Jump to content

Искам смяна на Audi B3 с Audi Avant с климатик


Recommended Posts

  • Отговори 162
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, aldygreen said:

Знам какво е 1.6 мотор 100 к.с. Винаги трябва да го караш в обороти, иначе хич го няма. На мене много ми допада сегашния ми 1.8 мотор, защото има добра еластичност. На 5-та предавка мога да карам от 65км/ч  до максималната скорост, ако не се налага бързо ускорение. Затова вариантът с ADA мотор не го разглеждам. От "вражеските" марки сега се мярна един Меган Дизел 1.9 ДЦИ комби. Карал съм такова чудо, моторът е страхотен, с добро ускорение и нисък разход. За здравината на купето нищо не мога да кажа.

От Меганя с 1,9 дизел бягай далеч, знам, че цената те привлича и доста по-новата година, аз преди щях да взимам меган сам,о че с 1,5 дци. Имам Клио 1,5 дци и съм доволен засега, но според твоите изисквания - нисък данък, добра защита от ръжда и климатик само ADA или ABT на газ и с климатик, и двете са в ниския данък. За Б4 говоря.

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес погледнах една Б4 в "много запазено" състояние. Удряна отпред, сменено предно стъкло, лошо оправена и лошо боядисана, с многобройни точкови и не само точкови корозии, огънати врати, лошо закрепени мигачи, мръсотия вътре, съдрана шофьорска седалка, износени гуми и т.н. Пред нея моята кола изглежда като чистак нова. До "перфектния" двигател не стигнах. За вкарването й в приличен вид вероятно може да хвръкне едно кайме. Безсмислено е.

За сведение, моята Б3 е удряна отзад още в Германия. Но е оправена грамотно и за всичките 18 години, откакто я имам, с нищо не ме е притеснила от този удар. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този умрял пазар се иска доста търпение. Всъщност не бързам, защото до жегите е още далече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега гледам най-вече за регистрирани автомобили. Не съм съвсем наясно как се процедира при нов внос, но реализиран от физическо лице. Фирмените автоджамбази издават фактури. Физическите какво ще ми издадат? И рисковете не са ли по-големи? Макар че е Божа работа. Неудобството на нерегистрираната кола е, че трудно се води на сервиз за цялостна проверка. И необходимостта от прекарване на колата през КАТ. Там може да се явят проблеми с несъответствие на нормите. И какво правим тогава? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ми ги вадиш от mobile.bg, работата е ясна. Задавам търсене на каквато и да е марка, с какъвто и да е мотор, с всякаква мощност, всякаква категория, на всякаква цена, регистрация до 2005 год., регион Пловдив. И ми излиза една шепа боклуци. Не желая да дам повече от 3 500 лв с всичките разходи. Просто не си струва. Старата барака едва ли мога да и взема повече от 1 200 лв. Разлика 2 300 лв. 

Всеки път, когато съм си правил проучвания и разчети, съм бил доволен от резултата. Така беше с настоящата кола (барака), така беше с различна друга техника. Нямам навика да се хвърлям в обятията на нездравословни емоции... :hilezh:

Редактирано от aldygreen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щото се ограничаваш само до пловдив, това ти е грешката. :D

Нищо няма да ти стане да се разходиш до софия или плевен примерно, ако някоя кола си заслужава.

 

Я виж тази, харесва ли ти?

Регистрирана, обслужена, има и газова... С пазарлъка със сигурност ще падне под 3000 лева.

 

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничавам се до Пловдив и Пловдивски регион. Така имам възможност да се разхождам и лично да проверявам как е дереджето. Заявките в обявленията често си остават само заявки. Има и още един важен момент - нрави ми се целият този процес на избор и обмисляне. Прави ми впечатление, че от Пловдивския регион Карлово е много активен играч на пазара за автомобили. И често изглеждащи добре като предлагане и цена. Но инспекцията на място си е най-важна. По ред причини не мога да отида 10 пъти до София, до Плевен пък хич. 

Относно горната обява -  Quattro е хубаво нещо, но изобщо не ми е нужно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш кола до 3500, 2005 година и то за предпочитане Ауди, че и да е в близост да не се разкарваш много. Евала. Имам един приятел със сходни изисквания и почти винаги се нашива яко щото иска да е яко на сметка, като цяло лошо няма. А да и търсиш на Б3-та 1200? То и аз мисля Б4-та за под 2500 да не я дам но, като цяло си остава вечно моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях затъмнените задни стъкла. Катафалка (мутренски автомобил) не желая да карам... :hilezh:

Затъмените стъкла.. за 30сек си свалил фолиото.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси някое базово C5 1.8 примерно, според мен. :)

 

Също така, скоро старото ми C4 2.5TDI AEL Avant ще се пуска за продажба, в бюджета ти е.  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости.

Ако имаше нещо по-свестно да си купя, за 3000 лева му пусках мойта Б5-ца да и се радва.

1.8i 125, авант на предно, 98г. , климатроник, 4 ел стъкла, ел огледала с подгрев и прибиране, музика и т.н...

 

Никакви технически забележки, няма нещо дето да не работи, да тропа или да е счупено.

Естествено има външни кусури - предния капак има малко паднал лак, единия калник има черта от ключ...

 

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Passi написа:

Той имал много хубава продавал я за 3000лв ама като си намерел нещо по-свястно.:hilezh: 

 

По принцип говоря ве, пример ти давам, че викаш че за 3500 не можел да си намери свестна кола.

Ако си бях харесал нещо друго щеше да я вземе и да няма проблеми човека.

И със сигурност има и друга такава кола, не е моята единствена на света.

 

Прости кенефи са, няма кво да им се счупи. Самия мотор е здрав, а и нема сила да си изяде съединителя, електриките са надеждни и на практика вечни, просто трябва колата да италианка за да няма ръжда и да я е поддържал некой грамотен в българия, който да е сменял когато нещо се обади, обикновено носач, амортисьор или в краен случай рейка. То друго няма по тая кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търся кола 2005г., а кола над 14 години. Като пусна търсене в mobile.bg, рядко излиза нещо над 1998г. Реално има 20-годишни бараки и нагоре. Нормално е да са под 3 500лв. И все пак, след като моята 30-годишна каручка е в пълна изправност, все някой може да продава достатъчно запазена и поддържана кола. Сегашната кола мисля да я дам на малкия ми син в София, който е едногодишен шофьор, да се учи да кара, и да я чукне, да не го е яд човек, а след година-две да я засили, кеф ти на пазара, кеф ти за скрап.

IMG_9701_m.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, darknessevil написа:

Ако е в пълна изправност ... що има по един камък пред всяка гума? :verweis:

Руснаците казват "Бережного Бог бережет". 

Елементарна предпазливост при десетдневен престой. Теренът е наклонен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...