Jump to content

НЕ ХОДЕТЕ В СЕРВИЗ Audi...


poni

Recommended Posts

Здравейте колеги,днес ходих в сервиз на Ауди в Бургас и направо ми одраха кожата... За смяна на: масло на двигателя,маслен филтър,горивен и въздушен филтър и тампон на деференциала (на куатрото) ми взеха 570лв. (петстотин и седемдесет лева).Е кажете ми това ако не е пладнешки обир,аз ще се метна от варненския мост :blackey: .

До сега винаги сам ходил в сервиз Мерцедес в Сланчев бряг,там за смяна на масло (Кастрол,сащото като в Бургас)и всички филтри по колата ми взимаха кам 170-180лв.,в Бургас направо удариха ГЪЗЪ В ТАВАНА,бах тяхната м**а... Понеже днес ходих кам Бургас и си викам аре тук ще го сменя тва масло...бааахти и грешката дето направих :hilezh:

Човек докато не се опари...

КОЛЕГИ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ,ТЕ СА И НЕ КОМПЕТЕНТНИ... (поне в Бургас де... )

PS:Докато бях там докараха Ауди А8 4,0 TDI от новите,със скасана верига на двигателя... горкият човек,кой знае колко ще го изръсят?!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е много спор няма, но само не разбрах ти защо не си питал още в началото колко ще излезне процедурата, поне горе-долу. :o Ако ти бяха споменали даже за сума близка до тая, можеше да се обърнеш и да си заминеш пак на старото място. Та?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано колега цената си е напълно нормална за официален сервиз. За сравнение на мен за монтиране на страничен джам ми взеха 80лв в Юнитрейд при условие, че същата процедура струва 5лв в Кобра. Впрочем предполагам пазиш фактурата ? Може да сложиш по-подробно кое колко е струвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия "ОФИЦИАЛНИТЕ" май дерат кожи по германски разценки по еди колко си ЕВРО на час. :o

Ама прави са колегите да те упрекват , че първо се пита , за да няма после ООООХХХ...... :o:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам неприятното чувство, че въпросният тампон е бил жестока цифра. Все пак коя година е колата??? :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на не питам...кво да направя,никога не питам за такива работи.Дали сам газар или не...незнам,не са ми проблем такива сметки,но просто тази услуга не струва толкова.Ако ще и по европейски цени да бачкат,за никакъв хуй не стават.Преди двайсетина дни за малко да ме накарат да сменя турбо за 3000лв.,турбото не работеше добре и те ми викат сменяй,а каква е причината че не работи никой НЕ ЗНАЕ (тва да не е крушка да изгори? ). Оказа се че са запушени катализаторите,един приятел ги резна,изтърбуши ги и турбото трагна,колата трагна,а аз икономисах 3000лв.Така че колеги,който ги защитава...мноо поздрави.Не казвам че всички са некадърни,но в случея...

Добрите майстори са трагнали от там,и сега си имат свои сервизи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм доволен от сервиза на АУДИ в Стара Загора. Смяна на гумички 120 лв. всичко (гарнитури, семеринги, гумички, труд.... и т.н.) Мислех да ги сменям сам, но нямах време за експеримент... По принцип смятам че е по-сериозна работа от смяна на масло :o ... Но аз си ги питам предварително колко ще ме чарджнат :o

Маслата и филтрите си ги сменям сам - става елементарно... а е и забавно, освен това оглеждаш колата си за евентуални други проблеми отдолу :hilezh:

P.S.Иначе имал си пари - дал си :hilezh:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате като не са ти проблем тия кинти я фани черпи по един сервиз и ние да намажем по някой тампон и малко масълце:oСпоред мен сумата за сервиз от този ранг никак не е висока. Има и по фрапантни случаи. Малко са ти взели. Що не им остави някоя стотарка бакшиш за добре свършената работа.Не се сърди за резкия ми тон, ама сам си влязъл на вълка в устата. Как няма да питаш колко ще ти струва всичко. Разбрахме че си пачка и сигурно си бършеш ануса (айде да го кажа - гъза с пари). Ами ако бяха поискали да те онодят сега какво щеше да пишеш?

Сигурно темата щеше да е със заглавие" НЕ ХОДЕТЕ В СЕРВИЗ Ауди , защото ще ви онодят в буквалния смисъл на думата"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този тампон не струва повече от 50-60 лева

Къде бре душко??? В производните на Илиянци магазинчета ли. :o Ще те почерпя за информацията. :o

SLAF е казал точно и ясно - около 400 лв за оригинален. Останалото са ментаци и то долнопробни, а май и въобще не смеят да ги правят.

Аз веднага надуших, че това е причината за цифрата. Останалото е както си е мислел колегата, но наистина е трябвало настойчива да попита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде бре душко??? В производните на Илиянци магазинчета ли. :o Ще те почерпя за информацията. :o

SLAF е казал точно и ясно - около 400 лв за оригинален. Останалото са ментаци и то долнопробни, а май и въобще не смеят да ги правят.

