Jump to content

какво чух днес за ламбда сондата


akulata

Recommended Posts

значи днес чух че ако караш в резервата(а аз напоследак май се там карам че с тея цени на бензина...) ламбда сондата се лъжела нещо(или нещо от този род) и един вид се прецаквала,разваляла.симптомите били следните-започвала да свисти и вие...

тва дали е повод за притеснение или просто поредното изказване на някой КАПАЦИТЕТ?

как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали случайно нямаш в предвид помпата (бензиновата) :D:bia::D

Щото ламбда сондата ти е на ауспуха и през нея не минава бензин е минава де ама вече изгорял :D

Я се уточни кво точно питаш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за помпата става въпрос,тъй като бензина минава през нея и я охлажда а ако колата е на газ и се кара с 2-3 литра бензин в резервоара се прецаква почти сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега чух ТОЧНО ЗА ЛАМБДА СОНДАТА,повтарям за ЛАМБДА СОНДАТА...на мен също ми се стори странно но реших да обадя и тук.мойта сонда е на колектора горе...ся дали са титани на инженерната мисъл или не -не знам,но тва което чух малко ме притесни и реших да споделя и тука

явно мислим по 1 и същ начин т.е. че е "глупост"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега чух ТОЧНО ЗА ЛАМБДА СОНДАТА,повтарям за ЛАМБДА СОНДАТА...на мен също ми се стори странно но реших да обадя и тук.мойта сонда е на колектора горе...ся дали са титани на инженерната мисъл или не -не знам,но тва което чух малко ме притесни и реших да споделя и тука

явно мислим по 1 и същ начин т.е. че е "глупост"

Кажи им да се застрелят на въпросните разбирачи - шум от нея можеш да чуеш, ако до толкова се издуха от жегата, че порцелановия изолатор на елемента в нея се натроши и започне да дрънка като детска дрънкалка. Така стана при мен. Тогава да!! Но това няма нищо общо с количеството на бензина в резервоара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуууу, аман от "майстори разбирачи"! Ако съм на тебе ще отида пак при тях и ей така за ташака ще има кажа абе тука имам някакъв шум от тая проклета ламбда-сонда, айде да ми го оправите докато не е станало по-зле! :bia: (и после им показваш един :bia: ) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал за такъв проблем, които бил отстранен последния начин - сваляш ламбда сондата накисваш я в бензин на стайна температура да престой една седмица и после няма проблем.

Така им кажи на тия разбирачи, а и допълни и да си намажат спирачните дискове със грес и да се засилят към някоя стена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега чух ТОЧНО ЗА ЛАМБДА СОНДАТА,повтарям за ЛАМБДА СОНДАТА...на мен също ми се стори странно но реших да обадя и тук.мойта сонда е на колектора горе...ся дали са титани на инженерната мисъл или не -не знам,но тва което чух малко ме притесни и реших да споделя и тука

явно мислим по 1 и същ начин т.е. че е "глупост"

Хвала на подобни капацитети и чудеса на инженерната мисъл, да са живи и здрави и да им се множат все повече клиентите, че с квото и друго да се захванат сигурно ще умрат от глад момчетата.

Редактирано от landolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сондата е само един датчик.И то за кислорода в отделените газове.Той дава информация на компютъра , които на базата на сондата прави леки корекции в количеството горивна смес която влиза в цилиндрите.Ако няма бензин нещо прекъсва и т.н. в най-лошия да напълни компютъра с грешки ама за друго не мога да се сетя... то кво да и се прецака? по тая логика трябва да се прецаква като няма изгоряли газове... ми като си я паркираш кво става? Няма логика просто да й стане каквото и да било от липса на бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мискя, че дори и така зададе въпроса не би трябвало да подлежи на подигравки. Аз също смятам че това е целта на форума да се пита, да се събират опит и информация , за да се ползват от всички. :hilezh::hilezh:

Редактирано от Боян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...