Jump to content

Тресене


StanTanev

Recommended Posts

Здравейте голеги, от доста време имам едно гадно тресене при скорост от 100 до към 130 , най мн се усеща когато набирам . Гумите ми бяха за смяна и си мислих че е от това, днес ги смених с нови  и това досадно тресене си остана... баланс си има, джаните са прави ,стенд мисля да мина защото ми дърпа малко.. но не вярвам да е от това . В кое може друго да е причината ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И не само , по инерция когато е пусна също се усеща.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз  :) за тези тампони в ауди при прегледа ми казаха , че са тръгнали и цена май около 1200лв за смяна + труд въпроса ми е нормално ли е при рязко даване на газ да се получава леко претрисване (това  на място )   или се дължи на въпросните тампони :)  ... иначе няма никакви вибрации или тресене по време на  движение ... 

P.s  всички ли  сте ги сменяли тези тампони или аз съм от късметлиите :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето са им изтекли и не са ги сменяли.

На старото ми ауди 4 години ги карах след като изтекоха и нямаше проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@StanTanev: колега, когато сменя гумите, почистиха ли ти много хубаво главината, където ляга джантата, както  и самата джанта отвътре при болтовете и втулките, ако имаш, е добре да се свалят и почистят, както и където лягат. 

Това е бързо и евтино упражнение, а може да влияе и то много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако това не му го е правил гумаджията,не искам да си представям при какъв ходи,моя гумаджия почиства всичко по главина,джанта че дори ги и пръска с нещо за да прилягали по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами със сигурност големите "реномирани" гумаджии не го правят,защото те си гледат бройката за деня :) но доста по малки като този в квартала ми който работи с машини последни модели за по 100к лв  си върши работата перфектно все едно е за неговата кола ;) при него идват и хора от другия край на София,че даже и с часове на записване :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/simeon.svilenov.16

До скоро потдържаше цялото министерство с мобилния бус,в Обеля е иначе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да същия,той може би е единствения който съживява джанти през които и валяк е минал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други, които ги съживяват и после ги набутват на хората да си трошат главите. Но такава ни държавата с измама напред към мизерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай има разлика от него и всеки друг,такива коли си правят гуми/джанти при него,че дори и в овердрайв не са виждали,така че едно е да правиш нещо колкото да се продаде и друго е да правиш нещо за което даваш гаранция и я качваш на колата на клиента,да не говорим че от 15г си права само при него джанти и гуми и до сега не е имало случай нещо да не е наред.имах 3 джанти за които имена като дияна,маргел и разни други ми казваха че от това джанта не става,пък вече 3-та година ги търкалям без проблеми,правени именно от кварталния гумаджия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал със заварявана джанта, която беше след удър 80км/ч в бордюр. Не можеше да се разбере каква е. Оправиха я, беше перфектна и карах 7 години. Правете си изводите за "набутването".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dan4ote,при тоз пич видях нещо което сигурно не се вижда и в мечтите на гумаджиите :) една руса мацка с едно AMG с 20-ка джанта,не знайно точно какво беше направила ама освен че беше безобразно крива,имаше и липсващо парче от около 10см  :) с много псуване на мамата,бабата и т.н. след 3 дни борба за присаждане на парче,заваряване,шлайфане,изчукване и още куп неща повторени и потретени,накрая никелирана и беше сложена на мацката като нова джанта и по нищо не си личеше или усещаше да е имала случка като самолетна катастрофа :)  тук пича не гони бройки за деня,а доволни клиенти,аз примерно в Примекс повече не бих стъпил никога,пък нищо че са голямо име

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам директен опит със Симо от Обеля и горещо препоръчвам.

Зимата си изкривих джантата, бам веднага в най-близкото място - гумаджията на К. Величков между Т. Александров и Пиротска.

Взе ми може би 40 лв за изправяне и ми я даде с думите: стана като нова!

Това много ме усъмни, но изглеждаше наред.

СЛед няколко часа гумата на тази джанта - спаднала.

Излезе, че човекът като я изправял, се е спукала джантата, което предполагам се случва, но той не го бе видял.

Отидох при Симо в Обеля и той за 20 лв я навари и стана перфектна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята беше със откъснати парчета. След това шлайфани, боядисани - не можеш да познаеш че е правена. Може при същия човек да е правена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна:хубава джанта при изправяне когато е много крива се ПУКА,китайските боклуци са като пластелин,огъват се във всички посоки и изправянето е адски трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ок да се е спукала, но не и той да не я види и съответно да ми кажа или директно направи :)

каза ми, че е като ЧИСТО НОВО, точно като замаскираните гробници в мобилето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...