Jump to content

Странен шум???


raiders

Recommended Posts

Малко странен шум чух вчера от задната част на колата (поне така си мисля) нещо подобно на та таа тааа и с увеличаването на скороста се засилва и обратното с намаляването тооо тооо става по разтеглив :?

Изключих двигатела и пак го имаше, а и се появява над 40-50км(при по-малка скорост не го чувам) и всичко това ме кара да мисля че проблема е от задното окачване или задния мост ???Тост нещо свързано с вартенето на гумите или ...???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е лагер!

миналата година сменях - май 30 кинта беше външния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето разгледай тук:

http://audibg.com/forum/viewtopic.php?t=2668

Доста си почесахме езиците по тая тема, освен лагери на главините става въпрос и за разни други потенциални причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На заминали си лагерчета на главините ми изглежда тая работа!

Ами де да знам аз съм сменял преден лагер и знам как вие някак си по на високи го удря :) докато този звук е някак по-тъп, по-глух де да знам то ще си покаже от какво може да е но вече и аз незнам дали идва отзад или съм се заблудил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип, когато ти вие заден лагер шума е доста отчетлив и определено дразни слуха(особено когато вече е доста износен). Може да се разбере и когато вдигнеш задните гуми на крик и завъртиш колелата. Когато лагерчето е много зле се чува виенето и така разбираш от коя страна е. успех и кажи когато установиш какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати не е лагер това ми вие глухо с увеличаванито на скоросто а с намаляване почна да се разтяга все едно касетката ти вие :) образно казано :) нато разбера ще се похваля но със сигурност е нещо свързано с вартеливото движение на гумите, де да знам един реглаж дали ще помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега, на задния мост няма какво да се регулира. Все още мисля, че е лагер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е от накладките - нещо може да се е откачило и да ти задира в барабаните. Пипни джантата дали е гореща, когато покараш малко и я сравни с тази от другата страна- ако има разлика в топлината, значи ще трябва да я отвориш и да се види причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен лично ме интересува дали е опасно да се кара гума която вие.Ако има тука спецове по гумите да се произнесат.На мен една от гумите ми вие леко но е с много добър грайфер и не ми се сменя.Мисълта ми е дали с времето като се поизтърка ще спре да вие или прогресивно ще се прецаква и накрая ще експлоадира пращайки ме по дяволите :evil::):):):):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина някои модели гуми заводско са по-шумни. това не е повод за притеснение- карай и не се притеснявай ако разбира се това е причината. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумата е почти нова но има лека неравност от едната страна затова издава шум.Надявам се с времето или да се оправи или да се прецака тотално :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумата е почти нова но има лека неравност от едната страна затова издава шум.Надявам се с времето или да се оправи или да се прецака тотално :evil:

:):):)

И ти караш такава гума!!!!

Дано поне не е предна, макар че....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е от накладките - нещо може да се е откачило и да ти задира в барабаните. Пипни джантата дали е гореща, когато покараш малко и я сравни с тази от другата страна- ако има разлика в топлината, значи ще трябва да я отвориш и да се види причината.

Това ме подсеща че лятото като бях на море и колата не се движи 4-5 дни после като исках да си трагна ми беше блокирало от ръчната спирачка задния ляв барабан и 1 час се мотах докато отпуснат :?

то не беше почукване по барабана, леко напред лено назад и най-накрая когато вече не виждах друг изход взе че се освободи :evil:

А и как се сваля задния барабан???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При мен също се чува виене но в предната част.Провериха ми лагерите,нищо.Тогава карах с гуми Пирели Р600,смених ги и виенето престана.Сега сложих някякви гуми ЕUROTEC,боклук някякъв неизвестни, но чисто нови, вият като вълци от 30 км.нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи пак си вие и ве4е съм сигурен че е от предницата защото над 40км. по4ва да вие но когато завивам надясно примерно спира да вие, а когото карам на право или завивам на ляво си вие и ве4е почва да се засилва!!! Майстора ми вика само като му казах това без да я гледа-лагер??? ДАли обаче??? А смених предните гуми с нови да не е от това??? Ще сложа новите отзад а старите отпред ш ще видя???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. .

А и как се сваля задния барабан???

почваш да махаш подред нещата - първо капачето, после иам шплент, после една джаджа, ж която влиза шплента и дарйи да не се развие гайката отдолу, после гайката, лагера и барабана вече. Само знай че шплента може да се счупи, така че си купи преди това един за всеки случай. А и като слагаш обратно нещата, гайката не трябва да е супер затегната, щото ще ти се прецака лагера, ама не трябва и да е хлабава, поради същата причина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме подсеща че лятото като бях на море и колата не се движи 4-5 дни после като исках да си трагна ми беше блокирало от ръчната спирачка задния ляв барабан и 1 час се мотах докато отпуснат

то не беше почукване по барабана, леко напред лено назад и най-накрая когато вече не виждах друг изход взе че се освободи

А и как се сваля задния барабан???

Същото беше и при мен лятото беше влязла вода предния ден я бях мил на място после седя 4-5 дни без да съм я карал и въре беше станало мад и маскара. Паля, трагвам и аз съм на баир и трагвам като освободя спирачката, но този пат :wink: :roll: ами стои - няма случайни камани, няма спирачки но :?: 1-ва и сууууууууууррррр задна дясна не мърда. Разглобяваи сваляи - болтове, гума, лагер, барабан/с почукване не става дарпай чукай дарпай 1 час/, после чистене малко шкурка за боклуците, миене на лагерите, грес събирай в обратем ред и ОК ама нервииииии :wink: бързах отмених после пак се уговариях :D. Извод не я миите на място вече след като я мия гледам да сварша някоя работа с нея че да се изпари водата в барабана/ако е влязла за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...