Jump to content

Действат ли балоните


Bobu

Recommended Posts

при евентуална злополука (недай Боже) airbaga действа само при закопчан колан или не е задълже?

задълже!!!

щото :lol::flehan: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъ...на Тотка (Тойотата) пишеше, че сутиена не се отваря ако нема коланче. Иначе като няма какво да ти фиксира тялото на седалката и може балончето да те осмърти зорлем заради стойката дето ще заемеш при удара....Т.е. производителя не се наема да те пази ако не знае къде ти е тялото в момента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изрично в колата няма сигнализатовр за поставен колан,не е задължително да си колан,за да се задействат възглавниците (така смятам),но ако зора е да си счупиш врата - или се забий в стената със 120 и с колан,или с 60 без колан - възглавницата ще ти помогне (понял?)

Редактирано от fox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е толкова хора карате 4-ки, включая и аз..няма ли датчици под дупето, дали има някой на седалката или нема, че да казва да се отваят ли торбите или нем. Бтв с 4 такива съм, поне виждам отстрани на седалките да пише Airbag. КокоНай сигурая ли си, че без лента през мен, беците не отварят :flipoff: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има датчик(като мрежа) само на пасажерската седалка. А в книжката пише, че възглавниците се отварят и без поставен колан, но моята е 2001!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж ги пробвах.... небачкат :flipoff: кат си без колан де ( сеат инка 97г.)

Даже полиця ми се пънеше да ми добяви и това в АКТ-а,

Като го питах от де е толкова сигурен, ми каза, че се отваряли само при поставен колан,

иначе можело да ти ударят колата на паркинга някоя вечер и сутринда дя я намериш

с отворени еърбеци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж ги пробвах.... небачкат :flipoff: кат си без колан де ( сеат инка 97г.)

Даже полиця ми се пънеше да ми добяви и това в АКТ-а,

Като го питах от де е толкова сигурен, ми каза, че се отваряли само при поставен колан,

иначе можело да ти ударят колата на паркинга някоя вечер и сутринда дя я намериш

с отворени еърбеци

С тези примери направи убиват коня! Без контакт малко трудно ще се отворят. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли до колко км/ч не се отварят в случай, че си колан?! Че аз съм се удрял не много силно, но все пак,колата имаше големи поражения и не се отвориха.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е SRS може и без колан

Не знам да има Ауди,на което да пише SRS-AIRBAG,такива има прмерно при Форт.Да отбележа само че виден Търновец се въртя 2-3 пъти през таван с Туарег с четири човека в джипа,никой не е имал колан,нито една възглавница не се е отворила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да има Ауди,на което да пише SRS-AIRBAG,такива има прмерно при Форт.Да отбележа само че виден Търновец се въртя 2-3 пъти през таван с Туарег с четири човека в джипа,никой не е имал колан,нито една възглавница не се е отворила.

Па то е било лютеница бе! :stupid::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи върти го печи го... ако нямаш колан, няма балони? Няма датчици примерно на седалката дет да усещат че има седнало дупе отгоре...пфу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези примери направи убиват коня! Без контакт малко трудно ще се отворят. :bia:

хехе и аз така си помислих, но не ми се занимаваше, имах други грижи :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди две години се преобърнах с пасат 4- 99година, бях без колан но се отвори ербега които е в седалката- така че и без закопчан колан при мен сработи на 100%-изпитах го лично на главата си.парадокса при мен беше че на приятелката която се возеше до мен ербега не се задейсва въпреки че нейната страна беше доста по намачкана и си беше сложила колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди две години се преобърнах с пасат 4- 99година, бях без колан но се отвори ербега които е в седалката- така че и без закопчан колан при мен сработи на 100%-изпитах го лично на главата си.парадокса при мен беше че на приятелката която се возеше до мен ербега не се задейсва въпреки че нейната страна беше доста по намачкана и си беше сложила колана.

Някъде из форума беше писано , или пуснат линк (не се сещам точно) , че пиропатрона стареел и след определено време било необходимо да се смени с по-пресен, че иначе можело и да не сработи .

Възможно е и при теб да се е получило нещо подобно.

Иначе, при тия "търговски" хватки, дето им се прилагат тука в БГ на колите ни - не можеш да бъдеш 100% сигурен , докато не ти потрябва , недай Боже :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам и да узнавам при какви условия се отварят

А защо написа този пост тогава? За тренировка ли? Моля, не пълнете темите с безмислени коментари!!!!!!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези примери направи убиват коня! Без контакт малко трудно ще се отворят. :blink:

А бе кво знаеме ние, я гледай "Умирай трудно 4" оня малкия гений как ги отвори беците на една 5-ца само с шут по предната броня(без контакт, без гяволи) :blink: Още си се смея кат се сетя. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам и да узнавам при какви условия се отварят

А защо написа този пост тогава? За тренировка ли? Моля, не пълнете темите с безмислени коментари!!!!!!

Прости дръзновението ми да изразявам мнение. Вече само ще чета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че колкото модели толкова концепции. А и концепциите при един и същи производиел също еволюират. При Тойотата има датчици на седалката до водача, и на коланите. Ясно е че колата като се движи има на седлката някой. Същото е и с Аудито. Спомняте ли си Хамъра на фигурсита....имаше отворен само неговия бег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При някои модели има възможност за изключване на пасажерската възглавница.Какъв е смисъла да са прави това,ако без колан не се задйства възглавницата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...