Jump to content

Икономично каране?


jovko

Recommended Posts

Днес както си карах и ме налегна един въпрос. Между колко оборота колата върви най-икономично. Аз не съм я взел моята кола заради икономичноста и определено я настъпвам много, но ми стана интересно къде е най-разтоварен двигателя? А инъче аз си сипвам към 14/100 градско :steinigung:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз искам да разбера моята е 1.8 S моноинжекция 90 кончета обаче пак гори 14/100 градско !!!

Ако някой има решение на проблема да каже !!! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напослек го засичам и 80 B3 1,8S NE само градско ми даде 9,6л/100км. Нормално го карам в диапазона 2000-3000об/мин, но и често влиза и по-нагоре като го разсърдя, или някой ме разсърди :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напослек го засичам и 80 B3 1,8S NE само градско ми даде 9,6л/100км. Нормално го карам в диапазона 2000-3000об/мин, но и често влиза и по-нагоре като го разсърдя, или някой ме разсърди :flipoff:

На мойта и дават, че при 6100 е не икономична, ма аз на каталожни данни не вервам :steinigung:

Бе около 2000-2500 се води за икономично, ма дали е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей те тук има една магическа темичка :flipoff: Там, където се постига максимален въртящ момент е най-икономична :steinigung:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=10432

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е 1.8 S моноинжекция 90 кончета обаче пак гори 14/100 градско !!!

как така приятелю? това не е нормален разход за градско.....всъщност за какви коли говориме - тези които са само на бензин (без газ)? щото аз съм само на бензин. Като сипвах от една бензиностанция забелязах че градско ми даваше към 12-13/100. Смених бензиностанцията ей така пробно и ми даде 10/100. А редовно си вися по задръствания, не е като да не вися.

Даже ако щете вярвайте, миналия уикенд пътувах 340 км извънградско и ми даде приблизително 6/100 - първо заредих до горе на една бензиностанция, като се върнах пак заредих до горе на същата бензиностанция, на същата колонка - ама до горе не до като изключи автомата, а дори и след това като си го натискаш и той вкарва малко и пак изключва и така докато съвсем спре да вкарва, просто наистина до горе. Как го даде този разход и идея си нямам. Даже в едната посоко прекосих стара планина през прохода на републиката, а на връщане през шипка и колиметража показа 340 км, а колонката малко по-малко от 20.40 литра. И знам че там бензина е супер и колата си върви страхотно с него.

За мене разхода страшно много зависи от качеството на горивото (ако допуснеме че колата е в топ-състояние)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14/100 определено не е нормално, колега. Имам същата моноинжекция и над 11 трудно успявам да ги постигна и при яка ръчка. Извънградско пада на 7 -7.5 на газ.

Ето какво казва немския автомобилен клуб за икономичното каране, смяна на предавки, обороти и т.н.

10-те златни съвета за икономично каране!

:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей те тук има една магическа темичка :bia: Там, където се постига максимален въртящ момент е най-икономична :D

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=10432

Колеги, това вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже ако щете вярвайте

Вярваме ти,на мойто до морето 6.5 засякох си след 98-я километър. Градско не повече от 11 без значение карането+задръстванията постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Аз карам В-3 91г – карбуратор и карам само на газ. Работата ми е свързана с доста разходки из града (Пловдив) Тук също има големи задръствания и особенно в пиковите моменти. Винаги я засичам – градско – 12-13 газ. Извънградски при 90-110km/h ми гори 8-8.5/100 газ при 120-140km/h 10-11газ

Пробвал съм да карам и по-културно в града (много трудно става) да карам в границите между 2000 и 2500 оборота но няма голяма разлика – 12/100 газ

За разхода на бензин нямам впечатления защото не съм наливал от нова година

Успех на всички :D:bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4-ката градско ми дава и на мен 10 и то всеки път...наа узвънградско е около 8 защото много я мъча :bia: Предавка не сменям преди 3000об и не карам по малко от 2000 никога...това при спокоино каране :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,8 S моноинжекция мотор PM 10 на 100 извънградско :icon_exclaim: ако не я настъпвам много иначе към 12 Маи е много но така се храни :hilezh:

А зимата един път градско ми даде 18 слава богу един път само ми го направи тоя номер!!!

