Jump to content

Upgrade на MMI 2G и на навигацията ѝ с алтернативна мултимедия с Андроид


VBI

Recommended Posts

Работи даже и ако е скрита под таблото, ако няма нищо метално над нея. Моята е скрита. Има приложения в Гугъл-Плей стора които показват колко сателита хваща в реално време и колко е силен сигнала от всеки един, така че можеш да експериментираш с различни места. Аз точно това направих и не видях разлика между отгоре и вътре.

 

Иначе всичко е станало много добре!

 

Относно митницата - не са виновни DHL, това е процедурата. ЕОРИ номера си е твой и важи да цял живот. Пълномощното за DHL ако си го направил безсрочно, също няма нужда да се прави наново.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Всъщност е въпрос на политика от страна на доставчика. В момента водя преговори за доставка на един въздухопречиствател от Китай, и UPS доставят до вратата на клиента. Разликата в цената на доставката е 2-3 долара, но DHL незнайно как винаги попадат под ударите на митниците. Така че моят съвет е - ако имате възможност и продавача е ок - UPS!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито UPS, нито DHL биха рискували огромната глоба която държава ще им наложи, ако заобиколят митницата. Стоки от Китай не минават през митница само когато се изпратят от склад в EC, или продавача обяви стойност под минималната сума за мито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, можеш да пробваш доста лесно. Зареди някое приложение дето показва GPS сателитите на телефона и виж какво е положението с него. С антената ще е същото в най-лошия случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отворя шибидаха и веднага намира сигнал,през останалото време губи често сигнала.За това търся алтернатива, че като тръгнем на път особено извън страната е малко некомфортно.

VBI относно причината да не работят бутоните както каза , какви екстри имаш та да знам със какво бих се главоболил, че при мен май има повечко модули.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sa6o977 аз също имам доста модули свързани с MMI (CD changer, TV tuner, Navi, Bluetooth, парктроник с камера за заден ход ...), самия китаец не можа да ми обясни защо се получава така, дори нямаше идея. Три дни си писахме с него, пращах снимки и т.н., но не можа да намери откъде е проблема. В крайна сметка се захванах аз и с мултицет проверих кое къде отива и видях, че част от сигналите към MMI не отиват директно, когато се свържат през куплунга на тяхната мултимедия. Затова от куплунга на MMI Head unit извадих само захранване +12В, което ползват и си закачих обратно оригиналния куплунг и всичко тръгна както трябва. Китаеца каза, че за пръв път му се случва да има такъв страничен ефект и обикновено всичко си работи както трябва. Предполагам, че при теб може и да не се получи този проблем, но ако спре клавиатурата на MMI - имаме решение, вадят се кабелите за захранване  (+12В и маса) от куплунга им и се закачат към оригиналния на колата, както на снимката по-горе.

 

@CVT лесно прекарах антената на GPS-a, а и не изглежда лошо, малка е и затова я монтирах на таблото. Най-вероятно си прав, че щеше да работи и ако е под таблото, но пък ако имаше проблеми, за да я извадя после трябваше всичко да се разглобява отново и затова реших да не рискувам.

Редактирано от VBI
Допълнителна информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега VBI,би ли се съгласил евентуално да монтираш такава мултимедия срещу заплащане и ако да,помисли за някаква ориентировъчна цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че нямам никакво свободно време, но сигурно ще можеш да си я монтираш и сам - ако ти трябва допълнително инфо ще ти помогна с каквото мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да работи GPS-а отпред ако си с атермично стъкло, аз съм така и сложих един гармин гло отзад в дясно зад пасажера близо до стъклото за да хваща сателитите. Ако наистина може да се позлва оригиналната антена на колата ще е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали ще може да се ползва оригиналната антена в акулката. Тези китайски GPS/ГЛОНАСС антени са с вграден усилвател, който се захранва през самия коаксиален кабел за сигнала. Ако обаче усилвателя на оригиналната антена не се захранва по този начин, има риск да изгори захранването на антената в самата мултимедия, съгласуващия кръг на оригиналната антена, или усилвателя ѝ.

 

Най добре ще е да се отвори акулката, да се махне оригиналната антена и на нейно място да се сложи китайската.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената може да се залепи и директно долу на челното стъкло отвън ако вътре не хваща - малка е и няма да се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните менюта на MMI изглеждат както с предишния дисплей, просто са вляво и ако чукнеш на тях се показва въртящото меню за избор на други екрани. Примерно така изглежда ако слушам радио от колата:

 

Audi_Radio_MMI_look.thumb.jpg.16b8bde618848b9468b68e02f2726e15.jpg

 

По същия начин изглежда всеки един от останалите екрани на MMI - Car, Setup, CD/TV, Navi, Phone и т.н. Просто интеграцията на новата мултимедия със съществуващата на колата е наистина пълна - няма никаква загуба на функционалност. Така, че би следвало да показва и нивото на колата по същия начин ако е излизал през екрана на MMI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Идва си залепен оригинално. С него по не остават пръсти като се пипа тъчскрийна.

 

@sa6o977 аз също пращах снимка.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този фабричния го слагат при производството на самия LCD екран и е предназначен да предпази екрана по време на производствения процес и транспорта. Така е със всички LCD екрани. Той обаче не е предназначен за потребление и има висока "затъмняемост" а и често има въздушни балончета или пък е леко надраскан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менюто на Андроида само с тъч ли се управлява или може и през бутоните на MMI? Заглежам ги от известно време тези Андроиди ама се чудя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менюто на Андроида се управлява и през въртящия бутон на MMI, но при мен е само с тъчскрийна.

 

Относно предпазителя за екрана - не виждам начин да се махне, без да се махне целия екран, струва ми се че е застъпен от рамката около дисплея. Но е напълно прозрачен. Ще огледам дали не може да се свали на място.

Редактирано от VBI
Допълнителна информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...