Jump to content

ФИЛТЪР НА КЛИМАТРОНИКА?????????


Recommended Posts

НЯКЪДЕ ИЗ ФОРУМА ВИДЯХ СХЕМА НА ТОВА КАК СЕ СМЕНЯ ФИЛТЪРА НА ПАРНОТО(КЛИМАТРРОНИКА)....ТА РЕШИХ И АЗ ДА ВИДЯ СТО Е ТО ТОЗ ФИЛТЪР....ЗА МОЯ ИЗНЕНАДА КАТО РАЗГЛОБИХМЕ РЕШЕТКАТА ПОД КОЯТО БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ НАМИРА ТОЗИ ФИЛТЪР...НЕМАШЕ НИЩО!!!ПРОСТО ЕДИН ОТВОР С КАПАчЕ....И ВЪТРЕ - ВЪЗДУХ!!!

Я ДА КАЖЕ НЕКОИ АКО ЗНАЕ....МОЙТА КОЛА ЛИ Е ОСАКАТЕНА??ИЛИ АЗ НЕ СЪМ РАЗБРАЛ КЪДЕ Е ТОчНО ФИЛТЪР-А...

ИЛИ ИМА ЗНАчЕНИЕ чЕ ИМАМ КЛИМАТРОНИК??? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с обикновен климатик и имам такъв филтър; намира се под пластмасата която покрива моторчето за чистачките, като застанеш срещу колата влявоо се пада; иначе преди на голфа ми бях с климатроник и нямах такъв филтър но си монтирах от ауди-наложи се да сменя поставката с мрежичката с такава за филтър и стана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз съм 06.91 а имам такъв филтър даже наскоро го сменявах нещо като поленов май се казваше :roll: , ама като се замисля може предишния собственик да го е слагал :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето климатици се слагат допълнително /Diavia/, та аз си мисля че в комплекта има легло за поленов филтър но дали го слагат е друг въпрос. Мойта е 94 обикновен климатик и има филтър, на баща ми е 92 климатроник и няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра се казва поленов и няма как да нямаш такъв, ти караш АУДИ!

Във Юнитрейд е към 20-25лв. и си е оригинален, даже в момента имат некви промоции с които изчистват рез. части за коли над 10г. така че може да минеш да видиш колко пари ще ти искат за такъв филтър и мисля че няма да ти поискат повече от 10лв. за да ти го сменят, бягай натам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра се казва поленов и няма как да нямаш такъв' date=' ти караш АУДИ![/quote']

Ами аз също съм с B4, с климатик, 1992, и НЯМАМ филтър. Може би не е Ауди? :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА МОЯ ИЗНЕНАДА КАТО РАЗГЛОБИХМЕ РЕШЕТКАТА ПОД КОЯТО БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ НАМИРА ТОЗИ ФИЛТЪР...НЕМАШЕ НИЩО!!!ПРОСТО ЕДИН ОТВОР С КАПАчЕ....И ВЪТРЕ - ВЪЗДУХ!!!

Я ДА КАЖЕ НЕКОИ АКО ЗНАЕ....МОЙТА КОЛА ЛИ Е ОСАКАТЕНА??ИЛИ АЗ НЕ СЪМ РАЗБРАЛ КЪДЕ Е ТОчНО ФИЛТЪР-А...

ИЛИ ИМА ЗНАчЕНИЕ чЕ ИМАМ КЛИМАТРОНИК??? :roll:

Ето как си реших проблема :)

Върху въпросния отвор имам не капаче а пластмасова решетка за предпазване от листа и др. Тя е закрепена със странични водачи....Та под нея поставин филтър за дом.климатик (или абсорбатор ако искаш)....тази вата е с различни дебелини.Преди операцията за 4-5 дни в колата имаше един пръст прахоляк само от стоенето на паркинга :lol: ...сега прах не съм виждал от 1 година :):lol:

Сложих най-тънката вата(неоходимо е парче от 20/20) и промяна във въздушната струя от вентилатора не забелязвам.Лятото го сменям на 2 месеца и да знаете каква чернилка е ....егати прахоляка в тази София :cry:

Ако има нещо неясно питай...успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 100-ца 93г.Може ли някой да ми каже къде е филтъра на климатроника,защото от известно време като го пусна и мирише на мръсни чорапи,ужас.Дори и парното само като работи,смърди та се не трае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как си реших проблема :lol:

