Jump to content

А3-ката не ще да запали!


anrito

Recommended Posts

Здравейте,колеги!

Абе като започнат ремонти - няма спирка! Все ще си излезе нещо!

Проблема ми е следния - когато дам на контакт всичко се зарежда,но тръгна ли да запаля се чува само "цък" и до там. Не се чува виене, триене или каквото и да е. Колкото и пъти да го направя не иска и това е. За да караш - трябва да я пуснеш по нанадолнище и да запалиш на втора(или с бутане!!! УЖАС)

Търсих по темите, но точно такъв проблем при някой не намерих. Моля Ви кажете къде да отида за да я оправят - бендикс ли е, нещо друго ли е......незнам!

Ще съм Ви много признателна ако ми кажете и цени за да съм подготвена, и добър и изпитан майстор.

Благодаря на отзовалите се!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както гледам май си ми адаш... рядко се среща. :wall: Виж дали имаш ток да завъртиш защото на мен така на предишната кола ми е падал акомулатора та се чуваше точно това. :) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както гледам май си ми адаш... рядко се среща. :wall: Виж дали имаш ток да завъртиш защото на мен така на предишната кола ми е падал акомулатора та се чуваше точно това. :) Успех!

Не е от акумулатора, колега. Пробвах тоя номер и се оказа, че си има ток. За всеки случай намерих зарядно да видя какво ще стане и да ти кажа - може би след има-няма 5 минути си завря. Не е от него, но все пак благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не е акумулатор, тъй като явно не върти стартера - ако имаш късмет може да е лоша връзка на кабелите към него, а ако не - трябва да се свали и провери и ремонтира. Или нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за добър сервиз? Къде да отида?

И какво може да е - за нов стартер ли е колата?

Стартера подлежи на ремонт /ако проблема е в него,което е най-вероятно/ така че не бързай да купуваш "нов" който в най-добрия случай ще е някой рециклиран.Може да имаш някъде лоша връзка и в следствие на това да няма добър контакт.Така че проблема ти ще го реши най-добре някой жичкаджия.Едва ли е нещо кой знае колко сложно така че място за УЖАС няма.Споко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... но тръгна ли да запаля се чува само "цък" и до там. ....

Когато направи "цък" гаснее ли ти всичко по таблото ... защотото както го описваш ми прилича на разхлабени клейми на акумулатора!?!?!?

Редактирано от EXPLOSIVE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато направи "цък" гаснее ли ти всичко по таблото ... защотото както го описваш ми прилича на разхлабени клейми на акумулатора!?!?!?

Не, колега, всичко си свети по таблото!

Много ми е странна цялата работа. От прочетеното в темите, подобни на тази, колегите казват че от третия-четвъртия път колата им пали. А при мен въобще не иска да зацепи, независимо дали е топла или студена колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шалтер на стартера ти е проблемът, почти със сигурност. 30-40лв. май беше, но е хубаво да ти се прегледат и втулките на стартера, за да нямаш после проблеми пък с тях, защото тия неща изгърмяват по едно и също време. Сервизи за тия неща колкото щеш. Има около Сточна гара, както и почти всеки друг сервиз може да ти ги оправи. Сега се сещам и за един срещу зеленчуковата борса, който се занимаваше само със стартери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери си замасяването, вероятно е слаба връзка. Случвало ми се е при друг автомобил и резултатът е точно описаният от теб. Успех :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги!

Притеснявах се, че може и целия стартер да е заминал! Днес ще карам колата някъде да я погледнат и да я оправят.

Знаете ли някой сервиз около Красно село, Красна поляна, Овча купел.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това ще да е от стартера, най-вероятно са му заминали четките и не дава контакт. Ще трябва да го сваляш. Имал съм такъв проблем само че не с Ауди...

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в момента се прави колата.

Оказа се, че е някакъв Голям бендикс (вътре в него всичко е било натрошено - "на салата").

Ето и цените за работа и части:

- работа = 40 лв.

- бендикс = 60 лв.

- запчатка = 25 лв.

- втулка = 5 лв.

И така, 130 лв. общо.

Ако някои иска инфо за сервиза да пише ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте,колеги!

Абе като започнат ремонти - няма спирка! Все ще си излезе нещо!

Проблема ми е следния - когато дам на контакт всичко се зарежда,но тръгна ли да запаля се чува само "цък" и до там. Не се чува виене, триене или каквото и да е. Колкото и пъти да го направя не иска и това е. За да караш - трябва да я пуснеш по нанадолнище и да запалиш на втора(или с бутане!!! УЖАС)

Търсих по темите, но точно такъв проблем при някой не намерих. Моля Ви кажете къде да отида за да я оправят - бендикс ли е, нещо друго ли е......незнам!

Ще съм Ви много признателна ако ми кажете и цени за да съм подготвена, и добър и изпитан майстор.

Благодаря на отзовалите се!!!

Виж четките колега. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...