Jump to content

Мирорлинк mmi 2g


zdrash

Recommended Posts

Поразрови се из  Ebay търси поне с 2Gb ram за да не цикли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и в Продавалник: https://www.olx.bg/ads/q-андроид-тв-бокс/

 

Важно е също захранването му да е на 12 волта, иначе влизаш във филми с DC към DC конвертори. Удобни са и тези на 5 волта. При тях пък можеш да използваш USB зарядно за запалка.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, CVT написа:

Има ги и в Продавалник: https://www.olx.bg/ads/q-андроид-тв-бокс/

 

Важно е също захранването му да е на 12 волта, иначе влизаш във филми с DC към DC конвертори. Удобни са и тези на 5 волта. При тях пък можеш да използваш USB зарядно за запалка.

 

Е от тук става,но за същите пари от Ebay ще вземе нещо по хубаво 👌 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вариант да не се инсталира тв тунер ?

Ако взема Андроид бокс с av изход и сложа преход av към чинчове, за видеото преход чинч fakra, и остава да включа звука. Има преход чинчове към AMI, като за 2G е само звук.

Дали ще стане или трябва другаде да вкарам звука. Така ще е компактно и ще свалям само жабката, а и бюджета е по-приемлив.

Извинявам се ако пиша глупости, но не разбирам много.

 

Screenshot_20200529-170748_Chrome.jpg

Screenshot_20200529-170144_Chrome.jpg

Screenshot_20200529-170039_Chrome.jpg

Screenshot_20200529-165848_Chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре направо си вземи Андроид ТВ бокс с тунер: цък!

 

От друга страна за кола ти трябва ТВ тунер с 2 антени, като този: цък!

 

Тези само с една антена са проблем, освен ако не сложиш антената на покрива в акулката. Иначе където и да я сложиш, винаги в определена посока няма да хваща добре. Моя е с 2 антени и хваща идеално в София където и да съм. Какво и да е завъртяна колата, винаги едната от антените е добре ориентирана.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен всъщност не ми трябва телевизия. Искам мирорлинк и клипчета от тубата. 

Въпроса ми е ако се върже като в по-горния пост дали ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз не прочетох правилно поста ти.

 

Ако прехвърляш видео-сигнал през чинчове вече е аналогов и разрешението ти ще е ниско (като на стар телевизор).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти дава чинчове ако ТВ бокса няма. Захранва се през USB. Ако ТВ бокса има USB си готов. Ако не - през зарядно за запалка.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash Аз също съм го пробвал с такъв адаптер HDMI2AV (даже още се въргаля някъде вкъщи), но качеството не е добро защото на MMI 2G е много ниска резолюцията 800x480 и освен всичко друго "сплесква" образа. Просто стандартните резолюции за AV сигнал са 640x480, 800x600 и много рядко се подкарва 1024x768. Резолюцията на нашия екран 800x480 не отговаря на нито една от тях. Пробите съм ги правил с обикновен външен цифров ТВ тунер свързан към видео входовете на оригиналния аналогов ТВ тунер на колата. За да се свърже директно към входа на HeadUnit-a трябва да се подава NTSC сигнал. Така, че ако това е целта трябва да се свърже по този начин:

 

Външен източник на сигнал с HDMI (Mirror Link, TV tuner или Медиа плейър) към HDMI2AV преход  към PAL2NTSC преход към FBAS входа на HeadUnit-a (видео входа).

 

Предполагам, че от телефон картината няма да е много добра след толкова конверсии на видео сигнала.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А звука от тв тунера оригинално в радио модула ли отива? През AMI то дали ще стане?

П.С.

Утре ще разменя чиповете с eeprom ите да видя дали ще тръгне модула с fbas а от 8цата и ще пробвам така или иначе.

Редактирано от zdrash
Добавка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, VBI написа:

Аз също съм го пробвал с такъв адаптер HDMI2AV (даже още се въргаля някъде вкъщи), но качеството не е добро защото на MMI 2G е много ниска резолюцията 800x480 и освен всичко друго "сплесква" образа. Просто стандартните резолюции за AV сигнал са 640x480, 800x600 и много рядко се подкарва 1024x768. Резолюцията на нашия екран 800x480 не отговаря на нито една от тях. Пробите съм ги правил с обикновен външен цифров тунер свързан към видео входовете на оригиналния аналогов тунер на колата. За да се свърже директно към входа на HeadUnit-a трябва да се подава NTSC сигнал. Така, че ако това е целта трябва да се свърже по този начин:

 

Външен източник на сигнал с HDMI (Mirror Link, TV tuner или Медиа плейър) към HDMI2AV преход  към PAL2NTSC преход към FBAS входа на HeadUnit-a схемата Предполагам, че от телефон картината няма да е много добра след толкова конверсии на видео сигнала.

 

По-новите HDMI2AV вече имат копче от което се избира PAL или NTSC, така че PAL2NTSC преходник вече не е нужен.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер, явно няма да се налага слагане на PAL2NTSC адаптер в схемата :gut: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тв тунер задължително,ако парктроника ти подържа визуализция/камера, ще тръгне и камерата(без модул за камера) НО няма да има линии за паркиране което смятам не  е голяма болка :hilezh:.Камерата се подкарва с едно допълнително реле,но да стигнеш дотам ще ти обясня ;).

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поддържа.

Намерих оригинална инсталация (кабели) и тв тунер за 220лв.,

но не съм сигурен че мога да я монтирам сам, защото не знам кое къде се включва, а и е много разглобяване и ще почупя пластмасите и щипките предполагам. 

Като имам преден и заден парктроник с визуализация не виждам смисъл от камера, но ако качвам тв тунер вероятно ще закача.

Целта ми е да вляза в до 300 кинта.

До тук съм дал 106 за модул с куриера. Утре ще черпя поялника 20-30 и остават 170. :)

А в момента имам стойка за телефон/таблет и трансмитер и за това съм решил, че тази екстра не струва повече от 300лв. 

Този ще стане само да му пусна захранване 5v 2А

https://m.emag.bg/multimedija-pleyr-ka-digitalr-t95-allwinner-h616-quad-core-smart-tv-box-android-10-6k-4gb-ram-32gb-pamet-2-4g-wifi-t95-h616-ka-digital/pd/DKBJFWBBM/

https://www.zahranvane.com/DC-DC-модули/Захранващ-модул-8-58V-с-изход-5V-2A

Редактирано от zdrash
Добавка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че хвърляш част от бюджета за 6К, което не ти трябва. Ако държиш да е Андроид 10, виж това:

 

https://www.olx.bg/ad/garantsiya-1g-android-tv-box-h96-max-4-32gb-android-10-dual-band-wifi-CID632-ID8bXD0.html#a828c9056c;promoted

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за парите си е топпп,ако вярно е 4 Gb рам е супер 👌👌👌 .Другия вариант ти е както Мариан ги прави с хром каст ама пък тел постоянно е зает и е малко криво...За батерията да не говорим...😂😂😂

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана работата вече имам fbas.

Модула е от S8 презапоихме моя eeprom от А6 и няма проблеми нито с контрола на климатроника нито с графиката. Софтуера си е 5570, както си беше. Според мен няма друга памет освен в eeprom-а тази платка.

За 5мин работа и 20лв. на професионалист.

Някой който е слагал такъв модул може ли да каже дали се активира/ кодира нещо или когато включиш устройство само си открива видео входа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...