Jump to content

100 2.5TDI 85kw


sashevito

Recommended Posts

От няколко дни съм собтвеник на този автомобил ,и съм много доволен, обаче като го напъна на магистралата до 160км е добре ,после с голяма мъка до 180км , очаквах поне 200-220 да вдига . Някой със същия автомобил може ли да сподели при него как е . Колата е с 6 скорости!

Редактирано от sashevito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш чип и максималната скорост на колата ти ще се вдигне,ако това ще те успокои.Шестата скорост едва ли е сложена за да вдигаш 300 тя е просто за икономия на гориво.Радвай се на колата си и се опитай да я караш разумно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само да ви питам, ако със 115 коня ще прашим 220км/ч, колко ще правим със 150, а защо с 225 неможем и 250км/ч да стигнем?

Пробвай да си на поне 4000 оборота на всяка след първа предавка преди да включваш на следваща възходяща-моята с такъв стил на каране 200 ги прави без проблем от четири години насам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не очаквай да излети, аз А6 ц5 2.5тди 110 кв правя 220 и повече не ще на равно.Въздушното съпротивление при много високите скорости става на втора даже на трета степен затова при фрапантни разлико в мощността разликата в максималната скорост от порядъка на 30 км/ч изглежда нелогична

Редактирано от viper-666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само да ви питам, ако със 115 коня ще прашим 220км/ч, колко ще правим със 150, а защо с 225 неможем и 250км/ч да стигнем?

При бензин и дизел раликата в конете е оправдана от въртящия момент, съвсем нормално е при еднакви конски сили дизела да е по гъвкав над 100км/н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни съм собтвеник на този автомобил ,и съм много доволен, обаче като го напъна на магистралата до 160км е добре ,после с голяма мъка до 180км , очаквах поне 200-220 да вдига . Някой със същия автомобил може ли да сподели при него как е . Колата е с 6 скорости!

По книгата която имам му дават макс 195км/ч

Редактирано от vladim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да си на поне 4000 оборота на всяка след първа предавка преди да включваш на следваща възходяща-моята с такъв стил на каране 200 ги прави без проблем от четири години насам!!!

Точно така до 200 повече едва ли махни катализатора има разлика. Но до 180 трябва да ускорява равномерно и сравнително бързо до 200 малко по-тегаво но ако държиш в обороти колата си ги подържа :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля за А100 говорехте, не за А6.. колкото и да са еднакви А6 е с по-добра максимална скорост.

Гарантирам ви че на равно стандартна 100 2.5TDI неможе да направи повече от 185-190км/ч (реална скорост), ако ще пак турско да стане.

ако искате да правите със 115коня 220км/ч, зна4и имате поне половин тон излишно тегло и доста по-добра аеродинамика (Опел преди време май бяха правили такава изродия с някакъв прототип)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарантирам ви че на равно стандартна 100 2.5TDI неможе да направи повече от 185-190км/ч (реална скорост), ако ще пак турско да стане.

така е километража гре6и с около 3% секи 100 но си е добро постижение новите двигатели с тази мо6ност не са по-барзи :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

МОЯТА СТОТИЦА Е СЕДАН- ААТ 115 К.С. НА ПРАВАТА ОТСЕЧКА ОТ МОНТАНА ЗА ЛОМ,ПЪТЯ Е НОВ И ПЕРФЕКТЕН И СПОКОЙНО СИ ДИГНА 210 КАТО СЪМ ГО ЗАСНЕЛ НА ТЕЛЕФОНА И ЩЕ ВИДЯ КАК ДА КАЧА СНИМКАТА.ДО 160 УСКОРЯВЯХ ВЪРЗО И СЛЕД ТОВА ДО 210 БЕШЕ ДОСТА ПРОДЪЛЖИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЯТА СТОТИЦА Е СЕДАН- ААТ 115 К.С. НА ПРАВАТА ОТСЕЧКА ОТ МОНТАНА ЗА ЛОМ,ПЪТЯ Е НОВ И ПЕРФЕКТЕН И СПОКОЙНО СИ ДИГНА 210 КАТО СЪМ ГО ЗАСНЕЛ НА ТЕЛЕФОНА И ЩЕ ВИДЯ КАК ДА КАЧА СНИМКАТА.ДО 160 УСКОРЯВЯХ ВЪРЗО И СЛЕД ТОВА ДО 210 БЕШЕ ДОСТА ПРОДЪЛЖИТЕЛНО

