Jump to content

Кампания: спри да свириш!


Wizi

Recommended Posts

За мен използването на клаксон по светофарите не абсолютно ненужно в 99% от случаите, клаксона го ползвам най вече заради неорентирани хлапета, дядковци, бабки, пияндета или изобщо население дето не може да спазва що годе някаква предвидима треактория. Пак казвам що годе предвидима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Движението по пътищата на милата ни татковина са пълни с неориентирани и заблеяни участници. Особено в по-малките населени места. Ако някой софиянец дойде да покара една седмица в Плевен примерно, съм сигурен, че ще избяга с писъци. Абсолютното неизползване на клаксона е просто невъзможно ако държиш да си опазиш колата горе долу цяла или искаш да не лежиш в затвора заради някой заспел, който си пресича като в пустинята/на поляната. В това отношение София я цвете, повярвайте ми.

Ама темата на Уизи беше за ненужното свирене, де. Него ако може да го ограничим, ще е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха в Плевен културата на движение клони към нула, а в пиковите часове даже приема отрицателни стойности, но всепак използвам клаксон само в крайно тежки ситуации, като отнемане на предимство, спиране/паркиране в най-дясната лента без мигач или пък минаване на червено. Страшно много дразни когато някои зад теб се разсвирка за глупости - в Плевен трафика не е толкова жесток като в София така че не ми пречи и два светофара да изчакам ако се налага, нема свиркам като селяк по кръстовището - нито бързам толкова нито нищо. Пък и както каза някои по-горе в закона е забранено, а незнам защо някои хора си мислят че има малко-забранени неща и много-забранени неща и свиркането спада към малко-забранените неща, след като е забранено значи е забранено и . (точка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам, да спрем да пишем с химикалки, защото топчетата на върха ужасно скърцат и ме побъркват!!! А вас?! :hilezh:

Значи, нека първо да вникнем дълбоко в проблема. Първо "спри да свириш", нехуманно потъпква правата на хомосексуално ориентираните индивиди. Второ: води до своеволия на футболния терен.Трето: води до заболяване на простатата, защото ограничава ритмичното отделяне на урина.Четвърто: лишава средностатистическия общ работник на строителен обект, склададжия или подобен от самоизграждане на позитивно настроение и темпимизиране на работния процес. Води до изключително бързото аморизиране на дългите светлини по кръстовищата, често дори без ефект. Шест: води до трайна промяна на интериорният дизайн на съвременния автомобил, особено по кормилната уредба и възпрепятствайки освобождаването на въздушната възглавница. Това е само малка част от причините, затова някой като ви свирне, отидете някъде да ви свирнат, за да не ви свири в главата, ами там някъде между краката!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Хайде сега ти ми обясни следната ситуация : имаш изпит, тръгнал си доволно рано от вкъщи, а до Университета имаш 10 светофара. На всеки светофар се случва така, че целиш оная порода шофери, дето чакат четвъртият цвят на светофара да светне, за да тръгнат. И в един момент се оказва, че си закъснял тотално. Е, приятел, искам да видя дали ще слезеш със слънчевата си усмивка :rolleyes: от колата и да си кажеш - "какво пък толкова"?

Никой не е длъжен да се съобразява с бързащите, но със сигурност е ДЛЪЖЕН да не им пречи...

Да посмятаме! 10 светофара. Умножено по 3ма флегми на светофар. Умножено по 5сек на флегма. 10*3*5=150 секунди! Това май прави 3 минути без малко. Мисля, че няма да закъснея. Благодаря за загрижеността и за примера. Ще се присъединя към мнението на Wizi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

умножи и 5 от 10-те светофара по 5 минути щото ги изпускаш станаха едни 25 минути + 3-те за флегмите = 27 минути

хайде сега тръгни от Люлин за Младост. около 30 светофара значи 27 *3 = 1 час и 21 минути само в шматкане за зарзали и патладжани ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги възпитавам свирджиите - като ми свирне тоя отзад набивам спирачки, обръщам се и го питам с жест какво изка. А той се кокори и побеснява. И после си потеглям, повече свирки няма. :rolleyes: Правете така и вие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ngoro, ша ма извиниш, ама светофарите не са по 5 мин, а и 2-3сек забавяне на някой светофар не означава, че ще минеш на следващия. А и от Люлин до Младост светофарите са доста по-малко от 30 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ngoro, ша ма извиниш, ама светофарите не са по 5 мин, а и 2-3сек забавяне на някой светофар не означава, че ще минеш на следващия. А и от Люлин до Младост светофарите са доста по-малко от 30 ;)

