Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Здравейте колеги , според вас вярно ли е изказването на някой хора че 2.7 разтяга веригата къде къде по-бавно от 3.0 или са пълни глупости ? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно се хвалех че няма какво да се прави по колата и днес пак започна да друса типтроника. Преди време го правих в голям сервиз в София (няма да правя лоша реклама, издържа доста тормоз) но не беше специализаран в това. Този път ми се иска да отида при човек който има много опит с типтроници. Има ли такъв в София или околността? Очевидно проблемът е сложен, хидрото, маслото и клапаните са нови/рециклирани. Ще съм благодарен ако някой помогне, може и на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, zafirovp said:

Точно се хвалех че няма какво да се прави по колата и днес пак започна да друса типтроника. Преди време го правих в голям сервиз в София (няма да правя лоша реклама, издържа доста тормоз) но не беше специализаран в това. Този път ми се иска да отида при човек който има много опит с типтроници. Има ли такъв в София или околността? Очевидно проблемът е сложен, хидрото, маслото и клапаните са нови/рециклирани. Ще съм благодарен ако някой помогне, може и на ЛС.

Мога да препоръчам голям майстор на скорости в Пловдив, ако ти се разкарва и имаш време, защото трудно се вреждат хората при него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли специализиран сервиз където правят само скорости?

 

Гледaх на Мишо сайта, ама пише че е в Хърватска, България и Германия. Къде да го търся последно?

 

МиД авто също уж имат диагностика в София, знам че в сервиза им във Варна се правят всички хидротрансфрматори в България, може утре да ги видя какво ще кажат.

 

Не съм ходил много по сервизи в България, почти всичко си правя сам, ходя само когато имам много сложен проблем, но ми прави впечатление че масово ти казват да сменяш и после когато това не реши проблема сменят нещо друго. Последно ходих за играене на обороти, посъветваха ме да сменим ЕГР-а понеже с чистене не се получавало. За нов искаха около 600 лв (комплект). Нарочно ги изчаках да ми направят оферта, звучаха много категорични че това е проблема и тогава им споделих че от 8 години съм без ЕГР.:)

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, zafirovp said:

Ще съм благодарен ако може.

Данчо автомата е човека в Пловдив прикачам ти снимка с телефон и кординати Данчо търси обаче е доста зает имай го в предвид

4C6A8209-C023-4E6A-AE3C-888AC5A161DD.png

Ако решиш да идваш към Пловдив пиши ще помогна с каквото мога :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , типтроника ми има леко  придърпване от 1-ва на 2-ра. На всички други скорост почти не се усеща смяна , дори и от 2-ра на 1-ва. Маслото е сменено преди 10к км с оригинално в ауди с филтрите. Също софтуера е ъпдейтнат. Някакви идеи от какво може да е ? :) 

Редактирано от beast1122
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам заден парктроник и като се доближа до нещо отзад и не сигнализира по никакъв начин. Обаче ката включа на задна и има едно бипкане еднократно и до там. Някакви идеи какво може да е и как да го подкарам. И като дам от ММИ за интервал до обслужване ми изкарва " информацията не е налична защото...." ?

Благодаря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бипкането може и да е за грешка, но нито един ли не работи отзад?

Сервизен интервал - преди по-малко от 500км ти е занулен, трябва да ги минеш и тогава ще показва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, gamzoff написа:

Обаче ката включа на задна и има едно бипкане еднократно и до там.

 Дори един сензор да не функционира, отказва целия парктроник. Сигнала с единичното пискане е за това.....да знаеш, че не работи.

Преди 1 час, gamzoff написа:

Някакви идеи какво може да е и как да го подкарам.

Вагком, диагностика, с по-следваща размяна на сензори(здрав на мястото на не работещ) за да се локализира кабел(букса) или сензор/и.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce, @zafirovp: явно колата си недозавива, но вие как успяхте да го усетите, аз до сега не съм, а не карам супер спокойно, не събирам и мушици по страничните стъкла де :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен ако може.

Пускам ти на лс координати на едно момче в Дупница. Направи кутията на приятел с 6ца фейс 3.0д, към 310кс. И две години държи на бой много и няма симптоми скоро да се предава въобще :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Знам, че колата има печка. Предишния собственик ми каза, че дистанционното му не е оригинално, а е от VW и го е обучил да може да пуска печката от разстояние. Той ми беше показал, че когато я пусне от дистанционното светка зелена лампичка на дистанционното и вътре в купето се вижда как парното светва и изписва последно зададената температура.

 

Проблема, е че сега не бачка - зелената лампа не светка на дистанционното при активиране. Тръгва единствено когато ръчно се активира от ММИ-то. Дали е възможно да трябва да се прави нещо като ресет през VCDS и/или преобучаване на дистанционното наново, защото наскоро смених акумулатора без да подавам ток на келмите отпреде? Мисля, че тази смяна на акумулатора прецака нещо, може би някви настройки са се загубили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте мнения с какво да залепя иконата на Audi на  кората на мотора, отлепила се е и трака на място, пък и знам че там загрява яко и нямам си на идея с какво лепило ще се получат нещата. 

IMG_20181209_121541.jpg

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагряваш телчета от телбод, забиваш ги в емблемата, така че да съвпадат с отворите в кората. И от задната страна само разтваряш телчетата и няма мърдане :)

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...