Jump to content

Audi A4, type B9 впечатления и отзиви


Pumpel

Recommended Posts

  • Отговори 151
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На някой случвало ли му се е да му забива цялата голяма навигация при пуснат Apple CarPlay на пуснат Waze ? Оправя се като я вкл. и изкл. пак.
Имам 2 порта в колата, досега съм пробвал само на първия, но кабелът ми не е оригинален за iPhone-a. Възможно ли е да е от това?
Разбира се, ще пробвам и на втория порт да видя как е. Не се случва постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamenkooo Ако нищо не забива и няма изненади - значи колата е стара :) С тази постоянна свързаност и електроника постоянно има неадекватно поведение и рестарта го оправя, подобно на Windows.

При мен се случва понякога да остава с черен екран без нищо, а Wize работи и говори. Набирам номер с телефона и се оправя.

Няма интернет връзка от вградената е-сим и всичко забива и започват съобщенията за липса на лицензи, след рестарт се оправя. 

Тези неща ако не се случат поне веднъж седмично, започвам да се притеснявам ;)

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Airfan Твоята е нова, ако беше 2008 - тогава е стара и няма какво да забие в нея :)

Чесно казано, когато Carplay е свързан с кабел и при мен не е забивал, но рядко го свързвам така, само при по дълги пътувания, че загравя много на безжичното.

Всекидневното ми шофиране обаче е само с безжично свързан carplay, не винаги пуснат Wize. Средно веднъж на месец все нещо бъгва. Най често не се свързва или бавно се свързва към LTE мрежата вградената СИМ и започва да се оплаква. Понякога ми казва че ключа на колата е далече или че не е обвързан с потребителя и малко след това се оправя. Най често ми вади съобщения за изтекъл лиценз (абонамент) за свързаност и навигация, въпреки, че съм махнал отметката да ми напомня тези неща, а в приложението на телефона myaudi постоянно ми свети в червено, че не съм си платил/подновил абонамента за навигацията, което ме дразни, защото не го искам и не смятам да го подновявам. Бях го платил само за един месец за да видя дали ще ми е полезен и след това останаха тези досадни напомняния, а преди това когато не го бях плащал никога - нямаше такива! Принципа е че ако веднъж си платил нещо - започва тороза за да те накарат да го купиш пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamenkooo iPhone Х свързан директно с колата без допълнителни устройства. Не съм тествал с Андроид, не знам дали поддржа тази връзка моята MMI, нямам такъв телефон и не ме интересува. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с андлоид ауто, при пускане на уейза изчезва фабричната навигация от виртуал кокпита. С даунгрейд до версия от септември няма проблем. При вас има ли го тоя филм? 2017-та е мойта. Гледам, че е излязъл декемврийски ъпдейт на уейз-а ама още не съм го пробвал. Другото, което забелязвам е, че през андроид ауто-то звука е доста по слаб от радиото или флашка, особено спотифай е драстично по тихо. Самсунг мюзик-а а е една идея по'добре, но пак не е като от флашка или радио.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kosio85 Прегледай менюто с настройки в колата, имам спомен че можеше да си настроиш нивото на силата на звука от различните източници. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, kosio85 said:

При мен с андлоид ауто, при пускане на уейза изчезва фабричната навигация от виртуал кокпита. С даунгрейд до версия от септември няма проблем. При вас има ли го тоя филм? 2017-та е мойта. Гледам, че е излязъл декемврийски ъпдейт на уейз-а ама още не съм го пробвал. Другото, което забелязвам е, че през андроид ауто-то звука е доста по слаб от радиото или флашка, особено спотифай е драстично по тихо. Самсунг мюзик-а а е една идея по'добре, но пак не е като от флашка или радио.

Моята е 2018-а и винаги при пускане на навигация през Андроид Ауто ми изчезва навигацията от таблото (става на компас). Силата на музиката се настройва и зависи от аудио чипа на телефона - при мен е доста силно и качествено (Pixel 6 е телефонът). Иначе колегата, който препоръча да си прегледаш аудио настройките за различните източници е прав, но мисля, че андроид ауто не го бори като отделен източник. 

