Jump to content

Покупка Audi A4 B6 1.8T 150кс. 4x4


Recommended Posts

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

 

Ако не Ви представлява трудност. Много ще съм Ви благодарен. Поне да знам дали става. Иначе не е лоша.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша, но има един скъп потенциален ремонт и не става за газифициране. Аз бих погледнал тая кола - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11517947129150452&slink=6j2jmy. На пръв поглед цената е ужасТна, но е регистрирана  (200-400 лв), има газ (1000 лв), има допълнителни джанти с гуми (500-700 лв), обслужена е (тук може да се видят фактурите, но е поне 500-1000 лв), най важното може да я покараш, усетиш и занесеш на сервиз, нещо което за нововнесен автомобил няма да стане. И ако свалиш едни 800-1000 лв, може да се окаже, че цената е около 9000 за нов внос. Печелиш, хубав интериор, джанти, волан, добра комбинация мотор-задвижване. Може и колата да е за скраб, но колкото повече коли покараш, толкова повече ще добиеш представа кой е твоя автомобил. Успех. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, martinich написа:

Не е лоша, но има един скъп потенциален ремонт и не става за газифициране. Аз бих погледнал тая кола - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11517947129150452&slink=6j2jmy. На пръв поглед цената е ужасТна, но е регистрирана  (200-400 лв), има газ (1000 лв), има допълнителни джанти с гуми (500-700 лв), обслужена е (тук може да се видят фактурите, но е поне 500-1000 лв), най важното може да я покараш, усетиш и занесеш на сервиз, нещо което за нововнесен автомобил няма да стане. И ако свалиш едни 800-1000 лв, може да се окаже, че цената е около 9000 за нов внос. Печелиш, хубав интериор, джанти, волан, добра комбинация мотор-задвижване. Може и колата да е за скраб, но колкото повече коли покараш, толкова повече ще добиеш представа кой е твоя автомобил. Успех. 

а какъв е този скъп ремонт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8T - 200.000 реални километра , Titan Fucsh 5W40 GTR Formula , 500-600ml. , 10.000+ километра пробег , 95% извънградско с обороти над 3000 ... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колегата визираше бежовата В7-ца с 2.0 тфси :zustimm:

 

П.П.: И'ам предвид автомобилът със "скъп потенциално ремонт".

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпия ремонт дето мартинича  обяснява е  маслената помпа ,което е доста потенциален ремонт и се случва долу горе толкова често колкото и на 1,8 Т ,въпреки някои пресилени твърдения в тази насока  .Както и всеки ремонт  е неприятно  при който се случи .Разхода на масло се случва най-често заради PCV клапана ,който сравнително често сдава багажа „въпреки елементарното си устройство  и спукани маркучи на картерната вентилация, които са две тъпи   пластмасови хуйни -елементарна твърда пластмаса ,по зле от най евтината китайска за полагане на кабели и са опечени и пукнати обикновено на стара кола  .Лечението е махане ,има си китове или редовна смяна ....примерно през 70-80 хил. При мен на 260 хил. км. отива на  литър и канче  за 10 хил. ,като скоро сменях пукнати тръби и сега ще видя колко ще падне ,т.е разхода е сходен на 1,8 Т на подобни километри .С 3000 карам рядко в ежедневието ,щото са ми към 150 км/ч и излиза скъпо на обикновен път .Не излиза изгодно газифицирането ,избива се след много километри  и няма смисъл .Сигурно се развалят и други работи като им дойде времето , ама стари коли  това е положението , ааа щях да забравя и гуми пукат  гадовете .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тове се разисква във всяка тема.

И аз сигурно щях да купя 2.0ТФСИ щото са по-масови в купето на В7-ците но пусто не мога да избия никога горивото на бензин,това е и причината да чаках и да взех с 1.8Т

Ся вече прищявката за S-line Plus пакета ми беше с цел да не редя и да ретрофитвам като на старата разни неща ... но едното е за сметка на другото.

Истината е,че колите са стари,ремонтите и подмяната на възлови агрегати неизбежна.

Но който е решил,че иска такава кола,купува,сменя,оправя,кара и и се радва това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано - нямам представа колко струва това нещо. Ако си го правил и нямаш против - удари чертата, та да се знае веднъж завинаги. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, MAPTO7007 написа:

.........................

..........Но който е решил,че иска такава кола,купува,сменя,оправя,кара и и се радва това е.

Това е отговора на въпроса тази хубава ли е ,онази хубава ли е,така или иначе още с покупката  си наврян с едни пари и избиване няма .....може само да се минимизират разходите .

