Jump to content

За дебитомерите


Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Още нещо по темата потенциометър на дебитомера:

http://www.audi-club.ru/forum/showpost.php...3&postcount=611

Съветите са за KE III Jetronic, но си мисля, че могат да се приложат при други.

С тази разлика, че стойностите на напреженията за диагностика и настройка при различните видове инжекционни системи сигурно са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи разкости един, че си техничарче!

Може да помогнеш на бая народ, ако измислиш нещо!! :hilezh:

Някой въобще пробвал ли е да кара с правена тук в бг плочка ? Как се представя колко издържа ? Щото цялата история ми се струва малко невероятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пичове, чета днес тая тема!

Кажете до къде стигнахте. Тез дебитомери голям проблем (мамка му). Не може по цял свят хората да карат и да им гаснат колите по светофарите (или могат???) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те хората карат 7-8 години и продават,тогава идва нашия ред и почва едно тюфкане едно охкане,че нямаме възможност да вложим 500-1000 лв. в колицата.Пък тея хора по света дето като нас си карат над 10годишните коли работят поне/минимум/ за 2000 еуро и не вярвам за тях да е голям проблем да отделят 500-600 еуро.Та тая картинка със светофарите е само при нас и сигурно при по-бедните ни съседи/ако са такива/. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им гаснат. Но на скромната цена от 845лв. с ДДС (цена на нов дебитомер, официална информация от Бош Бг) - елемента ще го има в наличност след около 3 месеца, в момента е спрян от производство и се подготвя ново обменно изделие :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора аз съм с Б4 2000Е и ми изтреще дебитомера, момчетата от Бош ми обесниха че дебитомера ми струва 600лв.

Моля, ако имате някаква информация от къде мога да си купа някакъв по-евтин дебитомер втора употреба, кажете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само легенди се носят за тия дебитомери - преди време е била възможна замяната за рециклиран такъв в Юнитреид срещу около 200 лева. Е вече не е, поне не и там. Незнам в ПоршеБГ какво е положението, не съм питал. Някъде се мъдрят цени около 2000 лева за нов, но са доста "неофициални", ако мога така да ги нарека. От Бош БГ писах по-горе каква е офертата, но ще е възможно да се поръча след около 3 месеца... цената която са дали е за старото обменно изделие и е ориентировъчна, новото не се знае на каква ще бъде. Някъде се появяват и плочки само (потенциометъра на дебитомера), най вече по руски саитове, но всеки мой опит да намеря такава засега е бил неуспешен. Имаше обсъждане да се изработят такива - май пак до никъде е положението. Втора употреба е руска ролетка предвид това че потенциометъра пак няма да е в добро състояние, проверката му също е сравнително сложна, и най вероятно цената няма да е под 200 лева.

Та общо взето това е, поне инфото което аз съм успял да събера до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един майстор дето ми обеснява че може да ми отвори грумналия дебитомер да ми изправи клапата да направи резби и да сложи болтове (вместо нитовете) ама не съм много убеден че така колата ще продължи да си работи без проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що проверих цена на плочката.

незнам дали ме разбраха правилно,но ми

бе дадена цена от .......193лв.

Е........ все пак има такова нещо .

И се продава в търг.мрежа. :unsure:

От мен толкоз. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 1 year later...
Какво стана? Някакво развитие? Пиф, Гризли?

Аз предлагам такива керамични плочки/потенциометър/ номерчето на плочката е 1288310 503.Става за Ауди Б4 а и на всички дебитомери с този номер на плочката.Някой са заменяли и плочки с номер 1288310 502, също става.Разликате е много малка в стойностите на резисторите.Цената на плочката е 25лв.Пращам я с куриер в цяла България.GSM:0886794543

post-13947-1226605293_thumb.jpg

post-13947-1226605293_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Номерът на дебитомера е 0 280 202 130 или 037906301С. Колата е с мотор АБК, 2000 куб. 115 к.с. Става ли за нея тази плочка. Питам, защото никога не съм отварял дебитомера и разчитам на това, че след като продаваш плочки си наясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Номерът на дебитомера е 0 280 202 130 или 037906301С. Колата е с мотор АБК, 2000 куб. 115 к.с. Става ли за нея тази плочка. Питам, защото никога не съм отварял дебитомера и разчитам на това, че след като продаваш плочки си наясно.

Не мога да ти кажа със сигурност, защото има дебитомери с различни номера на плочките в едни и същи автомобили.Затова е най сигурно да се провери номера, като се отвори.С една лупа може да се види и самото износване на контактната писта, по която се движи плъзгача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпия вапрос ама за какво служи дебитомера и какви са симптомите при неизправен такъв,освен че колата харчи повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Толкова ли е сложно да се поръчат 100-на платки в някоя платкаджийница?

Дали ще се върже и по 2 лв на платка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с АВК 2.0 115.И при мен проблема беше същия със износените писти,взех си от тези плочки и си реших проблема!!!номера на самата плочка при мен съвпадаше с тези на Димитар 1288310 503,а на капака имам съвсем други номера.Е малко трудно се отлепва старата плочка за да се сложи новата,но си заслужажа разправията:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ако някой го е страх имам един дебитомер дето го бях взимал да тествам разни работи на него.

Но тъй като си продадох Б 4 -та може да се спазарим и за него.

За повече инфо на ЛС.

А инъче на оригиналня дебитомер като му оправих слоя на плочката

и тръгна като нова.Така че щом колегата предлага цяла такава направо

ще е SUPER.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам как оправи "слоя" на плочката? Мисля, че за всички тук ще е интересно да разберат.

Дали не е контактен спрей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам как оправи "слоя" на плочката? Мисля, че за всички тук ще е интересно да разберат.

Дали не е контактен спрей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де .

Но не е чак толкоз ефективно при всички.

Значи мисля че някъде някой е споменавал:

Просто забелязах че моята плочка не е толкоз похабена

навсякъде , а само там където се е допирала контактната повърхност.

Просто свалих платката и разширих отворите на болтовете.

Станаха елипсовидни и по този начин след монтажа и можех да

наглася с 1-2 мм. плочката в различни положения.

Демек на око леко я местих докато успях да настроя изцяло

да се движи подвижната част по незасегнатата повърхност.

И наистина стана доста добре.

Според мен връща от пътя за доста време.

Дано съм се изразил разбираемо

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...