Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

Ами не знам,който попитам казва че 10w40 е хубаво.Какво ще кажете за това Castrol Magnatec 10W-40

Добро е маслото ако е от колегата АCE :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сутринта стартирам мотора, а не беше карана колата от 02.09. сутринта и днес няма грам звук от повдигач. Явно AGIP дава заявка за добро масълце. След 4-5000 км. ще пиша пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Сложи 10W40 от сигурен източник.

Марки много и ментета много иначе, аз примерно слагам къде все що имам достъп до двг само Унил.

Маслото е Белгийско и го взимам от вносителя, но е 1:1 с това което продават и в Белгия (проверено).

Не е от класата на големите производители но до сега никакви индикации няма за проблеми, без значение дизел или бензин.

п.с има си всички необходими стандарти дори и за най-новите двигатели.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз съм решил да мина от 5В40 на 5В50 какво ще кажете дали ще е по добре <_<

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

Автомобилът ми е Audi A4 1,8 1996г. на 240000км.Бих искал да ме посъветвате какво масло да му налея. До сега два пъти съм му слагал по съвет на майстори Мобил 15w40,Но мисля че е доста гъстичко,особено през зимата.Четох за оригиналното Special plus 5w40,има най-добри мнения за него.,но дали ще е добре за колата ми понеже е на повечко километри дари ще го гори?Моля за съвет ,кое ще е най-оптималния вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Автомобилът ми е Audi A4 1,8 1996г. на 240000км.Бих искал да ме посъветвате какво масло да му налея. До сега два пъти съм му слагал по съвет на майстори Мобил 15w40,Но мисля че е доста гъстичко,особено през зимата.Четох за оригиналното Special plus 5w40,има най-добри мнения за него.,но дали ще е добре за колата ми понеже е на повечко километри дари ще го гори?Моля за съвет ,кое ще е най-оптималния вариант!

Най-добре 10-40. Баща ми има кола с този мотор и майстора му препоръча такова и е доволен. Аз на АБК-то 60 000км. карах с 10-40 и преди 2000 км. минах експериментално на 5-40, но не съм очарован. Не заради друго, а заради явно достата километри на мотора. За сравнение вече съм 2 мм. под горната черта на щеката , а с 10-40 това започва едва след 5000 км. пробег. Ако не карах толкова много извънградско, даже с 15-40 щях да движа, но в моя случай не ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зарадвах каручката с 5-40 Тотал кварц 9000 ,май беше.Когато я взимах,собственика я караше с 15-40,а аз и давах 10-40.Сега с тотала не съм чул повдигач при палене и ми харесва как работи.Пийва си по малко,но тубата е 5л а АБК-то събера 3 остават 2 за доливане :hilezh:

За 1.8 АДР трябва да го пробваш на хубаво,има достатъчно точни и утвърдени колеги търговци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според тази диаграма:

maslo.gif

би следвало, че 5W50 може да се използва еднакво добре както 10W40 лятото, и много по-добре зимата :bia:

Относно това за маслото, малко бъркаш.Погледни добре таблицата.Маслата в горната част са едносезонни, а в долната са всесезонни, а там няма вискозитет 5-50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Total е много качествено масло.Баща ми кара над 50К км с 10/40 на 2.5 АЕL и няма абсолютно никакви проблеми :zustimm: . На моята 2.5 АFB също и слагаме Total и нямам никакво намерение да го сменям с каквото и да е друго масло. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Total е много качествено масло.Баща ми кара над 50К км с 10/40 на 2.5 АЕL и няма абсолютно никакви проблеми :zustimm: . На моята 2.5 АFB също и слагаме Total и нямам никакво намерение да го сменям с каквото и да е друго масло. :respekt:

Подкрепям за ТОТАЛ....дори наливния от Румъния си е читав. Аз имам 3 смени с него и май пак към него ще се ориентирам при следваща смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. от както съм взел колата почнах с 10ш40 и почти не гореше масло. Минах зимата на 5ш40 и за 10000 км похапна близо литър. 230 000 км ми е колата (поне така пише) ;) Масленцето не ми е проблем.. почти без пари ми го дава 1 другар. Искам да Ви питам дали да си продължа с 5ш40 ( нали по-добро за турбината) или да се върна на 10ш40. Всякакви предложения и коментари кое ще е най-удачно и за турбото и за колата на тия км ще са ми от супер голяма полза. Евалация за темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойта (1.9TDi AHF) слагам Fuchs 10w40 и не го гори. При палене притраква за няколко секунди и се нормализира.

И аз съм със същото на АФН и не го бара.Както казваш и при мен притраква за малко особенно зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе раотата не е до барането. А до това кое е по-добро за двигатела , турбото и т.н :) ако е по-добре 5ш40 за турбото бих прежалил 700 800мл на 10 000 за 5ш40 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

За Ауди А6 ц5 1.8т /газов инжекцион/какво масло се слага.От набързо разгледани теми се споменава/спори м/у 5w40 синтетика и полу-синтетика!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до преди бях с Кастрол 10W40, сега сложих Тотал 10W40 , като преди да взема колата се е карала с масло Мотул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ауди А6 ц5 1.8т /газов инжекцион/какво масло се слага.От набързо разгледани теми се споменава/спори м/у 5w40 синтетика и полу-синтетика!!

Пълна синтетика 5В-40 VW50200, ACEA A3/B4/B4, но гледай да не е с ACEA C3 и/или C4 Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...