Jump to content

Глоба при шофиране без спътник


Light

Recommended Posts

"Дума" 27 ноември 2007 , 5 стр.

Глоба при шофиране без спътник

Светофарите със зелена вълна за автобусите

Искра Милева

Санкции ще понесе всеки, който се вози в колата си сам. Това ще е една от мерките за нормализиране на движението в столицата чрез намаляването на колите по улиците след създаването на Агенцията по трафика. Какви точно ще са глобите, ще определят експертите в агенцията, която се очаква да стане факт от следващата година, обясни пред ДУМА шефът на транспортната комисия в Столичната община Радослав Тошев. Новата структура първоначално ще е общинско дружество, като средствата за създаването й ще се гласуват от столичните общинари на едно от последните им заседания за тази година - на 6 или 20 декември. След стартирането на агенцията ще се сключат договори с МВР и КАТ, обясни Тошев.

Зелена вълна за автобусите е един от вариантите за разтоварване на движението в София, издаде още Тошев. Това ще стане възможно чрез GPS-ите в превозните средства на градския транспорт. При приближаването им до светофар зелено ще светва само за бус-лентата.

Регистрацията на нов автомобил да става само след като собственикът й удостовери, че има гараж или паркомясто, е заложено още в стратегията за работата на агенцията. За тази цел разрешителни за строителство на нови сгради се предвижда да се издават само ако е предвидено изграждането на гаражи за всеки апартамент. Какво очаква обаче хората, които живеят в блокове без предвидени паркоместа, Радослав Тошев обясни, че са готови документи за конкурсите за изграждане на 12 подземни паркинга. Те трябва да станат факт до 2011 г., като паркомясто в тях ще се наема за 1 или 2 лева на ден.

С 30% трябва да се намалят загубите на столичното кметство заради трафика. По изчисления на специалисти в момента столицата губи около 1 млрд. евро годишно заради задръствания, каза шефът на транспортната комисия. Стратегията за новата агенция предвижда и дългоочакваните велосипедни алеи, разширяването на някои булеварди, както и пускането на нови трамваи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще ме глобят, че се возя сам ??? Те ли ми купуват колата и те ли ми плащат бензина, че ше ми държат сметка с кой и как карам ? НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА НИКЪДЕ ... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хак да ни е, пак гласувайте за оня ментално ограничен подпалвач.

Мутрите искат да се возят на чисто, не да им се пречкаме некакви смотяняци, с разни трошки и те да трбва да чакат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направят ленти в който могат да се движат само коли с повече от един човек в тях, както и това за транспорта. Дано не си остане само добри намерения.

Хак да ни е, пак гласувайте за оня ментално ограничен подпалвач.Мутрите искат да се возят на чисто, не да им се пречкаме некакви смотяняци, с разни трошки и те да трбва да чакат....
А кой ве? БРИГАДИР ли ти е на сърцето а?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направят ленти в който могат да се движат само коли с повече от един човек в тях, както и това за транспорта.

и къде ги тез булеварди с по 4 ленти :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хак да ни е, пак гласувайте за оня ментално ограничен подпалвач.

Мутрите искат да се возят на чисто, не да им се пречкаме некакви смотяняци, с разни трошки и те да трбва да чакат....

Да беше казал за кой да гласуваме.

Зиг Хайл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направят ленти в който могат да се движат само коли с повече от един човек в тях, както и това за транспорта. Дано не си остане само добри намерения.А кой ве? БРИГАДИР ли ти е на сърцето а?

що не идеш да му се наведеш (и без това го умееш),

може да те уреди с разрешително сам да се возиш... :steinigung:

Да беше казал за кой да гласуваме. Зиг Хайл

що да ти казвам...сам ще видиш....

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната простотия! Да махнат паркиралите коли и някой друг трамвай на места и движението ще се отпуши. Не мислят как да изпишат вежди, а как да избодат очи. Българска работа. Що да им правим пътища като може да им забраним да се движат по тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно са се ориентирали нашите "законотворци". Сега да наложат глоби и за това да се карат бусовете само пълни и минимум с двама човека вътре, мотористите също да са минимум по двама,камионите и те фраш догоре и така ще се пооправи ситуацията! Евала за това- "МНОГО УМНА ИДЕЯ" :steinigung::hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Санкции ще понесе всеки, който се вози в колата си сам...

...Това ще стане възможно чрез GPS-ите в превозните средства на градския транспорт. При приближаването им до светофар зелено ще светва само за бус-лентата...

Регистрацията на нов автомобил да става само след като собственикът й удостовери, че има гараж или паркомясто...

Това са пълни недомислици! :bia:

Няма как да се те накарат да не се возиш сам!Ако светва зелено само за бус лентата ще станат още по-големи задръствания и мазала по светофарите :steinigung:

А това последното е съвсем глупаво и нищо нерешаващо! :hilezh:

Няма как да станат тия неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме глобят, че се возя сам ??? Те ли ми купуват колата и те ли ми плащат бензина, че ше ми държат сметка с кой и как карам ? НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА НИКЪДЕ ... :steinigung:

А има има ... нашите не са толкова умни, че да го измислят това сами. Мисля, че в Индонезия или Сингапур има такива изисквания за автомобилите. КОйто е сам да се вози на скутер ... ако си с кола поне 2-ма души да не беше и 4 даже. За да стане това хората качват спътници по спирките и така си полълват лимита. Има логика, но може би само за централната градска част. Като се замислиш, че в един автобус на светофара има 70 човека, а около него 70 коли с по 1 човек вътре, които правят задръстването .... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Дума" 27 ноември 2007 , 5 стр.