Върху въпросния отвор имам не капаче а пластмасова решетка за предпазване от листа и др. Тя е закрепена със странични водачи....Та под нея поставин филтър за дом.климатик (или абсорбатор ако искаш)....тази вата е с различни дебелини.Преди операцията за 4-5 дни в колата имаше един пръст прахоляк само от стоенето на паркинга :lol: ...сега прах не съм виждал от 1 година :lol::lol:

Сложих най-тънката вата(неоходимо е парче от 20/20) и промяна във въздушната струя от вентилатора не забелязвам.Лятото го сменям на 2 месеца и да знаете каква чернилка е ....егати прахоляка в тази София :lol:

Ако има нещо неясно питай...успех :cry:

И аз така направих - сега освен другото спря да ми се омазнява и предното стъкло отвътре - идеята е супер! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намеся и аз в темата пак, щото нямам филтър, а ми се иска да пригодя нещо... това с ватата звучи супер, само един момент ме притеснява - колкото и да е тънка, тя затруднява въздушния поток... да не се претовари вентилатор, нещо... или говоря глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си поръчах филтар за климито, днес трябва да ми го донесат, ще пиша колко са ми взели :lol: Имаше линк във форума къде се намира този филтър и как се сменя. Ако накой иска да потърси-аз не си спомням къде беше :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намеся и аз в темата пак' date=' щото нямам филтър, а ми се иска да пригодя нещо... това с ватата звучи супер, само един момент ме притеснява - колкото и да е тънка, тя затруднява въздушния поток... да не се претовари вентилатор, нещо... или говоря глупости...[/quote']

не са глупости; не случайно филтъра има много по-голяма площ от варианта с дупка :twisted: най--доброто решение е да махнеш поставката и да си сложиш такава с филтър (към 40-45 лв в Юнито а другаде може и по-тънко да се намери сигурно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поленов филтър съм купувал от един магазин за филтри на красно село около 20 лв беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук е момента да попитам...а като включа вътрешен цикъл...смуче въздух от купето, но от къде точно....и не минава ли през друг филтър?

Този ваъпрос си задавам заради силния шум от вентилатор дето се чува на вътрешен цикъл. Звука е все едно като ми се позадръсти външния филтър. А и замирисва на застояло, все е едно наистина минава отнякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук е момента да попитам...а като включа вътрешен цикъл...смуче въздух от купето' date=' но от къде точно....и не минава ли през друг филтър?

Този ваъпрос си задавам заради силния шум от вентилатор дето се чува на вътрешен цикъл. Звука е все едно като ми се позадръсти външния филтър. А и замирисва на застояло, все е едно наистина минава отнякъде.[/quote']

и аз имам същия проблем :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук е момента да попитам...а като включа вътрешен цикъл...смуче въздух от купето' date=' но от къде точно....и не минава ли през друг филтър?

Този ваъпрос си задавам заради силния шум от вентилатор дето се чува на вътрешен цикъл. Звука е все едно като ми се позадръсти външния филтър. А и замирисва на застояло, все е едно наистина минава отнякъде.[/quote']

и аз имам същия проблем :roll:

Аз съм със същият двигател на 100 avant. имах проблем с радиатора на парното и разколачих цялата система.Не видях никаде друг филтар.Мисля че е само този на климатроника.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука се променя защото почва да смуче вътрешен въздух и клапата заглушава вентилатора, но аз иамам друг проблем който не знам дали и при другите е така когато ми е излкючен климатика не действа копчето за рециркулация REC. За да затворя външния приток трябва да изключа вентилатора а зимата тва не е много весело :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но аз иамам друг проблем който не знам дали и при другите е така когато ми е излкючен климатика не действа копчето за рециркулация REC. За да затворя външния приток трябва да изключа вентилатора а зимата тва не е много весело :twisted:

При мен също не работи само REC. Може това да не е "проблем" а да си е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде мога да си взема поставка? Универсална ли е или за всяка кола е различна? Че без дробове останах от този прахоляк...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

а някой да знае къде се намира въпросния филтър (на климатроника) при А3 1.8Т 98г. :) и на каква цена мога да го намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...