Това е на газ само дори и паленето!

Редактирано от STANIMIR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 90 QUATTRO от 12 до 14 градско а извън градско 9 при скрост 140км. това на газ а на бензин ми гори около 8 извън градско но много зависи и от бензина :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробвали ли сте да налеете гориво от бензиностанцията не в резервоара , а в туба.

Веднъж ми се наложи , не помня много добре но тубата май беше 40литрова а дизеловото гориво което налях трябваше да е малко над 20 литра.Не помня точната цифра.Нямате си на идея какво ми беше учудването когато тубата не успя дори да се напълни до половината! :birthday:

А бензиностанцията беше Лукойл-а на излизане от Костинброд , на ломското

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

к Като сипвах от една бензиностанция забелязах че градско ми даваше към 12-13/100. Смених бензиностанцията ей така пробно и ми даде 10/100.

и къде това, и на коя колконка? :hilezh:

да заредя и аз преди да са се усетили :flipoff:

Не, серизно, коя е бензиностанцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте , от 1 месец сум притежател на audi coupe 91 г. 1.8 113 к. DZ, тази седмица го свалих на 9л/100км газ градско , а в началото ми даваше 13/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам B4 Qattro 6A (2000 куб. см., 16v, 137 к.с.) на бензин. Имам го от скоро, минах около 2500 км. до сега. Дава изключително противоречиви стойности на разхода на гориво. Най-ниският засечен до сега беше 7,2 л./100 км., най-високият 17,2 л./100 км.!!! При сравнително сходна експлоатация! Гумите ми са 195/65R15. Засичам я по елементарен начин - зареждам до горе и нулирам километража, после пресмятам какво излиза. При една и съща 100 километрова отсечка, при скорост 100-120 км./ч. два пъти даде 8,5 л./100 км., а на третия път - 12/100!!! И то при условие, че и трите пъти зареждах на една и съща бензиностанция, от една и съща колонка! Аз вече пуснах една подобна тема, сега ще си сменя въздушния филтър, защото се съмнявам в него (не съм му проверил състоянието, понеже на 6А двигателят е така разположен, че ми изглежда като работа за сервиз) и след това ще разкажа пак в отделна тема как се развиват нещата. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Аз карам В-3 91г – карбуратор и карам само на газ. Работата ми е свързана с доста разходки из града (Пловдив) Тук също има големи задръствания и особенно в пиковите моменти. Винаги я засичам – градско – 12-13 газ. Извънградски при 90-110km/h ми гори 8-8.5/100 газ при 120-140km/h 10-11газ

Пробвал съм да карам и по-културно в града (много трудно става) да карам в границите между 2000 и 2500 оборота но няма голяма разлика – 12/100 газ

За разхода на бензин нямам впечатления защото не съм наливал от нова година

Успех на всички :(:respekt::bia:

Колега и аз съм в абсолютно същата ситуация с мойто ауденце ;) за улиците из Пловдив ми дава същия разход а аз извън градско под 10 неще да ми паден ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80-тката ми е с RU мотора,и макар да е да е малък мотора гори 10.5-11 градско а извънградско я засякох 7.5 ...нормално ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз карам Audi 80 1.8/74 кончета карбуратор произведено 1988г. Карам само на газ като свърши газта на бензин до бензиностанцията ,не го глезя че да не свиква но го каарам с масло 10/40 няма да казвам марка да не го хваля на 10000км ми гори 100 -150 милилитра....

Та грацко зимата ми харчи 14/100 , сега през този сезон 12/100

Често пътувам от Ямбол до Пазарджик и извън града с каране до 120км го свалих на 6.8/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...