На твое място аз бих се вързал само през блу тут към колата и бих си пуснал музика през блу тут-а и за този източник бих настроил аудиото. Евентуално после това може да даде някаква разлика, но ... само хипотеза е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kosio85 @Airfan Може да работи само една навигация ако е зададен маршрут! Ако обаче няма зададен маршрут, би трябвало да можеш да си пуснеш и двете заедно, не че има смисъл, но Wize си предупреждава за камери, полиция и т.н. дори без следван маршрут и когато е бекграунд. 

Пускал съм ги и двете, просто за тест и работят, но без зададен маршрут.

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам - ако си направя маршрут на ауди-навигацията и след това си пусна андроид ауто всичко е точно, но не намирам смисъл особено, освен когато съм в Турция и ми свърши интернета по средата на нищото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям нещо от опит, вероятно много от Вас го знаят, но на мен ми беше интересно как работи!

Вчера ми изтече срока на плана за данни на вградената СИМ карта в колата, която е на Cubuc telekom. Днес влизам в акаунта си в сайта им и пише, че НЯМА ПЛАН, като ми предлага да купя някакъв и последно ползваните данни са от преди ден! По важно обаче е, че всичко в колата си работи нормално, проверява си без проблем платените абонаменти, на таблото показва, че има LTE връзка и се свързва с приложението myaudi, като изпраща нужната информация за местоположение на колата и състоянието и! Оказва се че тази свързаност е включена в цената наколата и за нея НЕ е нужно да имате закупен план с данни! Той е само за използване на интернет на до 8 устройства свързани с хот спота на колата с WiFi.

Лично мен това ме радва, защото не използвам wifi в колата (имам си достатъчно данни в плана на телефона) и след като всичко останало си работи не смятам да купувам план с данни! Един абонамент по малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, D.Stoykov said:

@kosio85 @Airfan Може да работи само една навигация ако е зададен маршрут! Ако обаче няма зададен маршрут, би трябвало да можеш да си пуснеш и двете заедно, не че има смисъл, но Wize си предупреждава за камери, полиция и т.н. дори без следван маршрут и когато е бекграунд. 

Пускал съм ги и двете, просто за тест и работят, но без зададен маршрут.

Това е ясно. При мен като пусне уейза, без да нявигира, изчезва от виртуала и показва компаса. Само с версията на уейз от ноември е така, сега съм сложил предишната и няма проблем, но не съм ъпдейтвал до най новата да го тествам с нея. 

 

On 1/21/2024 at 3:08 PM, Airfan said:

Моята е 2018-а и винаги при пускане на навигация през Андроид Ауто ми изчезва навигацията от таблото (става на компас). Силата на музиката се настройва и зависи от аудио чипа на телефона - при мен е доста силно и качествено (Pixel 6 е телефонът). Иначе колегата, който препоръча да си прегледаш аудио настройките за различните източници е прав, но мисля, че андроид ауто не го бори като отделен източник. 

На твое място аз бих се вързал само през блу тут към колата и бих си пуснал музика през блу тут-а и за този източник бих настроил аудиото. Евентуално после това може да даде някаква разлика, но ... само хипотеза е това.

През блутуута си е като от флашката. Единствено през Андроид ауто-то е по тихичко. Не, че като го усиля не пръска бенг и олуфсена, но е кофти като дръпна кабела и включи примерно радио и направо гърми щото съм го усилил заради андроида. За андроид аутото няма различни настройки, не го гледа като различен източник. Блутуут-а, флашката и андроида са с едни настройки при мен. Радиото е с отделни от тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко с закъснение за разхода на гориво, 1.4 бензин 150 h.p. ръчка- градско го свалих до 6.6 лятото с климатроник, иначе извън градско 140-160 6.5-7.0. До морето я настъпих на макс 210 и ми даде 15 16 :D има ограничител и не иска повече но и нямам намерения да го махам :) В задръствания градско 10-12 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от оборудването на колата по VIN номер ми излиза, че имам някакво нещо наречено: auxiliary heater 

Поразрових се из нета и успях да намеря, че са няколко вида. Моя със сигурност не е Remote, защото нямам дистанционно за настройване.