Още чакаме колега ,давай видео,снимки,квото имаш..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на колко оборота беше с такава скорост?При мен на газ на 3000 -110 км/ч; 4500-160 км/ч; 6000-220 км/ч,нямам снимки, но имам видео и съм го пуснал някъде из форума

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е километража гре6и с около 3% секи 100 но си е добро постижение новите двигатели с тази мо6ност не са по-барзи :hilezh:

Новите коли със същата мощност са по-бързи и по-икономични ;) Гледай килограмите , че А4ката е станала много по-тежка от Ц5а и пак ускорява по-бързо. Макс скорост , никой не го боли и за това се правят да ускоряват по-бързо , не да дигат 300 ... Също така гледайте и ускоренията след 100 и там е истинския напредък .

Колегата със 180км/ч - пробвай макс скорост на 5та, не на 6та , може да не ти стига мощност за 6та , защото тя е за икономия и със много по-малко предавателно число . И избягвай да се правиш на състезател - нито колата , нито мотора за подходящи а си е тъпа работа , като цяло ...

ПС: махнете тая скорост по километражи - сложете един ГПС и тогава снимайте :flipoff:

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с А6-та 140 коня обаче,на равно с хора 220 по километраж и правих.На права с лек наклон сам 240 по километраж.Ама на 240 с а6,не е кат с А8 ,така че съвета ми е макс до 200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите коли със същата мощност са по-бързи и по-икономични ;) Гледай килограмите , че А4ката е станала много по-тежка от Ц5а и пак ускорява по-бързо. Макс скорост , никой не го боли и за това се правят да ускоряват по-бързо , не да дигат 300 ... Също така гледайте и ускоренията след 100 и там е истинския напредък .

Колегата със 180км/ч - пробвай макс скорост на 5та, не на 6та , може да не ти стига мощност за 6та , защото тя е за икономия и със много по-малко предавателно число . И избягвай да се правиш на състезател - нито колата , нито мотора за подходящи а си е тъпа работа , като цяло ...

ПС: махнете тая скорост по километражи - сложете един ГПС и тогава снимайте :)

Г-н Специалисте по дизеловите с4 кажи си чесно карал ли си такова животно а :hilezh:

На 5 предавка моторът вдига доста големи обороти и повече от 220 дори по нанадолнище не мисля, че може ако не се лъжа пробвах веднъж и изключи помпата :hilezh: та в тоя ред на мисли трябва на 6-та да се пробва максималната :)

Пич коя а4-ка б5 ускорява по -бързо 90% от в6-те са умрели ама като ти казвам умрели така разбирай и данните на хартия не ги гледай. Искам да ми посочиш коя а4-ка с 2.5 е по-икономична че ще умра от смях :( Единственото им предимсво и недостатък е турбото с променлива геометрия което е значително по-пъргаво но и източник на чести проблеми поради много причини...

а тва на 5-ка е почти безмъртно и значително по-здраво :)

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5 предавка моторът вдига доста големи обороти и повече от 220 дори по нанадолнище не мисля, че може ако не се лъжа пробвах веднъж и изключи помпата :hilezh: та в тоя ред на мисли трябва на 6-та да се пробва максималната :)

човека каза , че не може повече от 180 - на 5та ще направи повече от 180 със сигурност , а вие дето си мерите максималната скорост по нанадолнище ще ме уморите от смях :hilezh::hilezh: :hilezh:

Пич коя а4-ка б5 ускорява по -бързо 90% от в6-те са умрели ама като ти казвам умрели така разбирай и данните на хартия не ги гледай. Искам да ми посочиш коя а4-ка с 2.5 е по-икономична че ще умра от смях :flehan: Единственото им предимсво и недостатък е турбото с променлива геометрия което е значително по-пъргаво но и източник на чести проблеми поради много причини...

а тва на 5-ка е почти безмъртно и значително по-здраво :hilezh:

Първо хвани и си подреди мислите - "Пич коя а4-ка б5 ускорява по -бързо 90% от в6-те са умрели " - това какво означава ? Че Б5 и Б6 ускоряват по-бавно от Ц4 или че Б5 ускорява по-бързо от Б6 ? Първото няма да го коментирам , за второто - първите Б6ци същите двигатели , като на Б5 , нормално една Б6ца , която е със 200 кг по-тежка от Б5 (и значително по-просторна) да има подобно ускорение .

