Jump to content

Помогнете колеги


Recommended Posts

Карам AUDI А4 1.8 20v 1997г. Майсторът в сервиза ми каза, че е за смяна една "тръбичка", по която минават картерните газове и отиват във въздуховода, много трудно се вижда отгоре, но е под всмукателните колектори. Тъйкато не мога да намеря такава от 1.8, дали е същата от А4 1.8 Т. Благодаря на отзовалите се :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз на моята 90 -ка имах същия проблем като я купих. Направо на тръбичката зееше дупка и ми правеше толкова готин конденз по капака на клапаните, че си нямаш на предтава. Каде ли не обикалях да купя някаква такава на по тънка цена защото проблемът при нея беше, че е на два размера с чупка (почти прав ъгъл в средата) и за нава в ауто + ми искаха 36 лева. е не ми се даваха толкоз пари за маркуче което няма и една педя. Най-случайно в едно магазинче в красна поляна магазинерката ми извади един кашон с гумени съединения ( маслени) трябва да е задължително маслено и едн шублер из под тезгяха и започна да мери награя ми изкара едно което беше с видима дължина около 25 см. и доста чупки но имаше една на два размера под ъгъл. Взех я на приличната цена от 9.80 + две скоби по 30 ст. Отрязах с това парче от маркуча което ми трябваше поставих го стегнах го със скобите и всичко си е ОК. Търси само маслено съединение защото колко и да са изпарения си е масло обикновен маркуч или водно съединение не стават - ще прегорат. Втора ръка не тарси!!!А извинявай може и да не съм разбрал но ако говориш за металната трбичка потарси по Симеон ако си от София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че се мешам, но при Б4 за това "маркуче" ли става въпрос, което още му се чудя дали не трябва да е "тръбичка" :rolleyes:

845720.jpg

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамоооо, ама ти бая си го позлатил тва Ауди :rolleyes:

Сори за спама, амаааа...

Надявам се да не се обидиш :hilezh:

Офф, забравих да напиша по темата. При мен е по същия начин, с маркуч-ЛЕ

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркуче е ама преди маркучето от двигателя излиза тръбичка, която отива до горе и се свързва с някакво филтърче посредством тава гумено маркуче - поне при мен е така АБК 2.0 та не знам на колегата какъв е проблема дали тръбичката или маркучето. Ако е маркучето не е болка за умиране а ако е тръбичката мисля че също не е проблем защото по ул. Симеон като обикалях за маркуче имаше доста такива тръбички, пък и да е от друг модел или кола само да е същия цолаж мисле, че с нагряване може да се огъне и да се придаде необходимата форма. Иначе маркучето ако иска колегата оригинално има си номер отича в Ауто + и на една скромна сума от 30 лв на горе го получава :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамоооо, ама ти бая си го позлатил тва Ауди :rolleyes:

Сори за спама, амаааа...

Надявам се да не се обидиш :hilezh:

Офф, забравих да напиша по темата. При мен е по същия начин, с маркуч-ЛЕ

Кво съм позлатил? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво съм позлатил? :hilezh:

Предполагам, че има в предвид, че е доста приведена във вид. По снимката двигателчето ти изглежда доста добре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих го в нас с маркуча и една пръскалка отпред, щот беше прашен и ме дразнеше :)

Иначе за маркучето, на моето се вижда номера му :respekt: , такова ли да търся, щот като гледам е меко съответно и новото ще се свива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих го в нас с маркуча и една пръскалка отпред, щот беше прашен и ме дразнеше :blink:

Иначе за маркучето, на моето се вижда номера му ;) , такова ли да търся, щот като гледам е меко съответно и новото ще се свива ;)

Като поодъртеят маркучите обикновено стават твърди ,а не меки. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама тва е меко пущината и си е оригиналното и май така трябва да си се свива, иначе са щели да сложат тръбичка? :bia:

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

на мене ми е спукано това дето влиза маркуЧа неЩо като троиник.него имали го в магазините и дали е скап?

Буквите 4 и 6 са забранени от правилата на форума.

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно го има,но ако си малко сръчен и имаш фантазия мойеш да си преправиш един тройник от полипропилен(тия пластмасовите елементи за ВиК),боядисваш в черно и си караш.Аз така направих с този тройник и другия до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги, моля за сьвет и помощ относно сьздалата се при мен ситуация. Отидох на море вьв Варна и тогава забелязах, че тройника за отработените картерни газове(не сьм сигурен, че така се нарича) е тотално строшен на няколко места. Прилагам снимка http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/7119cdfe4f1111b442a83f3fd4ebaee8/aydi_b4_orig , която намерих вьв форума. Не познавам Варна, но намерих из нета няколко магазина за авточасти, които за сьжаление не разполагаха с нужната ми част. Моля колегите от Варна, ако знаят кьде мога да намеря такьв тройник да ми пишат. Сьщо и ако има някакьв начин да направя нещо с подрьчни средства - няма да откажа сьвет. Предварително благодааря на отзовалите се!

Редактирано от radosstin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...