Аз веднага надуших, че това е причината за цифрата. Останалото е както си е мислел колегата, но наистина е трябвало настойчива да попита.

Тампона е около 350 лв.

Съвсем нормална цена в случая!

П.П. И аз надуших ама докъто ми зареди страницата темата вече е към края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи нормална цена :hilezh:

Аз все си мисля че в тези AUDI сервизи не е чак толкова скъпо, освен това почват и да се стараят вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона е около 350 лв.

Съвсем нормална цена в случая!

П.П. И аз надуших ама докъто ми зареди страницата темата вече е към края.

Цената на оригиналния също може да бъде и тази. Някои дилъри продават оригиналната част с 10 - 15% отстъпка и това даже им прави чест. Говорим при монтаж в техен сервиз. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вище кво ве хора...вие май не разбрахте за кво става въпрос.Аз тази тема не съм я писъл да се ОПЛАКВАМ пред вас,а просто да споделя.Дали сам баровец или не,дали си барша гъзъ със стотачки или не,това си е моя работа.И да кажа на ''складовите артелчици на форума'' в момента даржа фактурата от сервиза и на нея пише,че въпросния тампон струва 90ЛЕВА С МОНТАЖА,може и да струва 400лв. но не и в Ауди Бургас(между другото съмнява ме да струва толкова и в Софиа,или кадето и да е)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вище кво ве хора...вие май не разбрахте за кво става въпрос.Аз тази тема не съм я писъл да се ОПЛАКВАМ пред вас,а просто да споделя.Дали сам баровец или не,дали си барша гъзъ със стотачки или не,това си е моя работа.И да кажа на ''складовите артелчици на форума'' в момента даржа фактурата от сервиза и на нея пише,че въпросния тампон струва 90ЛЕВА С МОНТАЖА,може и да струва 400лв. но не и в Ауди Бургас(между другото съмнява ме да струва толкова и в Софиа,или кадето и да е)

Е тогава баце са ти съдрали кожуха :hilezh::hilezh::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да видим тази фактура сканирана... да знаем каде са надписали сметката....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам скенер,но обешавам при първа възможност ше я кача.Аз на нея нищо не мога да разбера-само за майсторлак има 130-140лв. ,като я кача тук и вие ще я видите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам скенер,но обешавам при първа възможност ше я кача.Аз на нея нищо не мога да разбера-само за майсторлак има 130-140лв. ,като я кача тук и вие ще я видите...

В лева ли е цената на тампона? Защото в аутотехника фактурират в евро без ддс и крайната цифра вече я обръщат в лева. :hilezh:

Но колегите са прави за това че трябва да се пита. И аз като теб, без да питам смених масло и филтри и ме треснаха 30 евро без ДДС. Само за труд говорим. И вече питам за всичко. :hilezh:

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно в бургас сервиза е много зле самите монтьори споделят че клиентите бягат заради цените, а управителя казва че от германия от ауди ги дьржали стриктно и те не били виновни за това...( пьлни глупости на таркалета ).... далече от този сервиз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз оня ден си сменям зимни със летни гуми, и понеже ги знам майсторчетата щото едни лети джанти връткахме(по-точно те ме знаят че съм маниак за колата си) и ми зеха 25лв., то и аз не питах преди т'ва де!

Нищо лошо ама досега са ми зимали се по 16лв., и му викам "батка нови ценички а?, я ми направи разбивка по колко излиза на гума? 6.25 ли?

Бате(и той нагъл, влезе ми в маниера), тия твойте са 15' затова :nixweiss::hilezh: - сигурно ако дойда с Тико(неговите май беха 12'), ще ми дадът некой лев :lupe:)

И то щото на един комшия преди мен(който беше там ми каза че на него 20лв. му зели за Фиат Типо...), викам сигурно ламер-че изглеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето го въпросния тампон, който подпира опашката на задния дифф.

ако на нещо друго казваш тампон на куатрото си е твой проблем

номера му е 8A0599133B и цената му е над 350 лева със сигурност

http://avtozoom.ru/product/87605/

http://www.purems.com/products/product.php/II=1731

няма да те обиждам във форума защото имам друго виждане

и не ми пиши ЛС

ела ми кажи на живо колко си баровец

mountsbs.jpg

Редактирано от SLAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олее, вие смачкахте човека.Вместо да го успокоите и да му кажете че в други алтернативни сервизи..(пример - INDcommece - 1200 лв )..за същата процедура щяха да му вземат повече .. Ей :nixweiss: ще накарате човека да си сложи въжето. Не така :hilezh: не бива..Бъдете по толерантни :lupe:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, как може да ходиш на сервиз и да не питаш предварително колко пари ще ти струва горе-долу??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...