;) Като ти прочетох сметките и първо се сетих да те питам - "Ти на игричка ли разцъкваш шофьорлъка?", демек броячът в долния десен ъгъл на монитора ли ти показва какви секунди къде ти остават до последната обиколка? NGORO чудесно ти е написал :flehan:, защото забавянето не е само по 2-3 секунди, а и от допълнително натрупаните пред теб автомобили, които следващия светофар пак няма да пропусне. Пък и що си решил за 2-3 секунди, че става дума, :) или просто като ми видиш ника и се сещаш за дизелови агрегати и ВАГ ;)

Но както и да е, МАТЕМАТИК СИ :) , при това ВЕЛИК! Аз обаче карам кола, не електронен калкулатор :bia:

Що ли елката ти не е отчела и онези сюртуци, дето не виждат светофара и чакат някой да им бипне, за да тръгнат?

Жив и здрав ;) , забавен си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 минути + 3-те за флегмите = 27 минути

Явно и на мен математиката ми убягва :bia::flehan:

П.П. :)

Редактирано от Караконджул
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

умножи и 5 от 10-те светофара по 5 минути щото ги изпускаш станаха едни 25 минути + 3-те за флегмите = 27 минути

хайде сега тръгни от Люлин за Младост. около 30 светофара значи 27 *3 = 1 час и 21 минути само в шматкане за зарзали и патладжани ...

Явно яко съм внесъл смут в редиците форумни.

Почвам да обяснявам

говорехме за 10 светофара нали ? цитирам : "

Да посмятаме! 10 светофара. Умножено по 3ма флегми на светофар. Умножено по 5сек на флегма. 10*3*5=150 секунди! Това май прави 3 минути "

сега от тия 10 заради шматки ще изпусне човек поне 5. докато дойде следващия светофар ( 4 посоки по 60 секунди минимум за посока ) + моткането от тъгването на твоя светофар = 5 минути на изпуснат светофар.

5 минути по 5 изпуснати ( от 10-те) = 25 минути + 150 те секунди на колегата (които аз съм описал неправилно като "3-те ") = 27 минути приблизително и 30 секунди за да сме точни за протокола.

Продължавате да ми следите мисълта нали ? Кратната единица в нашия случай е 10 светофара - за да минеш 10 светофара губиш 27 минути по моите сметки от 5-те изпуснати такива (светофари демек )

ако от Джюльен до Младост Емнайсе има 30 такива то тогава 30 / 10 = 3 коефициент да умножим нашите 27 минути

27 * 3 = 81 минути нали ? демек 1 час и 21 минути.

НЕ ЗАБРАВАЙТЕ че това са ми само сметките от моткането и изпуснатите светофари

като сложим сметките за самото придвижване

като сложим и сметките за задръстванията на всеки 2 светофара и кво стана ? нормално ходене от Дюльен-то до Младостта некфи си 2 часа

Капиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично това всичкото ми прилича на прекалено много теория и статистика, а има прилично отклонение от реалността. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално ходене от Дюльен-то до Младостта некфи си 2 часа

Капиш ?

От 6 години, всяка сутрин трасето ми е Люлин4, Кооперативния пазар, Билата, Тунела, по Тодор Александров, Шератон, по Жълтите павета до Университета, Орлов Мост, по Цариградско до колелото на летището, после на дясно към Младост, покрай новия Хит та в Бизнес Парк София.

Общо 28 светофара. Около 1 час и 10 минути ми трябват за да стигна от нас до бачкането в пиковия час между 8 и 9.

Но, каква връзка има това с нервното използване на клаксоните ?

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми гледам, че правиш некви сметки.

Та да ти помогна с реална информация рекох.

Ма ко не щеш ... Ще редактирам. :):hilezh:

:hilezh:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

големи сметки голямо нещо :)

1. хващайте колелото и айде, че и през паркове може да минете за по-напряко - само за статистиката - Слатина-Люлин8 за 40 мин. съм го взимал с колелото. Ама с по-бързо темпо лесно може да се свали това време.

2. За свиренето - все едно като свирите на тези пред вас и те моменталически ще потеглят :hilezh:

Край мене някой като свирне и седа и гледам кой за какво свири (все пак може и да не е за мене) и ако е за мене го питам какво иска... айдееее 5-6 коли ме предредиха и пак сме на светофара - голямо свирене, голямо бързане, голямо нещо.

3. Една случка - светва зелено, тръгвам си, ама този зад мене явно си мисли че трябва да набирам като порше - ми не става, набирам си толкова бързо колкото ми е удобно и нормално - ама не, този зад мене свири непрекъснато. Даже колите отдясно се чудеха какво става и даже място му направиха да ме изпревари отдясно и какво стана? мина пред мене и бам спирачки !?!? Аз па свих в дясната лента и си продължих да си ускорявам. За къде толкова бърза като на следващия светофар бях точно за него :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако спрем пенядата и пина коладата, колко от вас са карали освен в Софето, на село, по пътя за морето И в страна различна от БГ ?

