Jump to content

Скоростна кутия А5 3.0 л quatro


kelta

Recommended Posts

Здравейте колеги. Бях писал преди че имам проблем със скоростите , но колата си вървеше. Сега вече го закъсах. Казаха ми че механотроника ми е за смяна. Въпросът ми е : може ли някой да ми препоръча сервиз в София, където ще ми свършат работа? Казват ми че е само това , но съм наясно , че може да изкачат и други неща. Ако може да ме ориентирате ще съм много благодарен. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравей колега.

Във Варна има сервиз само за скорости,препоръчвам го.

около 3500 лв е рециклирането на такива скорости като в тази цена е включен и мехатроника.

0899136644.

Питай и там ако искаш.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз да кажа ,че за 3500 лв няма как да стане!

Кошницата със фрикционите струва 2200лв,ремонтен комплект за мехатротика 960лв, като добавим масло

Гарнитури ,о пръстени и двата филтъра, става понече от 3500.

Най вероятно в старата ти кошница слагат ,комплект турски фрикциони!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията. Закарах я в един сервиз в дружба и какво ще излезе един господ знае. Само да споделя че за тази скоростна кутия цени от 3000-4000лв. са просто нереални. Ако някой има проблем да се приготвя за сериозно изпадане. На мен удоволствието ще ми струва 6500. Ще правя и май ще приключвам с марката ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко си я карал след като си разбрал че имаш проблем с кутията ,сигурно е трябвало веднага да отидеш на сервиз, а не да я караш до последно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза се казва монкс. Ще и правят всичко май- механотроник, съединители, фрикционни и т.н. Доколкото разбрах вътре всичко е за смяна. Що се отнася до забележката на колегата - аз никога не чакам до край с ремонтите, просто с тоя кошер нямам късмет. Уж е поддържана в ауди но .... А за цената - звънях къде ли не. Навсякъде ще ви кажат 3000лв. но това е само механотроника т.е. минимума. А дали ще го направят като хората отделен въпрос. Като взема мойта кошница ще пиша как са свършили работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/17/2018 at 18:36, kelta написа:

 На мен удоволствието ще ми струва 6500. Ще правя и май ще приключвам с марката ауди.

 

Щом си го разбрал това, пак е добре. Има някои, които правят ремонтите, продават и пак купуват ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/18/2018 at 10:15 AM, kelta said:

съединители, фрикционни и т.н. Доколкото разбрах вътре всичко е за смяна. 

Аз не съм ремонтирал такава кутия, но съм се интересувал.

"съединители", "фрикциони" е едно и също. Ако те таксуват различно, вероятно нещо не си разбрал.

Фрикциони BorgWarner (това е производителя на кутията) са около 300лв.

Оригинален комплект на Ауди с "кошницата" е 2200лв в Порше. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.12.2018 г. at 17:39, iovkom написа:

 

Щом си го разбрал това, пак е добре. Има някои, които правят ремонтите, продават и пак купуват ауди.

Бате.., се едно нищо не каза....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово колеги взех я кошницата. Цялата работа ми излезе точно 7000лв. За момента колата се държи добре , не придърпва , не тресе и си включва скоростите нормално. Колко ще кара един Господ знае. Доколкото разбрах е сменено всичко и е правена адаптация в Порше. Това е което имам засега като инфо. Това през което минах не го пожелавам на никой. Весели празници колеги и безаварийно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава всичко колега? Аз смених ,кошницата със фрикционите,ремонтен комплект на мехатроника(клапанни тела и кабели),сензора за скоростите - в задната част на кутията, почистване на мехатроника, двете масла на кутията и филтрите към тях, пласмасовия клапан за охлаждането с антифриз на маслото в кутията, нов антифриз, смяна на масло в спортния диференциал(не е свързано с ремонта на кутията).

Фактически остана маховика и мехатроника!

Между другото не пропускайте смянта с качествен антифриз ,защото стария антифриз разяжда онзи пласмасов клапан за охлаждането и спира да работи.Резултата ще бъде прегрято масло ,запалени съединители и изгорели кабели - хубав ремонт! :)

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...