Jump to content

Подгряващото на дясното огледало не работи...


Tuchev

Recommended Posts

Днес се борих с тия огледала... Но ударих на камък, винтчетата отдолу, на капачетата, са клеясали и успях да развия само едно, а на друго прецаках главата и сега няма развиване, скъсах си нервите час и половина с тях. Някакъв друг начин за достъп до вътрешността на огледалото има ли освен през това капаче в долната му част?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хаха колко от вас са на електромер в колата :f_ck_you:

Понеже във всички по-малки градове се краде ток, им начисляват и потреблението от автомобила. Особено в Пловдив, почти всички са с такова устройство на мигачите ;) в селата и на фаровете. Затова не се учудвайте колкото и да е тъмно като се разминавате с Москвичи без светлини.

Между другото и пред мен стои същия проблем, само че на А6. И да къркам и да не къркам, стана си студено и искам огледалата да ми греят. Затова утре на гледачка...ако познае къде е проблема ще пиша!

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме с нетърпение, че много дразнещо така... <_< Между другото, и пръскалките не се греят, сигурно има общо с огледалата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме с нетърпение, че много дразнещо така... :respekt: Между другото, и пръскалките не се греят, сигурно има общо с огледалата...

Всичко е свързано - пръскалки,огледала,заден прозорец...Аз все още не мога да разбера какъв е проблемът!Някой ако го намери - нека да сподели защо не работят тези неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ли се занимавате с тея огледала ебани...Освен да зема да развия моите и да видя какво е положението...Поне знам, че се развиват лесно моите :)

Доста е кофти като се запотят, ама гледаите положително, поне ви се грее задния джам... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета фърлихте ме в тъча ! същия проблем имам аз си мислех че огледалата дори не ми се подгряват .... ще се ходи да ги гледат ... а това за прибирането им за коя година кола говорим ? мойта е 97 края 1.9 ТДИ има ли такава ЕкСтРа :hilezh: иначе отзад стъклото е ток !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибирането е по-рядко срещана екстра. Има нарисувано вътре на врътката една допълнителна картинка, която означава, че има прибиране. Моята такова със сигурност няма. Колкото до подгряването, чакам малко да се затопли времето и ще се захвана сам да си ги оправя, дано не се налага да ги отварям самите огледала само, че ще ми се разкаже играта с тия скапани болтчета. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма гадост с тия огледала! Изчетох и една камара руски форуми и в крайна сметка се оказва ,че е най-срещания проблем при всички Аудита. Никой не може да каже до коя година се включва от копчето за подгряване на задното стъкло, а има и автоматични. Как става автоматично и какви са тия сензори и къде са, никой не знае. А и как да разбереш дали са автоматични или не също не се знае, понеже не работят. Изобщо не е ясно откъде да се тръгне. При мен в едното има верига, а реотана на другото е изгорял.Да ама и здравото не работи и не знам как да го включа. И да пробвам да го оправям, не знам откъде да тръгна. Питах кой ли не и всеки вдига рамене. Тъпа история. Освен да се науча да гледам на боб или ако в скоро време не придобия някакви паранормални способности, не виждам как ще ги оправя.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от онези дни забелязах ,че не ми греят огледалата и взех едно огледалце и гледайки отдолу на огледалото установих ,че се беше измъкнала едната клема.Набутах я с помощта на една отвертка и се оправи.А дясното, всичко му е на място ,ама нямаше как да пъхна мултицета да видя да не би да е изгорял нагревателя.Всъщност ,самото стъкло не се ли вади с дърпане напред- гледах некви щипки има ,чрез които се захваща,ама не посмях да дърпам силно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ако не ви греят огледалата значи са им изгорели нагревателите. Колкото до това от къде се пускат, до 97 са с задния реотан след това забелязвам че са вързани директно при поддаване на контакт тръгват да греят защо и аз не знам! Изглежда има някакъв датчик най вероятно към климатроника и заработват при по ниска температура! Решението е нови стъкла има ги сини с нагревател 35лв и с един кабел към копчето на реотана иначе колко ще работят като греят постоянно никой не знае! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ако не ви греят огледалата значи са им изгорели нагревателите. Колкото до това от къде се пускат, до 97 са с задния реотан след това забелязвам че са вързани директно при поддаване на контакт тръгват да греят защо и аз не знам! Изглежда има някакъв датчик най вероятно към климатроника и заработват при по ниска температура! Решението е нови стъкла има ги сини с нагревател 35лв и с един кабел към копчето на реотана иначе колко ще работят като греят постоянно никой не знае! :P

Те няма да греят постоянно колега, самоизключват се както и нагревателите на задното стъкло.Преди да се купят стъкла трябва да се премери дали работят старите, за да се знае къде е проблема.Аз при мерно си сменях огледалото, старото стъкло в нова кутия(счупиха ми огледалото), но незнам дали тоя дет слага огледалото г ое вързал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ако не ви греят огледалата значи са им изгорели нагревателите. Колкото до това от къде се пускат, до 97 са с задния реотан след това забелязвам че са вързани директно при поддаване на контакт тръгват да греят защо и аз не знам! Изглежда има някакъв датчик най вероятно към климатроника и заработват при по ниска температура! Решението е нови стъкла има ги сини с нагревател 35лв и с един кабел към копчето на реотана иначе колко ще работят като греят постоянно никой не знае! :D

Точно това е колеги,изгорял лентов нагревател на огледалото :) .За жалост при опита ми да го разлепя и евентуално възстановя прекъснатата пътечка счупих стъклото :respekt: :respekt: :) (дясното при мен) и сега ще търся ново.(къде ги има нови на 35 левчета колега,че аз нещо не ги намирам на тая ценица?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x на koksi и NIKO. Но как се сваля самото стъкло за да стигнеш до реотана? Не ми се напъва, че ще взема да счупя огледалото. Развих двете винтчета отдолу, свалих пластмасата, но така и не мога дори да видя реотана. Колата ми трябва да има въпросното реотанче - 1999 година е, а и дясното си работи. И се включва автоматично!

