Jump to content

Audi A8 D2 2.5tdi 180hp


Recommended Posts

Егати форума направо, все едно е дайте оплюем Ауди... ако сте забравили точно на д2 беше пусната дръзката реклама срещу бмв и Мерцедес:

-бмв -без TDI

-Мерцедес - без куатро

-Ауди - без компромис.

Д2-ката е революционен автомобил и изключителен иноватор в класа.

Отнасяйте се с повече уважение към модел, който промени класа, аз лично А3 няма да си купя и от магазина да е, просто има хора, които предпочитат комфорта и удобството. Да трудна е за подръжка, ама то кеф цена няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааааа бе ебаси кефа с а8 на 15 год.  за 5000лв... Недей, че ще умра от смях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, ZnaMC said:

Егати форума направо, все едно е дайте оплюем Ауди... ако сте забравили точно на д2 беше пусната дръзката реклама срещу бмв и Мерцедес:

-бмв -без TDI

-Мерцедес - без куатро

-Ауди - без компромис.

Д2-ката е революционен автомобил и изключителен иноватор в класа.

Отнасяйте се с повече уважение към модел, който промени класа, аз лично А3 няма да си купя и от магазина да е, просто има хора, които предпочитат комфорта и удобството. Да трудна е за подръжка, ама то кеф цена няма...

Имал съм такава. Продадох я само защото се трошеше от стоене- не я карам 5-6 дни, паля и нещо изкихва. С малко дете ме остави на път няколко пъти, което ми дойде в повече. Изсипах в нея повече, отколкото съм дал за покупката. 

Красива кола, но на преклонна възраст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всички случаи ще трябва друга просто сегашната е двуврата ии общо взето само за Калояново ще остава и затова търся добър спокоен семеен автомобил да ми е приятно за пътуване. А за 1.9 116коня в Ауди а6 какво мислите колеги ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в добро здраве - бива. Ходих да гледам едно такова за бащата на приятелката ми, покарах го, прилично се мести. Но и там може да има изненади. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпа-дюза е, което може да придизвика известни грижи, но не толкова като 2.5. Купето на А6 обаче ми се вижда голямо за тоя двигател - не, че няма да се мести, но ще му е трудно. В това купе, което гледаш, има доста доказали се двигатели - 1.8Т, 2.8, 3.0 (малко на кантар), 4.2 (и тоя не е за хора със сходен бюджет и чакащи бебе). И все пак А6 от тия години си остава стар премиум с бая неизвестни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И бензинов двигател да е примерно 2.8 не съм запознат какви разходи имат на бензин като цяло за да си напрая сметката забелязах няколко обяви такива които са 2.8 на бензин само ако някой има понятие и наблюдения върху такъв двигател нека сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужването как стои? 

Като цяло а6 куатро и а8 куатро обслужването на окачването е едно и също нали така или греша ? И вече разликата е в двигателите като пари и проблеми 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 1.9tdi е чудесен избор за голяма, удобна кола, със сравнително евтина поддръжка. Този мотор в А6 2001-2004 е само 131 коня и от това, че е помпа-дюза не произтичат кой знае какви рискове, особено пък сравнено с повечето други мотори при модела. Карал съм такъв мотор 100 000км без каквито и да било драми от такова естество. Разбира се ако попаднеш на много изтормозен екземпляр ще имаш ядове, но това важи за всеки модел/двигател. Пасат 1.9tdi също е добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 minutes ago, manoleo said:

Този мотор в А6 2001-2004 е само 131 коня и от това, че е помпа-дюза не произтичат кой знае какви рискове, особено пък сравнено с повечето други мотори при модела.

 

Прав си, колега - нещо не съм догледал като хората. :zustimm:

Според мен версията 131 к.с. пасва по-добре на купето, а и с едно чипче ще дойде малко по-живичка. Единственият кусур, за който се сещам при въпросните помпа-дюза мотори, е износването на вала при неправилна поддръжка. Останалото си е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, gtitdi22 said:

Обслужването как стои? 

Като цяло а6 куатро и а8 куатро обслужването на окачването е едно и също нали така или греша ? И вече разликата е в двигателите като пари и проблеми 

Няма евтин V6 за обслужване в Ауди. Да компромиси и простотии в обслужването винаги може да се направят ама тогава почват проблемите. И защо търсиш такъв голям мотор като ще е спокойна и семейна кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

116 коньовата е напълно достатъчна. Мести си се много адекватно, напълно ОК за семейна кола. :) Обслужваш от-до, слагаш правилното масло (5W30 и да покрива спецификация за P.D), за да не сменяш вал и караш. :) 

1.8Т на газ също е хубав вариант. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз му метнах една обява за а6 1.8т ръчка куатро кожа бозе ксенон....ама не било убаво...:nixweiss:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 12/18/2017 at 5:39 PM, loshdancho said:

бозе

пише се боше ;)

 

On 12/18/2017 at 11:41 AM, gtitdi22 said:

Във всички случаи ще трябва друга просто сегашната е двуврата ии общо взето само за Калояново ще остава и затова търся добър спокоен семеен автомобил да ми е приятно за пътуване. А за 1.9 116коня в Ауди а6 какво мислите колеги ? 

С тоя бюджет забрави за 8 и 6 цилиндрови двигатели, тъй като там само обтегачите струват колкото колата. Ремонт на автоматичната скоростна кутия също.

 

за семеен спокоен автомобил, бих ти препоръчал някой пасат Б5 да огледаш - приемлива поддържка, много приятен за каране с голям багажник (за комбитата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега търси си А6 1.9 TDI 131 к.с и ич се не чуди,прекрасен автомобил,ако някой ти казва че няма динамика да знаеш че те лъже.Икономичен мотор от към разход на гориво,подръжката е  на разумни пари,не е евтина но не е и нещо супер скъпо.Сипвай правилното масло за помпа дюза и карай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...