Jump to content

Бензинджий слагате ли добавки в бенца?


Recommended Posts

Въпроса ми е някой слагал ли е разна добавка в горивото.Не толко за повишаване на октана,колкото за прочистване на системата.Чета тука от няколко дена че има такива които разграждат водата събрала се в резервоара и по тръбите и пазят от замръзване. Та има ли смисъл от такива неща ? И ако има кой какво слага ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал ацетон.

Без някакъв видим ефект.

Относно вода в горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има такива които разграждат водата събрала се в резервоара

да разгражда водата? брей туй ако ставаше ей така с някаква вълшебна отвара, то щеше да е "водородна икономика - здравей, здравей!" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Only 95 OMV.

Аз пък хич не им се кефя на горивото на тея ОМВ... преди амо там сипвах ам нещо не беше както треа... са Лук ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само веднъж съм слагал като си мислех че имам проблем с горивото - е, проблем нямаше с него т.е. друг беше проблема, но от добавката нито загубих нито спечелих т.е. загубих само парите които дадох за нея - ефект нулев. Никога повече не съм слагал и никога няма да сложа пак някаква добавка в горивото.

Ако се съмняваш че бензина е кофти, зареди по-качествен бензин няколко пъти и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми с горивото нямам.И аз зареждам само на ОМВ. Просто исках да видя има ли смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е някой слагал ли е разна добавка в горивото.

Слагали сме от всичко. Ефектът по-скоро се определя като PLACEBO, т.е. ефектът се регистрира в мозъка!!!

Поне ако една кола е изправна, не би трябвало да има някакво видимо подобрение. Не казвам, че не си вършат работата, но го правят тихо и неусетно. Ефектът от тях е по-скоро превантивен, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектът по-скоро се определя като PLACEBO, т.е. ефектът се регистрира в мозъка!!!

Не го познавам лично този PLACEBO :musik: , макар че съм слушал за него, но веднъж, след едно зареждане на бензиностанцията срещу гара "Подуене" (мисля че беше "Темпо"), за която мисля отделна тема да сложа, колата ми издаде едно уморено УФФФФФФ! и ме остави току след тунела "Троянови врата". Посред мрак и зима. На надолнище и на десен завой, който шофьорите често сечат, влизайки в аварийното... Пътната ми излезе 120 кинта и 180 минути. На сутринта сипах няква добавка, след няколко часа си запалих и си се прибрах от сервиза без въобще да влизам в него. Бях карал тази кола с BG бенз едва няколко месеца.

А относно бензиностанцията от по-горе: излъгах се няколко пъти да зареждам там, докато разбера, че плащайки за литър, реално получавам не повече от 650 мл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сутринта сипах няква добавка, след няколко часа си запалих и си се прибрах от сервиза без въобще да влизам в него. Бях карал тази кола с BG бенз едва няколко месеца.

Не ги отричам напълно, просто според мен добавките имат по-скоро профилактичен характер. Иначе съм чувал, че добавките, които се слагат в горивото, могат да действат в няколко основни направления:

1. Хомогенизиране на горивото (склонен съм да го приема)

2. Изолиране на водата (също по-скоро да, отколкото не. Обаче тя водата си остава в резервоара, не може просто да се изпари)

3. Почистване на горивната система (приемам го, но отново с лека доза съмнение в крайния резултат)

4. Намаляване на разхода в резултат на подобряване на изгарянето (те тука нищо не моем да каем, оти не вдевам. Плюс това, ако вместо 12/100 разхода ми падне на 11,950 на 100 км., то добавката излиза твърде скъпа)

5. Повишаване на октановото число (ха-ха-ха)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лики моли (почистване инжекцион)

Редекс червената гъста течност- (стабилизатор за горивото + почистване)

Понякога СНАП или Сонакс за почистване на инжекторите.

Карам със 95 Випауър, ОМВ 100, или ЕКО 100

А по принцип съм на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги отричам напълно, просто според мен добавките имат по-скоро профилактичен характер. Иначе съм чувал, че добавките, които се слагат в горивото, могат да действат в няколко основни направления:

1. Хомогенизиране на горивото (склонен съм да го приема) - Това какво е (хомо...)?

2. Изолиране на водата (също по-скоро да, отколкото не. Обаче тя водата си остава в резервоара, не може просто да се изпари) Водата не се изолира а се разтваря в горивото и се транспортира в двигателя. Това става с ацетон и/или спирт. Твърди се че е вредно. Има статия по въпроса (виж линка в началото).

3. Почистване на горивната система (приемам го, но отново с лека доза съмнение в крайния резултат) Свързано е със следващият въпрос.

4. Намаляване на разхода в резултат на подобряване на изгарянето (те тука нищо не моем да каем, оти не вдевам. Плюс това, ако вместо 12/100 разхода ми падне на 11,950 на 100 км., то добавката излиза твърде скъпа) Доказано е че някои видове добавки "ремонтират" инжектори без разглобяване. Тествано по сервизите.

5. Повишаване на октановото число (ха-ха-ха) Тези "октан бустери" по бензиностанциите за нищо не стават. Но пък става с толуол. Та не е съвсем "ха-ха". Друг е въпроса кому е нужно повишаване на октановото число.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагам добавки за почистване на дюзите/инжекторите. Ама слагам квото намеря.. За сега съм пробвал STP, REDEX и не съм имал проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирт за горене. Един два пати в годината, особенно преди зимата. Свързва се с водата и "изгарят" заедно.

"смесва" искаш да кажеш ? щото в химията няма познато съединение на спирт с вода ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е химично съединение, просто водата се разтваря в спирта - на ниво молекули. От друга страна спирта се разтваря в бензина. Това е на ниво привличане моежду молекулите и така сместа става хомогенна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...