Редактирано от Пламен П
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от тия огледала. На старата каруца Вектра 90г. си бачкаха без проблем, а колата беше на 100 години. Тук баси проблемите, баси чудото. Поне да знам как да извадя стъклото без да развивам винтчетата...а пък и колегата каза, че не става да се извади стъклото само с развиването им...Не може ли с дърпане навън на стъклото, никои ли не е демонтрирал тия проклети стъкла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никои ли не е демонтрирал тия проклети стъкла?
Очевидно никой не е рискувал .... днес пак ги разглеждах отвътре (само голямото,че в другото нищо не се вижда) и си мисля вече, че това е невъзможно - защото щипките са затова,да натиснеш огледалото и да го законтрят към тялото- а обратния вариант е невъзможен- аз като гледам там са 8 щипки ,с мъка можеш да освободиш 4...след това остава или късмет или каско :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стаклото се сваля като-пахаш нещо отверка например между стаклото и пласмасата и леки4ко и внимателно напаваш

ама леко да не го с4упиш ,зна4и стаклото е хванато за ябалката която се движи с едни заб4ета

само дето моита колица се оказа 4е няма подгряване пак има един куп екстри ебати глупоста -нещо толкова елементарно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x на koksi и NIKO. Но как се сваля самото стъкло за да стигнеш до реотана? Не ми се напъва, че ще взема да счупя огледалото. Развих двете винтчета отдолу, свалих пластмасата, но така и не мога дори да видя реотана. Колата ми трябва да има въпросното реотанче - 1999 година е, а и дясното си работи. И се включва автоматично!

Нагревателя(реотана) не можеш да го видиш така лесно,защото е покрит с една двустранна черна лепенка(дали не е и вграден вътре?),представлява един пластмасов трислоен лист като средния слой е нагъната като мозъчни бразди :hilezh: токопроводима пътечка(демек нагревателя) на двата края на която са запоени и контактните щифтове за захранването.А и дали е с подгряване познаваш на секундата-ако от стъклото излизат две кабелчета на буксички,значи си подгряван!!! :hilezh:,ако ли не,сори ама немеца те е орязал. Та свалянето на стъклото е повече от елементарно,просто надигни с тънка отвертка двете долни куки,които държат огледалото към серво механизма и вече откачени просто бутни стъклото НАГОРЕ за да можеш да откачиш и горните куки-после то си пада в ръчичките :hilezh: само.Оттам следва елементарна проверка с мултицет дали е здрав нагревателя(за жалост е почти невъзможно да се поправи,докато отлепиш пластмасовия държач ще ти се стъжни,а и е почти сигурно че при напъването ще се прекъсне и без това проблемния нагревател-нежен е като девствено дупе :flehan:).

А при колегите които не успяват да развият едното или двете болчета на сервизното капаче отдолу...........,ами самия кожух на отледалото позволява известна свобода на движение,един вид е "гъвкав" и може да се "усуква" и "огъва".....до известна степен,така че да позволи да се пъхне в процепа между капачето и корпуса тънък нож и да се надигнат прословутите кукички.....,но все пак трябва да знаеш какво и къде правиш(действа се почти на сляпо!!!),че пластмасите там(особено серво двигателчетата за движението нагоре-надолу) са доста чупливи.С две думи ако сте от Варна заповядайте,аз съм свободен и не пия бира :unsure: ,ще измислим нещо.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега не се бях замислял дали имам подгряване на огледалата, ама сега ме замислихте...

На А4та - 96г все си мисля че няма, тя няма и автоматично прибиране, ама на А6-96г има автоматично прибиране, а казахте че това е по рядко срещана екстра, тя дали има такова подгряване.

Имаме също така и А6-99г, ама и при него не ми се е случвало да подгравя, та въпроса ми е как да разбера има ли я тая екстра, не че и да я има щом не работи ша успея да я подкарам ама поне да си знам :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е А4 95-та и на стъклото на огледалото с очите си съм виждал нагревателите и буксите с който се връзват, съответно не вярвам да има жици и нагревател и пък да не работят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен дясното постоянно е топло като работи колата, без натиснат бутон за загряване на задното стъкло. Лявото не грее в никое положение на джойстик или бутони. Явно не трябва да е така, ама...

братушките са го измислили:http://www.passat-b5.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=302&Itemid=57

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братушките са го измислили:http://www.passat-b5.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=302&Itemid=57

Значи колеги, опитах да замостя нагревателя както доста подробно е описано горе.

За съжаление не съм специалист, пък и самия нагревател е доста тънък и нежен и резултата

накрая беше огледало със съвсем разкъсан нагревател.

И затова минах на вариант 2: Ново Огледало.

Намерих TYC Тайванско за 35.0 лв. - затъмнено, сферично с нагревател.

Не е толкова синьо като оригиналното(100 лв. с поръчка от Порше БГ) но иначе е добро.

Внася ги фирма Интеркар 3000.

Сега си имам 2 огледала с подгряване. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от ул. Заводска №10 ли си взе огледалото?

1. Ако ДА - Има ли в наличност или трябва да се поръча?

2. Ако Не - От къде? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е купил отнякъде да казва че голям проблем Никъде не мога да намеря такива огледала. В ЕВРО 07 не са ги внасяли още, а за старата щайга съм купувал оттам бяха по 25 лв италиански с подгряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...