Аз под нови , имах впредвит НОВИ коли , не такива на 10-15 години като Б5 и Б6 !

Вече здравината е друг въпрос ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата с комбито който му е смешно,скоро ще кача снимката.В телефона ми е,трябва да е кача на диск и после да е прехвърля в моя комп.Нов съм в форума и трудно се оправям,но ако трябва ще е пратя на имел на някой колега и той ще е качи.Съжалявам,че не снимах и оборотомера,много ме е яд!!!!!!!! Но следващия път като си ходя,а това ще бъде сигурно другата седмица ще направя подробно видео.Колата ми не е с чип и спокойно мога да кажа,че тази стотица с този мотор спокойно си прави над 200.Предполагам че този мотор на А6 ще е по-добре и затова бих заменил моята стотица за А6.Засега толкова от мен скоро очаквайте видео!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля за А100 говорехте, не за А6.. колкото и да са еднакви А6 е с по-добра максимална скорост.

Гарантирам ви че на равно стандартна 100 2.5TDI неможе да направи повече от 185-190км/ч (реална скорост), ако ще пак турско да стане.

ако искате да правите със 115коня 220км/ч, зна4и имате поне половин тон излишно тегло и доста по-добра аеродинамика (Опел преди време май бяха правили такава изродия с някакъв прототип)

Съгласен съм,че А6 е по-добра от 100,повече мощност,по-добри показатели,по-нова и т.н.,но не говори глурости,че Ауди 100 не може да направи повече от 180-190 км "реална скорост" и какво значи реална скорост? Ти как е мериш тая реална скорост,защото аз моята е меря по скоростомер? Гумите са ми 195/65/15 както ми пише в книжката,не съм от тия които се правят на по специалисти от производителя и слагат фланци,валяци вместо гуми и после има разлика в скороста.А дори и да има такава разлика тя е в рамките на допустимото и много минимално!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти как е мериш тая реална скорост,защото аз моята е меря по скоростомер?

Ами колега , скоростомера , дава около 10 км/ч отклонение при 200 :f_ck_you: Реална скорост се нарича , тази измерена със ГПС - даже тея от 150-200 лева са достатъчно точни за целта :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега , скоростомера , дава около 10 км/ч отклонение при 200 :f_ck_you: Реална скорост се нарича , тази измерена със ГПС - даже тея от 150-200 лева са достатъчно точни за целта :hilezh:

10% е по вярно твърдение, дори повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де,виждам,че някой хора тук имат отговор за всичко и са компетентни във всяко отношение и знаят повече от инжинерите от Инголщад и как не са ги оценили още там?!?!?!?! Ачо без да се обиждаш не искам да споря с теб и да те обида,но ти присъстваш във вяка тема,компетентен си и знаеш всичко! Със сигурност съм по голям от теб и ти казвам че не можеш да знаеш всичко! Относно меренето на скороста излишно е да спорим това което показва на колко отговаря! Смешно е!Хората са произвели този автомобил с тези уреди,а не аз да си меря скороста с друго.Колкото ни да отговаря тази скорост тя е 210 или на другите коли е точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега geniaudi69 имаш климатроник нали ? ако имаш пусни си го на така по спомен или 51 или 17канал там дигитално ще ти изпише скоростта в прозорчето за вентилатора или температурата забравил съм вече но със сигурност става.(ако ги нямаш комбинациите имаше ги в търсачката)

При сток размери на гумите и показание на таблото 100км на климатроника е 97км ч при 160\154 предполагам на 200 е пак с около 3-4% повече от реалната тва за а6 с4.

На с5 километража според мен показва твърде оптимистична скорост и отклонението субективно ми се струва по-голямо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега geniaudi69 имаш климатроник нали ? ако имаш пусни си го на така по спомен или 51 или 17канал там дигитално ще ти изпише скоростта в прозорчето за вентилатора или температурата забравил съм вече но със сигурност става.(ако ги нямаш комбинациите имаше ги в търсачката)

При сток размери на гумите и показание на таблото 100км на климатроника е 97км ч при 160\154 предполагам на 200 е пак с около 3-4% повече от реалната тва за а6 с4.

На с5 километража според мен показва твърде оптимистична скорост и отклонението субективно ми се струва по-голямо :rolleyes:

Ц5 - на 130 си със 124 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...