Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 11


petio_venkov

Recommended Posts

Колеги, някой да е сменял маркуча на хидравликата който върви към радиатора или поне така ми обясниха ? От скоро почна да ми тече  по малко от там  и ми свири и стърже на място когато правя маневри , явно е влезнал и въздух защото има в казанчето течност..  днес отидох да го сменям но цената ми се стори доста за един маркуч, 220 лева без труда и 1 седмица чакане за да се достави ..

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 3 часа, 2.5TDI написа:

Имах предвид модули и свързване към климатроника,другите компоненти са ясни :-D 

печката мисля си има модул, който я управлява по кан. не съм проверявал за директна връзка с клима юнита, но мога да проверя ако си се навил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Manniakk написа:

печката мисля си има модул, който я управлява по кан. не съм проверявал за директна връзка с клима юнита, но мога да проверя ако си се навил :)

Навил съм се колега,и печка съм намерил, ако е удобно да помогнеш благодаря

Преди 8 часа, Manniakk написа:

печка ,маркучи ,тръби, стойката на помпата, кабели букси помпи антени за дистанционни....

Имах предвид модули и свързване към климатроника,другите компоненти са ясни :-D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

печката има постоянен плюс, маса, кан, кабел до помпата в резервоара, 2 кабела за циркулационната помпа и клапан някакъв. и кабел до модула за радио приемника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, kpematop написа:

Печката от 4F ли е ?

Да с всичко за монтаж,но по ел инсталацията нямам престава какво да правя

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Manniakk написа:

печката има постоянен плюс, маса, кан, кабел до помпата в резервоара, 2 кабела за циркулационната помпа и клапан някакъв. и кабел до модула за радио приемника

Мерси колега, заслужава ли си играта,или да си я направя с дистанционно палене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, 2.5TDI said:

Колеги, някой знае ли какво ми е необходимо за монтаж на печка,целта ми е да я пускам заводски от климатроника.

Колега, сам ли ще го бориш монтажа? Аз също много искам такава екстра, но като че ли няма много майстори да монтират и то да стане читаво. Като я пребориш, може да говорим дали монтираш срещу заплащане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора нали имате електрическо парно за какво са ви тия печки? Да пазите двигателя ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, OvivO написа:

Колега, сам ли ще го бориш монтажа? Аз също много искам такава екстра, но като че ли няма много майстори да монтират и то да стане читаво. Като я пребориш, може да говорим дали монтираш срещу заплащане :)

Да колега сам мисля да се боря,ако се получи добре,ако не с дистанционно ще си я направя.

 

преди 17 минути, kpematop написа:

Хора нали имате електрическо парно за какво са ви тия печки? Да пазите двигателя ли?

Да,работя на 5 км от нас и колата не може ад загрее изобщо,нямам удобен градски транспорт,даже и подгрева на седалката не може да загрее на макс до работата.

 

преди 9 минути, mili 75 написа:

Явно си нямат достатъчно други грижи.

С тези коли винаги си има грижа, особенно когато са 3 коли 1 джип и мотор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой aмортисьори според вас са по добри , Kayaba или  Monroe , за смяна съм на предни и се чудя какво да сложа.

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Monroe се слагат оригинално на някои от А6ците.

 

Иначе за подгрева на седалките - при мен стопля преди да съм я изкарал от гаража. Само, че съм с S-line салона с тапицерия по средата. Кожата стопля по-бавно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, lmbr said:

Monroe се слагат оригинално на някои от А6ците.

 

Иначе за подгрева на седалките - при мен стопля преди да съм я изкарал от гаража. Само, че съм с S-line салона с тапицерия по средата. Кожата стопля по-бавно

 

По шаси и оргинален номер на самата част , излизат няколко вида  амортисьори но без Monroe, някой знае ли ОЕМ или Парт. номера на Monroe за 4ф ?

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кожа съм и подгрева стопля за 2 мин. 

Печката си е благинка, вярно е, че колата стопля доста бързо, но с печка дори и преди да си се качил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, 2.5TDI said:

Да колега сам мисля да се боря,ако се получи добре,ако не с дистанционно ще си я направя.

 

Да,работя на 5 км от нас и колата не може ад загрее изобщо,нямам удобен градски транспорт,даже и подгрева на седалката не може да загрее на макс до работата.

 

С тези коли винаги си има грижа, особенно когато са 3 коли 1 джип и мотор :D

Гледал съм в ebay пълен комплект от 4f на цена около 1000лв, но не съм намерил до сега майстор в София, който да е сигурен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, kpematop написа:

Не си заслужава 1000те лева за печка, за тия пари си смени веригите.

350 лв с всичко към нея,разликата е че е от 2.7 тди а аз съм с 3.0 тди,проблема ми е връзването по кан,иначе мога с няколко релета да я направя да пали с дистанционно управление, ама няма да ми е кеф ако не си щракам от вътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква разлика между 2.7 и 3.0 тди по окабеляването, единия мотор има G235, другия няма, това е.

Може да пуснеш кан до купето под волана и да си коднеш климатик панела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко ток дърпа и дали в този случай 4f е с два акумулатора, но за горивото е смешно малко! Пък и като нямаш студен старт на мотора, той ще гори по-малко като тръгнеш, а не 22 при студен да кажем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600ml на час на пълна газ лапа. То има PDF-и из нета за 5кВ печки webasto Thermotop Z/C

На мойта кола имам печка и няколко пъти я свалях докато й направят платката. Отделно и моторчето смених, че старото почна да вие. Стара печка може да те побърка, на кофти място седи на 4F-a. Отделно трябва да се сменят и О пръстените към тръбичките, особено, ако е стара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...