Глоба при шофиране без спътник

Светофарите със зелена вълна за автобусите

Искра Милева

Санкции ще понесе всеки, който се вози в колата си сам. Това ще е една от мерките за нормализиране на движението в столицата чрез намаляването на колите по улиците след създаването на Агенцията по трафика. Какви точно ще са глобите, ще определят експертите в агенцията, която се очаква да стане факт от следващата година, обясни пред ДУМА шефът на транспортната комисия в Столичната община Радослав Тошев. Новата структура първоначално ще е общинско дружество, като средствата за създаването й ще се гласуват от столичните общинари на едно от последните им заседания за тази година - на 6 или 20 декември. След стартирането на агенцията ще се сключат договори с МВР и КАТ, обясни Тошев.

Зелена вълна за автобусите е един от вариантите за разтоварване на движението в София, издаде още Тошев. Това ще стане възможно чрез GPS-ите в превозните средства на градския транспорт. При приближаването им до светофар зелено ще светва само за бус-лентата.

Регистрацията на нов автомобил да става само след като собственикът й удостовери, че има гараж или паркомясто, е заложено още в стратегията за работата на агенцията. За тази цел разрешителни за строителство на нови сгради се предвижда да се издават само ако е предвидено изграждането на гаражи за всеки апартамент. Какво очаква обаче хората, които живеят в блокове без предвидени паркоместа, Радослав Тошев обясни, че са готови документи за конкурсите за изграждане на 12 подземни паркинга. Те трябва да станат факт до 2011 г., като паркомясто в тях ще се наема за 1 или 2 лева на ден.

С 30% трябва да се намалят загубите на столичното кметство заради трафика. По изчисления на специалисти в момента столицата губи около 1 млрд. евро годишно заради задръствания, каза шефът на транспортната комисия. Стратегията за новата агенция предвижда и дългоочакваните велосипедни алеи, разширяването на някои булеварди, както и пускането на нови трамваи.

Те тва може да стане само като въведат адекватни алтернативи - т.е. метро, каза си го самият Бойко Борисов.

И тази мярка ще се отнася само за самият център, това го има в много държави, ама там имаш наистина алтернатива в лицето на метро.

Както винаги пресата гледа да раздуе нещата че да им се четат бълвочите пропагандни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно в Атина, ако едно семейство има няколко автомобила, има право да ползва само един автомобил за определен ден... т.е. нямат право да се движат два автомобила успоредно в един ден собственост на едно семейство..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно в Атина, ако едно семейство има няколко автомобила, има право да ползва само един автомобил за определен ден... т.е. нямат право да се движат два автомобила успоредно в един ден собственост на едно семейство..

И как го контролират това!? :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно в Атина, ако едно семейство има няколко автомобила, има право да ползва само един автомобил за определен ден... т.е. нямат право да се движат два автомобила успоредно в един ден собственост на едно семейство..

Не е така.Просто там има правило един ден се движат автомобилите с четни, на другия с нечетни.И за това всяко сем. има по един автомобил с двата вида номера, за да не остава без МПС. Това всъщност е довело до увеличаване при тях на рег. автомобили, защото и дори някой да са имали само един в сем. са си взели още по един, съответно и с другия вид номер. Та така мили съграждани, бъдещи пешеходци и настоящи мъченици на ужаса наречен Софийски трафик. Това ако някой лумпени политици и архитекти го бяха измислили навремето нямаше да е така.А жалката угодническа преса пише само, след като ножа е опрял до кокала.Защо не се пишеше преди 4-5 години? То беше ясно ,че така ще стане, ама архитектите подписваха проекти за сгради на възлови места и си лапкаха парички и никой не го интересуваха паркинги. А в някой държави са махнали трамваите.Що пък ще се движи сам в цяло платно и ще прави само тапи заради спирките? Има си решения и то много, ама...И при нарастващо напрежение великия кмет затвори улица като "Витошка", за да се насочи потока от клиенти към МОЛОВЕТЕ. Що ли?- помислете. Харесва ли ви Витошка да е пешеходна зона? Ами повечето ми приятели както и аз не можем да отговорим адекватно, защото от както я затвориха почти не съм ходил натам.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има има ... нашите не са толкова умни, че да го измислят това сами. Мисля, че в Индонезия или Сингапур има такива изисквания за автомобилите. КОйто е сам да се вози на скутер ... ако си с кола поне 2-ма души да не беше и 4 даже. За да стане това хората качват спътници по спирките и така си полълват лимита. Има логика, но може би само за централната градска част. Като се замислиш, че в един автобус на светофара има 70 човека, а около него 70 коли с по 1 човек вътре, които правят задръстването .... :blackey:

В L.A. когато бях там имаше една лента CAR POOL се казаше и тя беше само за коли в които се возят повече от един човек и когато имаше засръствания там нямаше други освен тези с по двама и повече човека по простата причина че глобата беше 1000 долара а и хората са възпитани там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си преди време Джулиани( бивш кмет на NY ) беше въвел подобно изискване при преминаването на един от мостовете към Манхатън.

Но да се въведе подобно нещо в целия град трябва да си луд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...