Как да му иба майката същите гъчкани улички на стари квартали в немски градчета със същия поток от коли и същите светофари няма паника и безредие бре ?

Продължавам да си държа на тезата - Проблема с трафика в София НЕ е липсата на място и по 10000 ленти в едната посока.

Проблема е малоумниците по улиците като един такъв може да усере и задръсти цяло кръстовище щото той е най-големийо пич у селото си и като е единствения дето е с нещо различно от волска каруца в ДОлно Уйно и паркира баш пред хоремага 'шото баща му е кмето на ДОлното Уйно и може и в столицата е същия селтик ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви забавлявам. Карам без да свиря, понякога правя път на състезателите, старая се да спазвам закона и не закъснявам никога. Всички бързащи имат право да свирят, да се гръмнат, да прелетят над мен или да ме заобиколят от която страна искат. На светофарите гледам да тръгвам ЕДНОВРЕМЕННО с предния, а не да включвам на скорост когато тоя пред мен тръгне - голяма част от нервните ползватели на клаксона правят точно това - бързат, навират се, а когато тръгна, чакат да стигна средата на кръстовището за да тръгнат след мен. Не навлизам в кръстовището, когато виждам, че ще трябва да спра по средата - много хора недоволстват, включително и пътници в моята кола, но мен това слабо ме вълнува - радвам се на усмивката или жеста на тоя дето чака да се включи от улицата без предимство. Като видя жълтото на светофара спирам, а не ускорявам за да мина на червено с колоната, старая се да не блъскам тези, които минават на червено(което си е практика), както и тези, които ми отнемат предимството - имам само едни неуспешен опит - блъснах една уфцъ със ситроен, за което много съжалявам - бих я пуснал да мине, ако знаех, че бърза толкова и е твърдо решена да мине пред мен.

Пожелавам успех на всички бързащи, нервни и псуващи свирчовци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да си държа на тезата - Проблема с трафика в София НЕ е липсата на място и по 10000 ленти в едната посока.

Проблема е малоумниците по улиците като един такъв може да усере и задръсти цяло кръстовище щото той е най-големийо пич у селото си и като е единствения дето е с нещо различно от волска каруца в ДОлно Уйно и паркира баш пред хоремага 'шото баща му е кмето на ДОлното Уйно и може и в столицата е същия селтик ?

Проблемът на селтика е ясен, но какво ще кажеш за няколко дребни, но поправими по административен път неща - кофите за боклук, които са на платното ; любимите ми опашки от спрели таксита точно до най-завързаните кръстовища и спирки; за маршрутките е ясно ... Това не си го виждал в немските градчета предполагам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пръв път ми се случи да натисна клаксона малко по сериозно ... като цяло го ползвам само да предупредя някой който излиза без видимост от нейде че съм много близо до него или да го подканя да мине. Гледам да съм толерантен шофьор, че да не хабя излишно нерви и на пътя. Но днес минавайки по едно нагорнище на централна за Ямбол улица, през която минава доста трафик през деня, една мадама си беше загасила автомобила ( ако Opel се счита за МПС :gut: ) и се мъчеше да потегли ( явно тръгването по баир е трудна работа за някои хора ) та зад нея един селянин с лада с ремарке, търпеливо я чакаше да тръгне ... окей, зад него съм аз, а за мен взе да се трупа доста сериозна колона коли, което за Ямбол е нещо нетипично. Тъй като имах доста спешни ангажименти и не мога нито назад да се върна нито напред да продължа защото нямаше място, бибитнах малко по - сериозно, с цел или тая да си мръдне маалко колата в дясно докато я дави та да можем да минем или най - накрая да даде повечко газ и да тръгне по дяволите. При което селяка с цел да се покаже колко е толерантен излезе от Лада-та си, дойде до мен и взе да крещи нещо ... окей понамалих музиката да мога все пак да го чуя, та го питах какво иска пък той от мене ?! защо съм бибиткал като луд и т.н. - обясних му че бързам и че нямам намерение да гледам как една, незнайно как взела книжка се мъчи за 10-ти път да тръгне да я чакам. При което ми се заяви, че ако съм много отворен да си изляза сам от автомобила или да ме изкарат насила с цел физическа саморазправа :) обясних на селския ерген, че нито имам време, нито желание да бъда малтретиран на пътя посред бял ден :) Както и да е, жената тръгна :) аз също ... за ония с ладата не знам :hilezh:

Та ето какво може да доведе едно тъпо бибитване посред бял ден и то в малък град с не-натоварено движение :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...