Jump to content

Тракане при падане на оборотите


zafirovp

Recommended Posts

Здравейте,

 

при падане на оборотите при спиране на свтофар или форсиране на двигателя се чува метално тракане от двигателя. Появява се само около 900-950 оборота. Звука е като на вериги, но при палене на студен мотор тракане няма или ако има то е минимално. Мотора е 3.0 тди бмк.

 

Възможно ли е да са вериги?

 

 

Опитах се да снимам видео, но не се чува тракането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сигурен ли си че е тракане, а не метален резонанс? Аз имам подобно нещо точно на 900-950 оборота и е от изпускателната система. Май некъв тампон е сдал багажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм забелязал такова при мен. Като дам газ и при спадането на оборотите точно преди празния ход. Малко ката на жигула от аванса чукането е.

Аз го чувам само в гаража, защото има резонанс от стените.

 

Аз си го представям, че се появвява точно когато компютърът започне да пуска гориво, за да държи празния ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забелязах и друго - като си работи на място и без да подавам газ, леко пускам съединителя съвсем леко да потегли и в момента, в който се натовари малко мотора и започва да почуква.

Мисля, че е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятах, че ако чука маховика, значи е за смяна.

 

Обаче сега като се замисля май днес не можах да чуя това чукане, а се опитах. Да не би да е изчезнало след смяна на съединителя?

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз съм автомат, но при празен ход няма никакво тропане. 50 оборота над празен ход ако вдигна се почва до към 900-950. Да не би и при теб да е така, просто като пуснеш съединителя леко да си вдига оборотите.

 

Иначе ето клип с моя проблем. Освен работата на мотора няма други изненадващи звуци, така че може да си усилите спокойно.

 

Точно на 2-3 и 11-12 секунди се чува тракането като падат оборотите от 900 до празен ход.

 

 

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На втората секунда е най-силно при запалване и на 12-тата се чува леко, когато спадат оборотите малко. За мене е възможно да е от веригите, защото ми си струва свързано с промяна на оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на 800 няма тракане. Доста го наблюдавам тия дни. Като запаля колата, първите 5-6 минути докато загрее празния ход е на 900 оборота и колата трака.

Понякога като форсирам на 900 трака, но като раздрусам колата спира тракането.

Къде да търся тракане по генерацията?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Качвам видео където доста по-добре се чува претракването при падане на обороти.

 

Чува се от шофьорската страна на мотора. Някакви идей. Ако отида в сервиз ще кажат вериги, но ме съмнява да е това. Като паля колата няма тракане.

 

 

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега днес се появи това ЦЪК ЦЪК ЦЪК и на мене... какво може да е... вчера ми рязоха дпф, спираха дросер и клапи софтуерни и днеска тва затрака...

Ето го клипа и шума

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.05.2017 г. at 20:03, zafirovp написа:

Качвам видео където доста по-добре се чува претракването при падане на обороти.

 

Чува се от шофьорската страна на мотора. Някакви идей. Ако отида в сервиз ще кажат вериги, но ме съмнява да е това. Като паля колата няма тракане.

 

 

Ако не се чува отпред където са веригите си звучи баш като скъсан/много омекнал тампон на мотора.
@nikolov922

Колега аз преди да си направя дюзите се чуваше такова цъкане,провери си ги,ако не е от тях гледайте другаде.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е от 1вата дюза , и турбото е хвърлило малко масло. Хем спира.. хем се появява. При мен се чува от страната на пътника.най в дясно. Маслото го сменях преди 15 дена .. Тотал 5w30 , и всички филтри. Преди 2 дена в Маднеса рязах ДПФ , махах вихрови клапи и дросел софтуерно. и на Другия ден Тва затрака.. 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се чува отпред където са веригите си звучи баш като скъсан/много омекнал тампон на мотора.

Чува се от шофьорската страна на мотора, но не на точно определено място. Все едно от колекторите. Със сигурност не е от задната.

Казваш отпред ако се чува значи са вериги, но до колкото знам веригите на 3.0 тди са от задната страна на мотора.

Иначе тампон как се проверява, не ми е набивал грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона ди личи ако му е текло маслото. Червено е на цвят. И като му свалиш шапката си личи дали му е нацепена гумата, но за това трябва да се свали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/13/2017 at 11:34 PM, nikolov922 said:

Колега днес се появи това ЦЪК ЦЪК ЦЪК и на мене... какво може да е... вчера ми рязоха дпф, спираха дросер и клапи софтуерни и днеска тва затрака...

Ето го клипа и шума

 

 

Колега и аз имах такова цъкане. Оказа се някакво О-пръстенче на дюза.. аз си смених всичките и спря съска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пусна климатика работи 2-3 минути и спира. Явно е за пълнене или изпуска. Възможно ли е компресора да прави точи шум? Трака и когато копчето е на ЕКОН, но до колкото знам компресора на 3.0 ТДИ е зацепан винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zafirovp, с риск да те объркам още повече, но при мен го имаше същият шум, еднократно при палене само. И така си карах няколко месеца, нямам спомен кога се появи, но след последното обслужване, при което смених ангренаж, пистов ремък, водна помпа и всички прилежащи лагери и ролки - шумът изчезна...

 

Никаква представа какво го причиняваше и защо изчезна, но ако не си обслужвал тези компоненти, може да прегледаж за нещо видимо проблемно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...