Обаче в manual-a на колата пише как се включва това нещо.
image.png.3183b4b577a378e7d20734e530814ff3.png


image.png.f58b34851fa638d1b3fcf54580121786.png

 

Задържам 3 и нищо не се случва. В менютата не мога да намеря тоя таймер, за който пише в manual-a.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) оптимист си! Виж в приложението myaudi какво е стандартното и опционално оборудване на автомобила ти. Там пише всичко! Инструкцията, която четеш не е само за твоята кола и в нея пише за всички неща, които може да ги има, но не е задължително да са в твоето оборудване ;)

Има и такива опции, които са заложени в колата, но не е платено за тях и са заключени. Някой от тях може да се активират в менюто или просто да се включат с OBD11 или VagCom. Това, което си написал буквално е допълнителен нагревател, но той може да е за много неща, като например да помага електрически на парното докато загрее радиаторчето с течност, да размразява стъкла, огледала и т.н. та до допълнителна печка за дистанционно подгряване на колата. Таймерите са друга бира и с тях може да задаваш колко време да топли купето, ако си спрял за кратко някъде и си изключил двигателя. Тогава парното продължава да отоплява купето докато се върнеш, но харчи акумулатора и не може да е прекалено дълго това поддържане на температурата в купето. Най добре си инсталирай и регистрирай приложението, в него пише цялото оборудване с което автомобила е излязъл от завода, стандартно и опционално поръчано!

Дано съм бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@D.Stoykov полезен си със сигурност! За съжаление обаче не разполагам с Vehicle Code-a. Вчера тъкмо да цъкна да видя Techinal Equipment-а на колата ама нещо се замотах. Днеска го отварям и тая опция вече я няма в менюто. То даже вече и меню няма. 🤣😂
Абсолютно нищо не мога да правя през това приложение в момента.

Log Out-вах се. Трих приложението и пак го инсталирах и пак нищо. Само това виждам.

Преди на My Vehicle in Details имаше още 2 неща, които сега ги няма.

image.thumb.png.d7122a013cb60ffb913cf88ef5a24b1b.png

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отидеш в Порше да ти го активират. То ти пише, вижда се и на скрийншота ;) Ако ти е европейка, ще ти го активират. Мойта понеже е Канадка, ми казаха, че не става.....

Днеска разгадах проблема с Android auto и по тихия звук. Установих, че и през блутуут плейъра е по-тихо. Ръчках телефона, настройки, неща никакъв успех. На края пуснах трак през блутуута и като цъкнах плюсчето имаше една опция input volume, която изобщо не бях загледал. Там беше намалено на средата. Като го дадох на макс, нещата си дойдоха на мястото 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ауди могат да ти изискат кода срещу определена сума, 140 лв. мисля беше писал колега от форума. Не става веднага, а до няколко дни идва от централата. Надявам се вече си опитал всички други варианти да намериш кода от предишен собственик? Ако нямаш друг вариант, това е единствения - да си платиш в Порше!

@kosio85 При мен, когато е на CarPlay опцията за регулиране на звука, която се появява при усилване/намаляване не е активна! Явно там приема настройките на външния източник в случая iPhone. Все пак е добре, че всеки ден откриваш нови неща в колата, защото когато всичко в нея вече ти е ясно и познато - значи е време за нова :)

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това специално много ме дразнеше, щото като съм го усилил повече за Андроида и дръпна кабела, радиото или флашката гърмеше здраво 😄  А кое не ти е активно за звука? При мен си е активно entertainment volume-то, а като говори уейза излиза voice guidence и го регулираш него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така наречената "печка". Пуска се под определени градуси 5-7, нещо такова. И при незагрял двигател. Колата започва да топли веднага. Трябва да имаш в менюто дали да е пусната или спряна. Яко е много. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...