Jump to content

2.5tdi +360hp


Recommended Posts

Преди 2 часа, Malkata bulka написа:

Мерси за  инфото, което не е много хубаво...ама вече е късно. :)

Ае, ма нали тия неща беха проиграни и проверени, що се налага пак да откриваш топлата вода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,3k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Щото за моите изисквания и удобство за мнотаж ми е по-лесно с мерцедесовата, на нея става без преправяне топла част от gtb2260vk. Първоначално мислех за gtb2260vk обаче ми попадна информация за vklr, която е по-модерна.  За vzk бях преглеждал само обща информация...дали ще пасне за монтаж. Не бях задълбавал.

Ето клип сравняващ vk-V(vklr)

 

 Ако ми намериш за 2.5тди....  @bruce

Уточнявам, че валовете са си още там, ама за да не ги счупя, ще ги сменя превантивно.

Резултат от твърди пружини и високи обороти на финландеца, защо да му повтарям грешките.

https://evvk.1g.fi/kuvat/Diudi/uusiprojekti/

За  диаметъра на вход/изход на кулера ще видя какво може да се постигне. Не съм мерил вчера, че се стъмни, но по спомен е някъде към 50мм. Входящите отвори към всмукателните колектори са 2х 38мм вътрешен диаметър. 

 

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Malkata bulka написа:

 Ако ми намериш за 2.5тди....
 

Малко повече старание едно време в часовете по английски щеше да бъде много полезно.

Ммма неее, кадетът е много интересна кола, само дето има прости ключалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ама ще пропусна.... Не съм чак такъв масон. Оня финландеца, къде счупи тия от BAU... е правил валове по поръчка нали иска да има 500 коне (с повече лифт и по-голямо застъпване на фазите(как му беше пустия ингилизки термин)), ама работи джедай в диско и има к време и му лепат на челото паре сека вечер.

Язека съм малко по-долен и не съм толкова умен.:lol:

Та ще си купя 4броя колбеншмит за скромна сума.

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от сега купувам една бутилка Искра, ако това все пак излезе на собствен ход, да я разбием в предното стъкло за да е хаирлия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама добре си  се забавлявата на мой гръб.:lol:

По между другото, вече има втори блок (от афб) нез да е апукан...на блока е щамповано 98...сигурно е годината на производство. :hilezh: Щом е оцелял, значи е преминал периода, в който би показал производствени и конструкторски недостатъци. 

Моята идея с изработката на детайл усилващ блока обаче е малко непеиложима, а и да се приложи... Е малко вероятно да се подсили блока.

Идеята ми беше да се изработи на фреза плоча с формата на гарнитурата, с дебелина 10-15мм(може и мах 20мм). И да се хване под жабата. Идеята е да се хванат пулсациите цепещи блока. Защото на всички Vобразни мотори има проблем в точката на събиране на V-то. Така съм виждал и прк камионо о при коли, същото ми казаха и в Серди/Джудеса. Обаче  немеца е оставил там яма...куйа част, без ребра без материал...в най натоварената част ....ИДИОТ.  Та гледах, мислих, умувах.... Идеята е добра, обаче захващането ще е с 6мм болтчета(тоест нищо) и се отказах.

Ако има някой одея как да се подобри захващането...моля нека ми каже. Аз нямам идея. За тая гарнитура става дума.

received_2502511989825450.png.ee14be071db7dd230c81761a150fa833.pngreceived_2580750321980333.png.f376bdb0e46999953fb039ad23a38ce3.png

 

 

Иначе по темата, намерих си валове. Нови. Обадиха за пружините за аке/акн/афб.

Заминават в събота, дано му свършат работа на човека...повече от колкото на мен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Ти изобщо тоо звук чувал ли си го?

Щот аз да.

И се стрясках от него дълго след като го чух.

Това е хубавото при дизелите, че ударите на биелата във вала не се чуват от останалия грохот.

Знам история и видях резултата от подаването на газ на един младеж с Ивеко, който така тръшна половината мотор на Тракия, докато разбере, че има шум от биелен лагер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

"Като я направя", а иначе казано "ако я направиш", значи би могло да се очакват мощни пушеци или щедри песТници (кой какво заслужил), някъде края на 2056 та година.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не се разлети...амин дай боже... Че много орисници кълнат.:lol:

Между другото, мотора направи първите си оборти(с трескотката), за сега се върти безпроблемно.:lol:

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...