 пъти повече 

Разликата може да е и 0.000001%, а цената 1000 пъти повече.....какво значение има, ако едното ти върши работа, а другото - не?

 

А конкретно по темата - не лоша камера е Gitup git2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои да разберем колко и какво ще върши..

 

А конкретно по въпроса с каската някой нещо да сподели..че хич не ми се иска да я сменям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, zlobil написа:

gopro-то си заслужава всяка стотинка, нека не се заблуждаваме. 

 

Ъм..... 

 

 

 

Конкретно ТОВА Сони е по-евтино от GoPro-то и според мен меко казано го смазва! Говоря от личен опит, първо лице, единствено число. И за двете камери.

 

 

Моите два цента по темата:

- GoPro бяха номер 1 докато китайчетата не почнаха да произвеждат всякакви производни, които с времето доста задобряха. Към днешна дата GoPro е готино, но съотношението цена/качество е абсурдна. Меко казано.

- сериозно предимство на GoPro остава същото като на един iPhone една планета бълва аксесоари за техните камери, което си е предимство. От друга страна пък "китайчетата" идват pre-loaded и рядко ти се налага да пазаруваш нещо допълнително.

- след кадрите на това Sony от линка по-горе, които са с оптична стабилизация не би било редно някой да иска каквато и да е екшън камера без стабилизация. Каквато и да е тя! За радост има толкова бюджетни предложения, които хем снимат хубаво, хем имат gyro, например: GitUp Git2, SJCAM SJ5000X Elite и др.

- Xiaomi yi action cam MkI е вече направо морално остаряла камера, която не мисля, че си заслужава да се обсъжда. Освен ако не я подаряват някъде, тогава става.

 

 

Още:

- това тук e клипче с X1000V, което сме снимали набързо да придобиете представа за мега далаверата на оптичната стабилизация, която притежава

- ето още едно клипче за сравнение на две прилично евтини и хубави камери. Не знам дали вече нямат нови модели....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение е че си заслужава, платил съм извесна сума само заради името но не ми пречи, доволен съм от това което съм получил. 

 

същото е и при xiaomi-то, за тия пари няма как да искам повече, за бюджетно решение за 150лв си е идеалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Wizi said:

GoPro бяха номер 1 докато китайчетата не почнаха да произвеждат всякакви производни, които с времето доста задобряха. Към днешна дата GoPro е готино, но съотношението цена/качество е абсурдна. Меко казано.

те това е истината!

 

14 hours ago, bonevstiliyan said:

P.S. Аз исках друго да попитам..сега тая камера ще стане ли за вече закупената ми каска за ски

би трябвало да стане, ако не си купи някакво аксесоарче, като това:

https://www.aliexpress.com/item/GoPro-Accessories-Kit-360-Degree-Rotating-Helmet-Mount-3M-Adhesive-Sticker-for-XIaomi-Yi-Gopro/32718438476.html?spm=2114.13010608.0.0.avrJir

6 minutes ago, zlobil said:

моето мнение е че си заслужава, платил съм извесна сума само заради името но не ми пречи, доволен съм от това което съм получил. 

 

същото е и при xiaomi-то, за тия пари няма как да искам повече, за бюджетно решение за 150лв си е идеалка.

не си заслужава човек, няма какво да спориш :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с кое да споря? 

тва е мое мнение, щом съм решил да дам повече лев за hero4 явно съм преценил че има за какво, gopro си има благинки които китайците нямат, някой по-горе го сравни с айфона, мноо точно, щото и 3310 ше ми върши работа но искам най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай некой пример, какво предлага gopro4 и го няма в yi2 например? Да не говорим за малко по-модерни камери с жироскопи, сензори за ускорение и пр, специално направени за спортисти ... там го-про освен че не предлага нищо поввече, даже му липсват бая благинки. И пак то е по-скъпо ;)

 

толкова много филмчета има със сравнение на картината, че всеки може да види и да прецени че не си заслужава. Преди 3-4 години си заслужаваше, но отдавна не ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...