Jump to content

500 коня в Q7 догодина


gkirilov

Recommended Posts

Най-мощната вариация на SUV на Audi ще се появи във втората половина на 2008 г.

Нов, 12-цилиндров двигател, с обем 5.9 литра и мощност 500 к. с. в Q7 ще представи Audi през втората половина на 2007 г. Това ще е и най-мощната вариация на SUV на немският гигант. Благодарение на агрегата Q7 ще може да ускори от 0 до 100 км./ч за 5.5 сек, а максималната му скорост ще бъде електронно ограничена до 250 км./ч. Най-мощната версия на SUV в момента е с 4.2-литров V-образен мотор с максимална мощност 326 к. с.

Въпреки завидната си мощност, моторът ще отговаря на екологичната норма Euro-5, която която влиза в сила от 2010 г. Средният разход на новия Q7 ще бъде 11.9 л на 100 км.

Освен в мощността на агрегата си, новият Q7 ще има и нов външен вид. Очаква се промени да има в радиаторната решетка и предната броня, които ще са с по-големи размер въздухозаборници.

И още нещо -> Ауди А1 http://www.autobild.de/artikel/Themen-News...ger_367327.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ей сега още си купувам един пакет криви макарони да гледам през тях разход от 11,9 :rotcol::flipoff::hilezh:....моя харчи толкова ако го галя по педалчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че това за V12TDI са само спекулации, точно след разразилия се само преди 2-3 месеца CO2-Дебат? Личното ми мнение е, че дори и да излезе в действителност, ще има култовия статус (и минимални продажби) на S6. Убеден съм, че цената му ще има основна заслуга за това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не се безпокой за продажби, ЩЕ има Това ще е най-мощният дизелов SUV на пазара,а истината е в дизеловите SUV, а не тъпите бендзинки, които изкарват мерцедес и порше....

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а не тъпите бендзинки, които изкарват мерцедес и порше....

:)

Порше,правят най-бързия(ускорение,еластичност и максимална скорост) джип,а дизела на Мерцовите джипове е един от най-добрите...(личен опит с последния ML-четири литров дизел с 306 коня(засега))! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не се безпокой за продажби, ЩЕ има Това ще е най-мощният дизелов SUV на пазара,а истината е в дизеловите SUV, а не тъпите бендзинки, които изкарват мерцедес и порше....

Истината за какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) колегата Ole явно не е имал възможност да шофира дизел на Мерцедес и дизел на Ауди , Пробвай 1-път Мерц и после ми говори за дизела на Ауди :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е ти кой ML си карал? Стария или новия.
...(личен опит с последния ML-четири литров дизел с 306 коня! :)

2007 година на 7000км.беше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към другия колега ми беше въпроса. Иначе в даскало са ме научили да чета горе долу. :)

:)

Убаво... :) Явно не сме ходили в едно и също даскало... :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо хубаво тоя ML 420 CDI, но ша ма прощавате.... Спрямо Q7 4.2 TDI дето е толкова по-голямо и тежко, а пък да върви една скромна идея по-бързо от него..... Мерцедес са сила, но Ауди 4.2 TDI е за момента по-голямата сила пред техните дизелови агрегати.

.... а дали някой се сеща, че Q7 въобще не му е сила да се мери с ML, ами срещу кораба GL. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука в Студентското село пред едно кафенце редовно спират и Q7 и GL и имам възможност да си ги оглеждам спокойно. Честно казано Q7 изглежда като недохранен пред GL. Мерца е в пъти по-внушителен само на външен вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:respekt:

Порше,правят най-бързия(ускорение,еластичност и максимална скорост) джип,

E от тая кола се уплаших. Сериозно говоря. Просто като я загасих и слязох от нея, стоях с усмивка на уста и изцъклен поглед и просто мълчах. :bia::blink::hilezh::D:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че коли които ускоряват до 200км/ч за 20.4сек толкова ви спират дъха. ;) Но да не забравяме, че ML 63 AMG е по-бърз.... ДОСТА по-бърз от турбинирания Кайен, та не ви знам там как ще ви дойде. Пък някой ден ако имате късмета да ви ускори нещо за около 10сек до 200.... тогава елате да ми кажете какво точно е "страх" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че коли които ускоряват до 200км/ч за 20.4сек толкова ви спират дъха. ;) Но да не забравяме, че ML 63 AMG е по-бърз.... ДОСТА по-бърз от турбинирания Кайен, та не ви знам там как ще ви дойде. Пък някой ден ако имате късмета да ви ускори нещо за около 10сек до 200.... тогава елате да ми кажете какво точно е "страх" :hilezh:

Е хуу де AMG, дъщерен тунинг, ми ай кат ми споменаваш тунинг да споменеме Гембала, Тех Арт тва онва. :hilezh: И Ауди и МВ са халипави в сравнение с Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хууу де quattro GmBH е дъщерна фирма на Audi AG и им изпълнява тунинг поръчките още от време оно. Ако ще говорим за тунинг има МТМ, Nothelle....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че коли които ускоряват до 200км/ч за 20.4сек толкова ви спират дъха. :wall:

Никой не говори за 0-200,не говорим за некви коли,а за 2500+ килограмови джипове,които ускоряват до 100 за 5сек.(Cayenne)...

Не се праи,че не се впечатляваш от това...Говорим за джип базов модел,серийно производство,а не за някакви доработки... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че коли които ускоряват до 200км/ч за 20.4сек толкова ви спират дъха. :flehan: Но да не забравяме, че ML 63 AMG е по-бърз.... ДОСТА по-бърз от турбинирания Кайен, та не ви знам там как ще ви дойде. Пък някой ден ако имате късмета да ви ускори нещо за около 10сек до 200.... тогава елате да ми кажете какво точно е "страх" :)

Бате, не можах да направя 200(пътя свърши), ама до 140-150 стигна сигурно за 10сек.

П.П. iso :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не говори за 0-200,не говорим за некви коли,а за 2500+ килограмови джипове,които ускоряват до 100 за 5сек.(Cayenne)...

Не се праи,че не се впечатляваш от това...Говорим за джип базов модел,серийно производство,а не за някакви доработки... :flipoff:

Разбира се, че се впечатлявам! Но в интерес на истината тези 4 секунди, които МЛ-а е по-бърз до 200 са МНОГО. За това и той определено повече ми грабва вниманието. Cayenne Turbo S пак не ги прави под 18... МЛ-а е трепач от всякъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука в Студентското село пред едно кафенце редовно спират и Q7 и GL и имам възможност да си ги оглеждам спокойно. Честно казано Q7 изглежда като недохранен пред GL. Мерца е в пъти по-внушителен само на външен вид.

Странно! :flipoff: Особено, като се има предвид, колко сероизна е разликата в размерите в полза на Q7! ML-а е по-висок, но Q7 е по-дълъг и по-широк!!! Демек, по-добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Вече е съвсем официално - през втората половина на годината влиза в серийно производство, а предварителните продажби започват до края на годината, тоест след около 12 месеца може и да го видим на живо!

q7_v12_tdi.Par.0056.Image.jpg

Уникална задна броня! ;)

А жалост все още без LED задни сетлини (поне така изглежда), яно ще ги пазят за фейслифта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...