Jump to content

Смяна на масло автоматични скорости 3.0 tdi quattro с машина?


Yanis79

Recommended Posts

On 5/11/2021 at 12:14 AM, zdrash said:

Махаш картера и филтъра, пиеш кафе, монтираш нов филтър и картера с нова метална гарнитура. Наливаш ново масло през пробката докато прелее.  Завиваш пробката и палиш мотора ( кутията ще изтрака докато вдигне налягане), оставяш да работи 10-15 мин. Гасиш, отвиваш пробката и доливаш докато прелее. Завиваш пробката и ресетваш кутията с vcds. Това е невероятната процедура по смяна на маслото и струва около 50лв за труд.

А може да пробваш и на машина, да ти издухат клапаните и после да пишеш как при смяна на масло разбираш ли кутиите се чупели. 

Успех! 

Глупости, нивото се допълва на запален мотор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кутията адаптация канал 1 дава 1 на new value test save.След това мисля от 73-77 канал трябва да стани на 0

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, chefoukr said:

В кутията адаптация канал 1 дава 1 на new value test save.След това мисля от 73-77 канал трябва да стани на 0

да, това е и единствената документирана опция в Adaptation в модул transmission.

За съжаление моята е дърта и няма адаптации, няма ресет и на канали 73 до 77 няма никой :) тогава просто след смяна вероятно се кара, докато се напасне кутията спрямо новото масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се отива на Basic Settings, чете се 0 канал и се цъка Save. Даже като се прочете канала, отгоре излиза съобщение, че се връщат Factory settings.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви е полезно малко инфо по ресета и адаптациите от братушките:

 

https://www.drive2.ru/l/511157734146572599/

https://www.drive2.ru/l/498078493578363020/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...