Jump to content

Ремонт/боядисване на джанти


viking

Recommended Posts

Колеги имам огромно желание да си пребоядисам алуминиевите джанти,но преди това незнам как е най-правилно да ги почистя от старите лак и боя /фабрични/,които са в окаяно състояние лака е много напукан на места направо липсва?!?! Слоя лак е и доста дебеличък!!! От няколко места чух че не било много здравословно за алуминиеви джанти да се почистват на песъкоструй???!???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам това желание и доста се поинтересувах каде и как ще го направят.В общи линии има няколко места,където се занимават с пребоядисване на джанти.Най-много е коментирано това,което се намира по пътя за Банкя (взимат по около 20-25 лв. за джанта 15-ка),но за тях четох противоречиви коментари-едни са доволни,а други не.Спрях се на едно друго място,което се намира в Дружба,излиза около 40лв. на джанта (песъкоструй+боядисване).Ето тук,можеш да погледнеш: http://www.pbg.bg/bg/303192/

Надявам се да сам ти бил полезен :wall:

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много е коментирано това,което се намира по пътя за Банкя (взимат по около 20-25 лв. за джанта 15-ка),но за тях четох противоречиви коментари-едни са доволни,а други не.

Правих едни джанти при тези пичове и станаха като нови- снимките по- долу :wall:

Другата седмица ще им карам и на сегашната си кола- ще споделя после отзиви :flipoff:

o632799987648906250.jpg

o633134820623125000.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди метро на булевард Европа имаше един сервиз дето правеха прахово боядисване, един приятел си закара неговите там и за малко пари ги направиха като нови

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди метро на булевард Европа имаше един сервиз дето правеха прахово боядисване, един приятел си закара неговите там и за малко пари ги направиха като нови

Е, за него говорим и аз, и колегата по- горе, де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... се намира по пътя за Банкя

И аз там съм дал моите. Другата сряда ги взимам и ще коментирам как е станало. Даже ще чукна и някоя снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте не са за боя май,но са пожълтели във вдлъбнатините,от праха на накладките явно,та да давам ли 10 лв за тези спрейове за почистване на джанти или не-вършат ли работа или има друг чалъм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с колегата СЕКТОР оставихме да ни боядисват джантите, 14- ки са 110лв, ако не се лъжа, а 15- ките- 114 :hilezh:

В Сряда и моите ще са готови :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с колегата СЕКТОР оставихме да ни боядисват джантите, 14- ки са 110лв, ако не се лъжа, а 15- ките- 114 B)

В Сряда и моите ще са готови :)

Много добра цена,като ги вземете ги фотографирайте да видим как са ги направили B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кЪк без фотографии :rotcol:

То е ясно, колегата Динков до тоалетната ходи с фотоапарата :hilezh:

Снимки ще има!

Връщам си думите назад-не ги фотографирайте,моля ви снимайте ги! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко снимки от мен, но станаха едни замазани :hilezh:

Преди:

o633404204287635000.JPG

o633404203737166250.JPG

След:

o633404205231072500.JPG

o633404205065603750.JPG

o633404204913260000.JPG

Остава:

Капачаките са изшкурени до пластмаса и полирани с водна шкурка 800 и 1200.

Следва минаването им с пластфиксатор, боя и лак и да им завия декоративните болтчета и моите джанти са готови :hilezh:

П.С. почнах работа и по визията на спирачните апарати, но работата върви бавно + кофти времето и многото празници напоследък, та не му се вижда края кога ще ги направя всичките :flehan:

o633404195591541250.JPG

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде изправят ляти джанти леко изкривени?

Пробвай в РАДИАЛ

24лв. на джанта.

Сигурно има и по евтини места, но аз не съм търсил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така днес взех от прахово джантите.

Много съм доволен, направо са като нови hooray.gif

Мислех да сложа снимки от преди боядисването, но всеки може да се сети как са изглеждали 20 г. джанти :hilezh:

Искам да БЛАГОДАРЯ!

На колегата Иво Динков, че ме заведе кадето трябва thx.gif

Така изглеждат сега:

o633404261427010000.jpg

o633404261416072500.jpg

o633404261487166250.jpg

o633404261471853750.jpg

o633404261403728750.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Вадя темата от архива малко, но...

Разгледах снимките на джантите на Ivo_Dinkov и СЕКТОР, след боядисването.

Колеги, може ли да споделите забелязват ли се някакви дефекти (издълбавания) от песъкостуя след като джантата е боядисана?

Струва ми се от снимките, че джантите изглеждат като на дребни бабунки или това са отблясъци от перления лак.

Или това го виждам само аз :bia:

Джантите ми не са кой знае какво, 15" са, но там където си стои оригиналната боя и лака, всичко изглажда гладко... :)

Дали не е по-добре аз да си поиграя и да сваля боята на ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кво им е било състоянието преди тва, ако се минат с фин пясък и нямат от преди тва наранявания, не би трябвало да имат никакви бабунки. А бабунки и деруги, ако имат се третират след песъкоструйката с термо устойчив кит/тва само в случай, че после след боята се пекът в пещ/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята е перла и затова изглеждат като на бабунки. На пипане са идеално гладки. Странното е, че на живо боята, която не е прахова на капачките е същата като на джантите като цвят, а на снимки има убийствена разлика между цвета на джантите и този на капачките, явно някакъв ефект се получава от апарата при снимането на тази боя :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Точно при тия нещастници, на пътя за Банкя си боядисвах и мойте джанти. Като ги взех, бяха перфектно боядисани, но за едно лято потъмняха ужасно. :respekt: Днес писах на тези от Дружба, дали дават някаква гаранция - отговор - НЕ! Явно предните са ме врътнали с боя без UV защита. Ще купувам спрейове и ще се пробвам сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...