Jump to content

Добавка за дизел ??


dymbo

Recommended Posts

Ползвате ли добавки за дизел? Някакви препоръки за марка?

Колега тази зима слагах CASTROL TDA и мога най-отговорно да заявя, че това е една от най-добрите добавки за дизел..нямах никъв проблем с паленето и замръзване на нафта и тем подобни, на всичкото отгоре прочиства и дюзите..тва е от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази зима ползвах дизелово гориво от туба на 1.50, и нямах никакви проблеми... В една и съща стая си държа бидона с киселото зеле и да ти кажа, солената вода хвана коричка лед от горе, а нафтата си течеше прилично, и то без добавки... Та май всичко е психологическо разстройство на мозъците ни :steinigung: Всичко зависи на каква нафта ще попаднеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази зима слагах CASTROL TDA и мога най-отговорно да заявя, че това е една от най-добрите добавки за дизел..нямах никъв проблем с паленето и замръзване на нафта и тем подобни, на всичкото отгоре прочиства и дюзите..тва е от мен

Аз ползвах същата и съм много доволен-никакви ядове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази зима слагах CASTROL TDA и мога най-отговорно да заявя, че това е една от най-добрите добавки за дизел..нямах никъв проблем с паленето и замръзване на нафта и тем подобни, на всичкото отгоре прочиства и дюзите..тва е от мен

Доста хора я позват яво и са доволни от нея , и аз карам с нафта от (туба от 1.50 ) че въпроса ми е мога ли да я слагам целогодишно тази добавка CASTROL TDA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хелиос

българска много ефикасна и на много добра цена.Върши същата работа като останалите скъпи добавки внос от чужбина.Продава се за бензин и дизел и съответно зимна и лятна за изброените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хелиос

българска много ефикасна и на много добра цена.Върши същата работа като останалите скъпи добавки внос от чужбина.Продава се за бензин и дизел и съответно зимна и лятна за изброените

Какво разбираш под добра цена, като е май е по-скъпа от Castrol TDA? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е поскъпа за 200 литра за дизел зимната добавка илиза около 6-7лв а лятната за дизел за 200 литра около 5 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SPEED на Лики Моли, за дизел-перфектно работи двигателя и има голям резерв от мощност.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на всичкото отгоре прочиства и дюзите..

Без никакъв намек за ирония - как точно разбра, че ти почиства дюзите ?

А също съм слагал 2-3 различни добавки , но не забелязвам никакви разлики.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без никакъв намек за ирония - как точно разбра, че ти почиства дюзите ?

А също съм слагал 2-3 различни добавки , но не забелязвам никакви разлики.

ами приятелю, ако прочетеш малко на немски...то си пише на самия етикет какво върши въпросната добака... а дали вече наистина е така може само да гадаем и да се надяваме, че производителите не лъжат....аре :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвате ли добавки за дизел? Някакви препоръки за марка?

До преди 1 месец не бях ползвала. Обаче след като на една шелска бензиностанция ми сипаха бензин вместо дизел се наложи с цел пречистване :2gunsfiring_v1:)) Иначе аз досега съм била само с дизелови коли и до преди това никога не съм се сещала за добавка :rolleyes: Иначе за марка ... хахах трябва да видя, карам си едно шишенце в багажника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Преди една седмица на около 20 тина литра нафта

бухнах 1.5 литра бензин.

Никаква разлика не усетих в работата на двигателя, вече една седмица

си го харча това гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през зимата понякога слагам на Кастрол ТДА

а ако се сетя и на Хелиос

освен това има и една добавка за повишаване цетановото число - никак не е лоша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като сте отворили темата да спомена ,че вчера си сипах една туба 20л. чешка нафта от шел.разликата е огромна.не се задържа в цедката на фунията ,без добавки-не пуши ,бега много :hilezh: ,а разхода е тука-тука. извода: у булгария всичко ни е скапано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извода: у булгария всичко ни е скапано

това е истината

а целта на тея добавки е горе - доле да доближим нафтата до нивото, което трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм 3 вида добавки , ефект не усещам . Скоро сипах на 60 литра нафта 5 литра бензин и колата литна , казват че чистел дюзи и всичко по системата. Минал съм към 900км. пали мн. леко при О гр. и върви доста по добре от преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуууууууууу незнам при вас как литват тия коли като им сложите бензин в нафтата---и аз реших да пробвам------------иииии целия мотор взе да са тресе --сега са чудя кво да наливам че да обезвредя тоя ефект от бензина...бати и ташака---който го е измислил това--евала--много помага---сега и на зъболекар трява да ходя че от вибрациите ми падна една пломба :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...