Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 11


petio_venkov

Recommended Posts

3 hours ago, Dan4ote said:

Ще ги замажеш друг път. Стават като нови. После може да се лакират или фолио и стават безсмъртни. Какво се случва вътре във фара е друг въпрос.

 

20140429_180447.jpg

 

Масово при нашит коли рефлекторите са в лошо състояние. 

 

Дай малко инфо за този лак, предполагам не е обикновен понеже от камъчетата и слънцето без основа няма да държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги някой свалял ли е корите на облегалките на предните седалки? Едната се е откопчала от корния край и нещо не мога да схвана как се закопчава... 

 

 

 

Кайни за хибрида ще се радвам да споделиш мнение че и аз натам съм тръгнал, също ако може малко повече инфо освен дисковете какво др ще сменяш на кутията? И какъв резултат очакваш като нютони и коне? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само знам, че при опит за напъване на кората зад седалките тя се пукна. 

Май долу са щипки, горе куки. Потърси снимки в ебей на кори, така аз се ориентирах ама беше късно.

 

Сток бас колоните във вратите (тези най-големите) еднакви ли са за предни и задни врати. Колата е с Мми 2г и DSP ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия ден маркуча на прахосмукачката се заклещил между подлакътника и седалката и я дръпнах напред и после видях че кората се отворила... та ще видя благодаря за идеята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, pe6koo said:

Само с 2000 водна, фаровете трябва да са в доста добро състояние, за да се получи добре. :)

Започва се от по малък номер, чак накрая 2000 и пастите

 

Фарове в добро състояние с 2000 шкурка освен да ги надереш друго няма да направиш. Това е кофти съвет за някой, който се довери на думите ти.

 

В каквото и състояние да са фаровете, не се ли махне лака изцяло - никаква работа не е свършена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли смисъл да се взимат дажнти с по-голям централен отвор? В смисъл, дали самите втулки не нарушават баланса при въртене, не се ли износват бързо и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В превод - втулките, коиъо гледам, са пластмасови. Износват ли се по някое време, или само служат за напасване докато се стегнат болтовете. :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулки има за продажба в OLX.Без втулки не е желателно да се кара,щом джантите са с по-голям централен отвор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм, мисля, на трети комплект втулки :) Два пъти пластмасови издържат по един сезон и после излизат на парчета (едните ги взех от Маргел). Сегашните мисля че са тефлонови и също са позаминали и чакат следващата смяна на гумите, че да се сменят и те :) Иначе по-големия отвор не е драма. Доколкото гумаджията ми е обяснявал, имат някво значение в какво състоянир са, но дали беше за баланса или за нещо друго, не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой от вас правил ли е конверсия от двумасов маховик към твърд,става въпрос за 2.4 177кс бензин.Намерих комплект на Валео и на Закс,разликата в цената между двумасовия и твърдия е много голяма 1630/700  а чувам леко притропване при гасене на двигателя и трябва да се ориентирам към смяна в скоро време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , бихте ли ми казали дали на моето ауди(A6 4F - 2005 година)  мога да сложа фейслифтови фарове или само оригинални на HELLA, понеже в елит кар ми казаха че неможе,защото мойте били биксенон и няма реплики,само  оригинални . номера на фара който ми дадоха е : 1ZS009701-111 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесал съм си тези фарове : http://www.tuningcenterbg.com/tuning-farove-za-audi-a6-4f-xenon-chrom

Дали ако ги сложа на колата ще тръгнат без да е нужно да се преправя нещо механично или софтуерно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ги сменям ама ме удариха , а от каското ще ми сложат .... незнам какво.  Предложи ми нещо което става без да се преправя нищо , че тук при нас няма кой : Габрово

 по принцип исках да си купувам тези https://www.olx.bg/ad/zavivaschi-ksenonovi-farove-s-lupa-audi-audi-a6-4f-c6-2005-2008-ID6M90x.html#759cb06e9e   

 но ми казаха по номера че няма да ми станат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си оригинални втора ръка. Ако си без завиване, вземи без. Баластите ти и модулите най-вероятно са здрави, така че ползвай твоите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам оригинални втора употреба,но не мога да намеря с моя номер.Ако купя такива със завиване , които си вървят с модулите,трябва ли нещо дуго да се сменя или само се обучават ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи според вас тези ще свършат работа :

https://www.olx.bg/ad/farove-za-audi-a6-2006-bigksenon-ID5x9nq.html#82d3ad35ac

може ли да има разлика в буксите и ако има какво правя? и трябва ли  да се обучават новите фарове?

Или да си сменя само единият фар с нов оригинален по каското и да ми е мирна главата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...