Иначе по въпроса на darknessevil , за това  колко струва въпросната маслена помпа в сайтовете за авточасти сигурно пише , аз лично  не съм правил и не знам......надявам се и да не разбера от първа ръка  .Скоро четох някой колега ,не се сещам вече ,че правил някаква профилактика ,в какво се изразява нямам идея ,предполагам почистване на цедка,картер  или нещо такова  ,също за  пригаждане на помпа от 1,8 Т съм срещал из нета за по евтино  ,ама дали е така не знам .....За пълна справка с дефектите ,тука из форума има няколко хейтъра точно на тоя мотор ,единия го знае до последното му болтче ,а другия го е виждал на снимка,  потърси им постовете ще се информираш къв боклук е и как всичко скъпо му се троши .:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и б7 Авант с 1.8Т стига да ти го позволява бюджета.

 

Б7 са с по-модерна визия, но аз си взех Б6, защото Б7 читав екземпляр надминаваше предвидения ми бюджет.

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да определиш краен бюджет само за покупката на колата.

Второ да пресметнеш първоначалните разходи.

Трето дали в бюджета ти се включват претенциите откъм мотор,задвижване и екстри.

 

Накрая да отидеш,да гледаш,тестваш,диагностицирал,да се спазариш и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vesselino написа:

В такъв случай ще си търся 1.8Т Б6 комби. И няма да се вкарвам във филми с тези Б7-ци.

 

С тази филма ще е голям https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521712795394544&slink=6j5uwh   Но като я покараш може да размислиш за Б6 ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nichirenshu написа:

На втора ръка кола няма как ...

 

Неправилно се изразих - задължителните е по-точно казано.

Регистрация,ЕКО такса,ГТП+ГО евентуално каско и задължителното обслужване ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, MAPTO7007 написа:

 

Неправилно се изразих - задължителните е по-точно казано.

Регистрация,ЕКО такса,ГТП+ГО евентуално каско и задължителното обслужване ...

Точно така,ако имаш примерно 12 000 лв и искаш да си купиш кола,вземаш такава до 9000,за да  можеш да направиш първоначалните и задължителни неща на нов внос автомобил. За съжаление по-голямата час правят точно обратното,което аз лично не го разбирам.

 

Преди няколко седмици се натъкнак на случка с познат на която не знаех да се смея ли или да плача хаха, дал 20 бона за джип,сега реве що са били толкова скъпи гумите и откъде може да си вземе по-евтини

Редактирано от Vlad91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/22/2018 at 16:46, Ц Е Ц О написа:

Нормално.......

Хората на Панамера накладки коват,

Цецо, преди месец момчетата от една голяма фирма ми показаха как Мерцедес Е-клас 2014 г. е бил обслужен с филтри Starline! :steinigung:

Направо онемях защото колеги дори  с 20 годишни автомобили обслужват с MANN и KNECHT. Според мен е и въпрос на възпитание, чувство за отговорност и достойнство.

Правилно каза в един свой клип известният руски автокриминалист Максим Шелков, че говн.рят си е такъв независимо от социалния си статус и имущественото си състояние! Скапанякът си е скапаняк независимо дали е беден или богат.:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/22/2018 at 0:57 PM, 4ring avus said:

единия го знае до последното му болтче 

Не знам защо си останал с впечатление, че "хейтвам" за който и да е мотор. Съвсем обективно коментирам конкретни агрегати. Ако имаш предвид сравнението между първото и второто поколение 2.0 мотори - да, почти всички части за второто поколение са подобрени и по-евтини.

 

Помпа от 1.9Д/1.8Т AWT се монтира лесно - отворите на блока на AWT и  BWE съвпадат. Сменя се само зъбното колело на коляновия вал, задвижващ веригата - струва около 70лв в Порше и е горещо пресова сглобка. Води и до повишаване на мощността, заради отпадане на тежките балансни валове.

Неизвестните за мен са две - какво става с вибрациите и проблем ли е 20-ната процента по-малък дебит на помпата спрямо оригиналната. Оригиналната помпа (няма заместител) е ясно колко струва. Поврежда се при използване на лонглайф програма. Като цяло е най-недомисления възел в целия мотор.

Моторът не трябва да харчи масло - стандартни бутала, стандартни сегменти, стандартен хонинг.

Освен PCV клапана в системата участва и капака на клапаните - пластмасов с маслени канали в него. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

спрял съм се на тези два екземпляра:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521560624473986&slink=6su5ii

https://bazar.bg/obiava-21223892/audi-a41-8-t-s-line

 

Някой колега да ги е гледал? Може ли мнение? Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги гледал, лаик съм по познаването от снимки, но определено втората е много по-добре. Първата не случайно не е снимана отвътре. Една снимка и се вижда изтормозената й вътрешност. А снимките отвън, са направени отдалеч, без детайлност. 

Определено втората. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Предстой ми да ходя до София. Моля ако някой колега е гледам тези коли да даде мнение? Или ако може някой да дойде с мен за оглед - ще си платя. Харесал съм си тези:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525078642132695&slink=72lmub

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11519994077629531&slink=72lmub

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11523544044599239&slink=72lmub

 

търсех 163 коня, но не намерих. Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...