Jump to content

Audi SQ5, някой гледал ли го е?


Recommended Posts

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21575018420028394&slink=e3ijut

Интересна цена. Някой гледал ли го е?

Това трябва да е със здравия ZF автомат 8 скорости или съм в грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако приемем, че информацията в wiki е достоверна то да въпросното SQ5 e с 8 скоростния автомат от ZF.

 

Отделен в въпросът защо дизел и S при условие, че има бензиново SQ5 с 3.0TFSI и отново с 8 скоростния автомат от ZF ...

Aма всеки сам си решава за какво да си даде парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, P_PETKOV написа:

Отделен в въпросът защо дизел и S при условие, че има бензиново SQ5 с 3.0TFSI и отново с 8 скоростния автомат от ZF ...

 

Разход, разбира се.

3.0тфси не е от най-икономичните мотори на ауди, даже бих казал, че е един от най-лакомите.

А 3.0тди в по-новите си версии се е научил да пести нафтата и гори 8 смесено....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.0TFSI е най-лакомия спрямо кои други мотори ?

Да се върнем на изначалния въпрос С модел и дизел :steinigung:

Пак казвам свят широк всеки може да си купува каквото намери за добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре, аз харесвам SQ5-ци и някога ги гледах, защото мислех точно такава да си взема. Имам съсед с такава и няма оплакване вече 100к километра. Тази гледам, че има вентилация, мемори, готин салон (на мен ми харесва) също мисля, че всички SQ5-ци идав със sound генератор, което мен много ме кефи. Гледам, че е регистрирана, та карай я в някой сервиз да я гледат, че по снимки много няма да разберем за нея.

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се загледах във wikipedia пишат, че е бензиновото SQ5 е било и за пазарите в Русия и Украйна.

В mobile.de има известно количество обяви ... освен пък повечето да са внесени от Америка ама ходи разбери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая това е най-евтиното в нашето мобиле, което обикновено не е добър атестат :)

Ще му проверя историята и ако не бива освен да се насочвам към А6 с тоя мотор 313ps, доколкото успявам да намеря инфо, там скоростната кутия е същата -8 степенен типтроник.

Целта ми е да избегна S-tronic вариантите.

Моля ви поправете ме ако съм в грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ти дойде на ума, че тук има 2 турбини ,които съвсем не са прости и също могат да са консуматив. 

Ще имам  в сряда - четвъртък  4г  на 100к с тази конфигурация, маааа не за 20 евра 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко на което се слага 3.0BiTDI e с 8 Степенене типтроник.

До колко разумен избор е с тези две турбини и то за S модел :nixweiss:

3.0TFSI в SQ5 е също с 8 Степенене типтроник ;) ама няма да гори колкото дизела, но пък лесно се засилва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята на колата излезе, не мисля, че е редно да изтъпаня тук файла.

Последно колата е влизала в официален сервиз края на 2016 в Италия на 138 000 км.

Има общо 20 сервизни записа. Годината и и месеца на производство са като в обявата.

Обслужвана е дори за гуми в официален сервиз.

Не виждам ремонти, различни от обслужване, а се нагледах тези дни на такива коли, влизали с течове, проблеми с управлението и прочие в официален сервиз.

Обаче нищо не знам от началото на 2017 до края на 2018, когато колата влиза в БГ по думи на собственика.

Пробвах през гаранционния фонд, но харпуните отдавна скриха, 100% умишлено, нито да можеш да видиш рамата по номера, нито да можеш да видиш кога е влязла и регистрираната колата нито с рама, нито с номер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е стояла на сушина в сайвана 😁

Просто е приключила гаранцията и са спрели за я обслужват в официален сервиз ,щот е скъпо . Оттам вариантите са 2 Или са и напукали некви бързи 100к за 2 години или е имала приличен удар и е кацнала така на родна земя. Аз залагам на 2 рото, ма тва са само предположения. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, колата не е лоша, и цената и не е чак толкова ниска, че да се чудиш дали и има нещо. Според мен е напълно съобразена с пробега и състоянието. Закарай я в Порше да я огледат хубаво (най-вече за удари както предположи Ники) и давай газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, нека да я види, да я покара, па ще види бива ли, не бива ли.

Аз лично бих погледнал онова, червеното на колегата от този форум.

За тези пари (вярно не е SQ и вярно, даже и климатроник няма), ама си е по ново и фейс-че.

Това ми е леко грозновато от пред.

Редактирано от Dееper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега пък грозна била отпред....дайте я на мене, не ми е грозна...

Салона бил кафяв...едни го свързват с ла*на, аз го свързвам с "кафе" - харесва ми, по-различно от черните или бежовите варианти.

Колицата изглежда приятно добре, мисля, че може да се отиде при Порше и да се види тая история с километрите, освен ако наистина добре не са ги замаскирали. Цената и на мен ми се види леко ниска, но пък не винаги това е критерий, при положение, че има доста скъпи "кенефи" в обявите, уж, че като е скъпа е нещо много добро...

 

Карайте я в Порше да я видят, плати там каквото искат (така или иначе ще плащаш 20К+) за един обстоен преглед, история, да я вържат, прочетат, да видят има ли манипулации някакви и т.н. Ако всичко изглежда прилично - взимай.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро купих SQ5 2014 TDI.За мен лично това е страхотен автомобил със страхотен двигател.Разбира се цената за която го купих е доста над тази в обявата.Въпросната ми се вижда леко захабена и със салон и цвят на салона който мен не ми харесва.Друго по снимки какво да каже човек...?И не е с всички екстри за модела както е написано в обявата...

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с цветовете си е лично до вкуса на човека. На мен ми е готина и не ми е грозна. Има някакво леко захабяване видимо, но мисля, че ако технически колата е ок това е пренебрежимо малък проблем, поправим и се оправдава от цената. Ако пак казвам - всичко е технически изправно. Да ти имам проблема - цвета на салона и някакви леки следи по него, които не са нищо непоправимо и фрапантно. При тая цена е ОК. 

 

 

Редактирано от atanasov305
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в цвета на салона, а в това, че този салон съм на 99.9% сигурен, че не е от този автомобил.

Да се дадат 40к за едно S, малко разлика в броните и по-сложен мотор вместо да се дадат за по ново, просто Q, е това не ми харесва най-много в колата.

Ако ще и RSQ да е, пак е с ретро стопове, фарове и маска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Dееper написа:

 

Да се дадат 40к за едно S, малко разлика в броните и по-сложен мотор вместо да се дадат за по ново, просто Q, е това не ми харесва най-много в колата.

Ако ще и RSQ да е, пак е с ретро стопове, фарове и маска.

Разликата между SQ5 и нормалното Q5 е доста голяма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично говоря за разлика между поколенията, не за оборудване.

Ей ти SQ5 vs Q5 ... сам прецени кое изглежда по добре и кое си заслужава повече :)

 

изтеглен файл (3).jpg

maxresdefault.jpg

Редактирано от Dееper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SQ5 изглежда чудесно за  България  ве диЙпи.  Нема кво да се лъжем колата е за дОпета и може за отвори много крачета с неги 😂

Стига си мрънкал за салона ,все едно към цвят е ,не е най важното. Проблемът е че питащия най вероятно има 38-40к и мноу му се иска да скокне ,ма не знаа има ли дъно под краката и колко ше пропадне. 

Такава кола се купува с ЯСНА история и по възможност от първи собственик. Тук некви схеми италиански ......нема кво ,мани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...