Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

1 hour ago, nichirenshu said:

Аз вярвам на колегата, просто другите имат проблеми с колите.

може да му е с ремап колата - надолу, за да е икономичка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евро 5 му е колaтa, въобще не е стрaнен рaзходa зa извън грaдa и моя е подобен, виж в грaдa е вече друго и човекът си кaзвa, че е 15, което сещо си е нормaлно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, OvivO написа:

това на колонка ли е вярно? Защото може джамбазина да е калибрирал борда надолу да отчита на 85% и ти да се радваш :) Падал съм на 5.9, но на междуградски път с децата отзад, че им става лошо, ако има завои :) 

 

Ако караш деца по завой им кажи да гледат само през шофьорското стъкло, за да не им става лошо. Аз имах много голям проблем точно с това когато бях малък, има и лекарства но е добре да се пробва без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забелязал съм, че на хора, на които им става лошо докато пътуват, им прилошава когато започнат да си ровят в телефоните и да гледат надолу. Тогава им се омотва вестибуларния апарат и излиза, че шофьора калпав. Ако през цялото време си кротуват и гледат напред няма проблеми даже и по завои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като започнете да сипвате само макс моушън и всеки път добавяте бардал бдц по 2мл/л, и вие ще свалите разхода. Кой с колко - зависи от нервите. На тия коли ме кефи автопилота колко е прецизен в подаването на газ и действително той най-добре може да намали разхода. 6,5/100 на автопилот София - Пловдив, че е на спускане, с празна кола и дебело черво, се постигат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, alexxk said:

Споко, колега и на мен никой не ми вярва, че София - Варна 4.2 бензин харчи 8.5, а времето е малко под 5 часа. :) 

С каква скорост го докарваш 8.5? Сам и без багаж?

На моята по магистралата (Сф-Стз) със 140км/ч на автопилот ми показва на компа ... 10,5-11,5. Аз този разход не го следя особено много вече, защото няма много смисъл :Д. Просто сипвам и карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло е така, на тия коли разхода на гориво не е най-големия проблем. Важно е да имаш пари да пълниш, като нямаш и 3/100 да харчи е все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, zafirovp написа:

Няма USB в тез коли, камери, навигаций, дистроници, соларни панели има ама USB нема. За пестин лева афтърмаркет модул може да прекараш някакво китайско или да търсиш AMI модул втора ръка. Само да знаеш че половината форум търсят този модул.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ние докато го намерим, ще продадем колата :) 

Преди 20 часа, Gangbango написа:

Няма да си кривя душата. Наистина се случва така, че градско в София ми дава 15/100 по колонка, а извънградско пада на 6.5/100 пак по колонка. Предполагам, че такава голяма разлика е ОК, защото и други колеги са споделяли такъв голям градски разход. Оспамих малко темата, но ми се искаше да се похваля. Все пак от 3 месеца съм с колата и още ми е драго. Мир вам!

В града ми дава 13/100, по магистралата с 140-150 съм 8.5/100. Извънградско със 100-110 падам до 7.5-8/100

Това са засичания по колонка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да оставя едно инфо, понеже тия неща не ги пишеше като се захванах: при смяна на броня от фейс на префейс има следните особености:

ако имате преден парктроник се налага смяна на гредата зад бронята, удължаване на кабелите за средните датчици. бронята застава но датчиците са направо забити в гредата и всичко е под ужасно напрежение.

маркучите стават, обаче чупките идват съмнително

пръскалките и капачките не стават. решетката става.

JCCuMtY.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам ужасно скърцане на пасажерската врата което се получава от капака на бушоните. Мога ли да карам без него или как да реша проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да го сложиш вътре в центъра подложи нещо като парцалче, за да го надигнеш и уплътниш. Без него ще е мега грозно, когато някой отвори вратата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай без капака на бушоните, освен че е грозно друго няма какво да стане.

От както се застуди много хора във форума се оплакват за скърцане точно от там, аз включително. Карах един ден без жабка, капак на бушоните и кората на вратата и пак скърца. Ако не го намеря скоро нищо чудно и без врата да покарам :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zafirovp написа:

Ако не го намеря скоро нищо чудно и без врата да покарам :)

:hilezh:

Да споделя за още едно досадно скърцане. Освен това, което засякох от предна дясна врата (не е жабка, или бушониран капак), закопчалките на коланите и третия стоп...изникна нов кандидат за челното място - капака за чаша+запалка :scherzkeks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, преден плафон от фейс става ли за преди фейс без преправяне на букси и място? Този ме радва, че е изцяло черен, моя е само в средата и ламБите са малко по-феЦки. Ако е и с още по-новото копче за люка - още по-добре, но за сега не намирам такъв

07458BBC-ECC0-4121-95FA-CA623F686A19.jpeg

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plug n play са плафоните. Дори да си намериш от кола без шибидаx, просто прехвърляш твоята врътка с капачето. Плафоните са еднакви без значение дали имат шибидах и амбиентно или нямат.

IMG_20181123_164748.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е много ценна информация, ако всичко мога да си прехвърля - микрофони, амбиентно и т.н. С това копче за люка ще търся и аз :)

Твоя е с копчета за home link челно?

Значи мога да взема и от Q7 и да си прехвърля мои неща, че това има доста копчета, които ще са излишни, но, ако пасва 1:1 ще видя дали ще ми пречат :)

B929CF3E-96A8-473F-A20F-9C6A6B0A44E1.jpeg

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви са да, всичко се прехвърля. Само бутона за шибидаха ми е от А5, понеже такъв имах под ръка и се наложи да му препрая инсталацията.

Home link-a го ретрофитвах преди месец, но се оказа, че не поддържа точно това дистанционно, което ми трябва. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, до 2-3 дни трябва да минавам ГТП на 3.0 куатро. С предишната си ходех в един пункт и мисля и с тази да ползвам същия. Какви са особеностите като застана на валовете? Не казвам, че техниците там са слаби и няма да знаят какво се прави, но все пак аз да знам и да си внимавам какво ме карат да правя. Какво ще стане, ако съм на неутрална и примерно валовете им въртят кой колкото си иска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...