Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 368
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам само летни гуми за сега. Имам я от два месеца. Гумите са също от тогава нямам още впечетление.

Semperit Speed Comfort 195/65 R15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между тези двете летни гумички: “Vredestein - 120 лева.” и “Kormoran - 77 лева”, кое ли е по-рентабилно ? Рядко шофирам агресивно, най-вече съпругата като забележи с въздишка – “ не те бива вече...”

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Сега съм с Kleber Dynaxer HP. Като цена са малко по скъпи от Барум и другите подобни от тоя ценови диапазон. Гумите ги търкалям вече втори сезон и съм много доволен. Грайфера се е запазил, гумите не са шумни и спирачния път е добър. Иначе ако парите не бяха проблем може би щях да карам само с Good Year.

В момента съм точно с такива Клебер 185/65/14 но не съм много доволен в завои и при спиране

Сравнение правя с предните ми Bridgestone potenza които в нито един завой и нито едно по- екстремно спиране не чух да "изпищят"

Все пак базата за сравнение е много различна направо огромна.

И качество и цена :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един лаишки въпрос :)

Колата ми е толкова нова (втора ръка, но скоро купена), че още не съм си я взел. Взимам я този уикенд, но е със зимни гуми, изглеждат доста запазени. Да ги сменя ли с летни или да изчакам 2-3 месеца да дойде зимата, като се има предвид, че няма да карам кой знае колко много.

Според мен, това със зимните и летни гуми е част от Световната конспирация на консуматорското общество :)

След време ще има пролетни, летни, есенни и зимни гуми. А за държавите, в които няма толкова сезони - гуми за всеки месец (по Лунния календар) :hilezh:

Редактирано от Satyr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика м/у зимни и летни гуми има и тя не е част от консуматорската култура...Няма проблем да караш сега със зимни гуми - просто ще ги амортизираш изключително бързо поради много причини, но най-вече поради факта че те са разработени за работа при температури с 30-40 C по-ниски от сегашните.

Проблема идва. когато зимата се кара с летни гуми....... :hilezh:

Моя съвет е да си е обуеш с летни (особено ако имаш 2 комплекта с джанти), защото имаш още 3 месеца приблизително до Зимата....

Ако я караш по 1-2 км през ден си караи с тези.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези гуми какви би трябвало да са? :hilezh:

Ами на тях нещичко не пише ли???? :lol:

Поне марка и модел и все някой ще ти отговори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на тях нещичко не пише ли???? :hilezh:

Поне марка и модел и все някой ще ти отговори

Не съм 100 % сигурен, но мисля, че "Nokian".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ги снима от по-далече или с по-голям ъгъл... :hilezh: Или търсиш медиуми из форума :hilezh:

Понеже не снимах специално гумите, а цялата кола и тук най-добре се виждат. Утре ще мога да дам и по-детайлна фотография.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Лятни - DUNLOP SP Sport FASTRESPONSE 205/55/16 - много съм доволен

Зимни - GoodYear Ultra Grip 4 195/65/15 - втора ръка запазени - добре драпат в снега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувам си винаги нови гуми,от ниския,така да се каже ценови клас - Барум и Дебика,от първите съм много доволен,с 2-рите нямам много опит,но ми предстой да натрупам,от споделени впечатления на колеги съм събрал доста позитиви и за тях.

Редактирано от INFERNO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...