Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 368
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Зимни: Debica Frigo 2 - 195/65/15, за първа зима, съм доволен, като цена и качество стават.

Летни: BF Goodrich profiler G 215/45 17, но ще купувам нови скоро, за съжаление не от същата марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предложение :respekt: Щото всеки си хвали своите гуми, за по-голяма обективност, не може ли да се направи един тест Ауди-адак? Като се събирате на НИМ, ще се подберат нови гуми с еднакъв размер от различните марки. Ще се тестват на един и същи автомобил, шофьора няма да знае с кои е в момента. Ще се мери спирачният път на сухо (може и ускорение до някаква скорост) и което мен живо ме вълнува- нивото на шум ( един ГСМ ще записва звука в купето при примерно 90 км/ч за по една минута). Понеже такъв тест ще изисква време и доста сваляне и качване на гуми, бих дошъл и аз, ще вдигам и свалям крика и ще въртя ръчния ключ за гумите.

Не знам някой да е правил такъв тест в Сф, и то за гуми с които реално караме.

А??? :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Мойте гуми са кръгли, защо - не знам! :)

А от мойте ми се зави свят. Трябваше да сменям една с балон и се оказаха мн екзотични.Пирели pzero rosso 225/45/17 94Y. Оказа се че няма такива в БГ. Накрая склоних и на W щот мисля да не дигам 270 :icon_arrow:

бтв:Зимни Goodyear 205/50/16 със седем двойни лъча джанта на ауди с оксидирани вътрешни повърхности.

Редактирано от Dimitar Velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От месец и нещо съм с 235/45/17 Вредещайн Ултрак Ченто-много доволен.

Зимните ми бяха 205/55/16 Нокиан WR G2-доволен съм ,но ще останат за старото Ауди,дето жената го кара ,

а аз мисля да сложа 205/60/16 Вредещайн Сноутрак3 -уникална гума ,просто досега никоя гума не се е държала толкова добре при всякакви условия(на сухо,на мокро ,в сняг).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Зимните са ми Корморан SnowPro 195/65/15 Летните са Goodyear Ultra Grip 205/60/15

Летните обаче са последен сезон и ги хвърлям.Не че са чак толкова износени ама са на 9 години и взе да ме е страх да не стане сакътлък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,един приятел ми предлага зимни гуми на един сезон DUNLOP с хубава шарка за 200 лв комплекта,но размера е 185/65/15,няма ли да е грозно с тези тънки гуми за В4-ката според вас? Поне знам че ще драпат,особено с това куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото в момента съм с Континентал, но нямам много впечатления, защото съм ги карал само около 1500 км. За сега съм доволен. Не са шумни, на вода се държат добре, даже доста, при екстремно спиране може би има още какво да се желае.

Зимата последно на предния ми автомобил бях с Дънлоп СП Уинтър Спорт 3Д, чак се учудвам как я няма като марка! Най-добрата зимна гума, която съм карал до момента. Отлична във всички показатели.

Преди съм карал и с Малоя, и зимна, и лятна - доволен съм и от двете. Особено лятната е уникално добра на мокро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днеска с КЛЕБЕР (летни) отпред . Досега не съм карал с толкова безшумни гуми .

Има ли някой да ги е карал на сняг ??? :respekt: Знам ,че въпроса е глупафф , но все пак.

Имаше вариант да купувам и ДЪНЛОП (всесезонни) ,на почти същата цена

но надписа made in TURKEY ме спря. (макар че може и да греша) .... :hilezh:

Потвърждавам БЕЗШУМНИ СА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече няколко месеца карам с 4 броя 205/60/15 Мишелин Енерджи и колата я чувствам много стабилна и в сухо и мокро време , особенно в завоите :flehan::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Какъв проблем мога да си направя, при условие че съм куатро,ако едните гуми са зимни 205/55/15, а примерно задните са нови,но летни 195/65/15,понеже двете ми зимни гуми се накривиха и ако карам с тях ще ми се разбият лагерите,а имах доста голям непридвиден разход и............../аз съм против тази манипулация,но в момента /

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,един приятел ми предлага зимни гуми на един сезон DUNLOP с хубава шарка за 200 лв комплекта,но размера е 185/65/15,няма ли да е грозно с тези тънки гуми за В4-ката според вас? Поне знам че ще драпат,особено с това куатро.

Със сигурност няма да е по-грозно,нито по-смешно ,нито по-несигурно ,отколкото другия вариант дето си го посочил с по-широки зимни отпред,и по-тесни ,че и летни отзад.Освен това ми се върти нещо,че 185/65/15 е един от стандартните размери за В4,с който излизат заводски по-малките мотори,та сигурно ще е ок.Аз лично от 205/60/15 взех да се навивам да минавам на 195/65/15 зимни,щото разликата в цената е чувствителна,а и зимата така или иначе го давам по-леко,така че и с по-тесните ще бива работата.

П.П. Ко ти теснеят 185/65/15 ,успокоявай се ,че в зимните ралита карат с още по-тънки дет седят мега грозно и сигурно им е тъпо и на тях като си ги гледат отстрани ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,един приятел ми предлага зимни гуми на един сезон DUNLOP с хубава шарка за 200 лв комплекта,но размера е 185/65/15,няма ли да е грозно с тези тънки гуми за В4-ката според вас? Поне знам че ще драпат,особено с това куатро.

Ни най-малко - Б4ката не е кораб , освен това какво ти дреме как изглеждат гумите - ти или някой друг ще гледа под колата дали гумите са 1 или 2 см по-широки ? Зимата колкото по-тънки , толкова по-добре . В това се крие и тайната за високата проходимост старите дараци (85-89та) - ми те са със 155х13 и с летни пак газят повече от 225х17 зимни :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както съм взел моята кола съм я карал с почти чисто нови летни Bridgestone Turanza ER300 (дори и зимата, заради което брах някои ядове :stupid: ), но другата седмица (зависи от времето) съм се наточил да взимам нови зимни гуми и мисля, че това ще са Continental WinterContact TS830 195/65/15. Някои има ли впечатления от тези гуми и какво мислите за тях? :mukkies:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...